9.kapitola: Za zkoušku nic nedám

6. ledna 2009 v 17:37 | Mel & Enny |  *Ad augusta per angusta!*
Holááá mládežníci!
Melinka je marod a tak sem byla pověřena vložením další kapitolky k AAPA. =c)
Užijte si ji. ;c)
Enn

"Varuju tě předem, mám po tréninku a jsem vytočenej." Přiřítil se do Komnaty Blaise a svalil se na křeslo vedle.

"Super, takže jako obvykle," zamumlám a vysloužím si tak zlostné zasyčení. "Ráda bych se na něco zeptala," vyhrknu pak rychle.

"Na co zase?" povzdychne si a protře si oči.

"Když jsi mě onehdy málem přizabil v kuchyni… Mluvil jsi o Malfoyovi. Víš, nejde mi do hlavy, proč by tě měl Vol… Ty-víš-kdo potrestat. Jaký jste měli úkol?"

"Tak za prvý, já tě nepřizabil. To, že jsi spadla, byla tvoje chyba, za druhý..." Nenechala jsem ho domluvit.

"A kdo mě odhodil? Víš, jak mi bylo blbě?"

"Hele, nezveličuj to. No trochu jsi se praštila, ale nic víc to nebylo." Protočím oči. Magor!

"Bezva. Tohle teď řešit nebudeme. Chci odpověď." Stoupnu si před křeslo a podupávám špičkou.

"Seš děsná." Zakloní hlavu.

"Díky, od tebe je to kompliment," neopomenu ironický tón.

"Pán si je jistý, že mezi sebou máme zrádce a my dostali za úkol zjistit, o koho se jedná. Malfoy z toho nařkl mě."

"Tebe?" Začala jsem se smát. Přišlo mi to najednou děsně vtipné, už jen proto, že on riskuje, když chodí sem. On, který při vyslovení Voldemortova jména někým, kdo na to nemá právo, by hned použil Avadu. On, který chce být tím nejlepším Smrtijedem. A musím říct, že mi to docela vyhovovalo. Začala jsem vidět jistou výhodu v tom, být pod jeho ochrannými křídly. Připadala jsem si sebejistější, ale pořád ve mě hlodala dušička mudlovské Hermiony Grangeorové. Ale tím se teď nehodlám zabývat. Smích mě pomalu přešel a Blaise na mě civěl, jako bych neměla všech pět po hromadě. Asi jsem ho tím urazila.

"Tohle tvoje divadlo nechám bez komentáře," štekl naštvaně Blaise.

"No tak, brouku, přece by jsi se kvůli tomu nezlobil." Přiblížím se k němu. Evidentně tahle taktika zabírá. A mě to baví.
"Já to nemyslela tak, že jsi neschopný, nebo že by jsi to třeba nezvládl." Ou. Tak tohle si nemyslel ani on.

"Radši drž zobák, kotě. Ať z tebe nevylítne něco, čeho by si mohla litovat." Napřímil se v křesle.

"Jediný, čeho bych mohla litovat je to, že ti donáším," syknu mu do obličeje. Dlaně už mám opřené o křeslo.

"Toho litovat nejde. Vem si, co všechno si díky tomu získala," přistoupí na mou hru a pohladí mě po tváři.

"Copak? Neříkej, že tebe," naoko si odfrknu.

"No, když ne mou úžasnou osobu, tak hlavně již několikrát zmiňované bezpečí." Hledí mi do očí, ale jeho pohled párkrát sjede k mému výstřihu.

"Ano, ano. To bezpečí mi něco říká. Ale zatím jsem neměla možnost poznat, jak se jako projevuje," sladce se usměju.

"Dočkej času. Ono to přijde," přitáhne si mě blíž a letmo mě políbí.

"Mě ale nebaví čekat," oplácím mu stejnou mincí.

"Hm, otravoval tě v poslední době někdo ze zmijozelskejch?" zazubí se vítězně.

"Ne," vymáčknu ze sebe. O Dracovi mu řeknu jindy. Vypadá to, že se mu konečně zlepšila nálada, nerada bych mu ji hned srazila k zemi.

"A z nebelvírskejch?" zeptá se znovu, ale tady dává větší důraz na odpor k téhle koleji.

"Tam každý den. Pochybuju, že by jsi s tím mohl něco udělat." Začnu si hrát s jeho kravatou. Proč oni mají hezčí než my? Ta zelená se stříbrnou vypadá líp než ta naše kombinace.

"Radši stříbrnou než zlatou?" Opět mě překvapí trefnou otázkou.

"Nejspíš jo," přiznám se. Stáhne si mě na klín.

"Vidíš. Věci se mění. Před rokem bys na ni hleděla s odporem, což?"

"Nejenom s odporem," podotknu. Zabinyho oči zkoumají mou tvář a já se začínám topit zase ve stejných myšlenkách. Ale místo toho, abych se od něj odtáhla a odešla, tak se víc přitisknu. Určitě ví, na co myslím. Jeho paže mě obejmou a já teď poznávám, jaké je to jeho bezpečí.

"Už vím, jaké to je…," zašeptám.

"Hm," zamumlá mi do vlasů. "Jaké je co?" Zavřu oči. Tuhle otázku jsem zrovna slyšet nechtěla, avšak mohla sem ji čekat.

"Tvá část bezpečí," vyslovím přiškrceně. Určitě jsem rudá až za ušima. Jen se přidušeně zasměje a líbne mě na krk. Možná jsem hloupá a naivní. Vždyť je jasné, že tohle všechno je jen hra. Ale s ním… Je mi dobře. Přes to všechno, co mezi námi je.

"Kotě, ty mě jednou rozbrečíš," uchechtne se. A já se taky musím usmát. Co když nechci, aby to byla jen hra? Co když k němu vážně něco cítím? Hloupost, Hermiono!

"Nikdy není nic hloupého," řekne zamyšleně. Jak to dokáže? Používá nitrozpyt? Ale o tom bych snad věděla.

"Opravdu?" pozvednu jedno obočí.

"Fajn, třeba takovej Potter a Weasley se vymykají…"

"U nich to není jen hloupost," vyhrknu. Blaise se samolibě zazubí.

"Správnej přístup. Snad se ale nebudeme bavit o nich, ne? Je mnohem více užitečnějších a příjemnějších věcí." Za každým slovem mi věnuje krátký polibek. Je jasné, kam tímhle míří.

***
Pomalu jsem otevřel oči. Další společná noc strávená v Komnatě. Musím dodat, že velmi příjemná. Ušklíbnu se jen tak pro sebe. Grangerová si v klidu oddechuje, což mě dost štve, protože já se jinak nudím. Nedokážu jí jen tak pozorovat. Tedy dokážu, ale momentálně se mi nechce. Pomalu jí přejíždím od boků ke krku a zpátky. Pod mými dotyky se zachvěje. Nejspíš jí tohle buzení vůbec nevadí. Její tělo se přitiskne k mému. Obejme mě kolem pasu a ještě ze spánku políbí na krk.

"Budíček." Prsty jí z tváře odhrnu vlasy. Konečně otevře oči a zahledí se mi do tváře.

"Hm…" Slastně se protáhne. Je nebezpečné ji při tom pozorovat. Člověku se v hlavě hned zrodí hříšné myšlenky. Nevydržím to a spojím naše rty v polibek. Dnešní den snad nemohl začít lépe. Hermiona se na mě usměje a já ji automaticky pohladím po tváři. Nejspíš si to neuvědomuje, ale má nade mnou celkem velkou moc. Což zatím neměla žádná jiná.

"Kolik je hodin?" zeptá se mě. Hlavu si podepře rukou a já se musím držet, abych se jen díval.

"Nevím, ale asi bychom měli pomalu vstávat."

"A co když se mi ještě nechce?" zívne.

"V tom případě… Ještě můžeme vegetovat." Pomalu začnu shrnovat přikrývku. Potěšeně sleduju její reakci. Neodtáhne se jako jindy. Naopak přistoupí na mou nevyslovenou nabídku…

***

"Víš jak jsi se mě včera ptal, jestli mě někdo ze zmijozelskejch neotravoval?" Využívám toho, že je momentálně dobře naladěn. Snad nebude dělat ukvapený závěry.

"Nooo?" líně se ušklíbne a dál se věnuje mému krku.

"Nechtěla jsem ti to říkat, neměl jsi zrovna super náladu, tak jsem odpověděla ne. Ale není to pravda." Netuším proč, ale připadám si, jako bych se mu přiznávala k nějakému zločinu.

"Kdo ti co proved?" Zvážní. Celkem se tomu podivím, tolik mu přeci na mně nezáleží.

"Zůstaň v klidu! Nikdo, jen… Potkala jsem Malfoye. Pokusil se mě přetáhnout na svou stranu," vychrlím rychle a čekám na reakci.

"Ten šmejd!" procedí skrz zuby a chce vstát.

"Počkej!" Chytím ho za ramena a stáhnu ho vší silou zpět. "Nech si to říct celé."

"Fajn, ale pak mě pustíš a já tomu bastardovi rozbiju hubu!" Ou… asi mu na mně záleží. Což mě nesmírně těší, ale nechci, aby se kvůli mně zatáhl do nějakých nepříjemností. A k tomu ještě s Malfoyem. "Proto se tak culil celý den. Proto nechtěl trénink. Asi tě začnu doprovázet i po škole, protože tohle by si dovolovat neměl!" zuřil dál. Ta představa by mi vůbec nevadila, ale co by tomu řekli ostatní? Pak sem na to pohlédla i z druhé stránky. Vždyť mohl být naštvaný i jen kvůli tomu, že mu mě chtěl Draco přebrat. Přišel by o možná privilegia. Udělalo se mi zle. Tohle bylo trochu moc a já potřebovala vědět, na čem sem.

"Nic se nestalo, jsem tu, jsem oka a nejsem tak naivní, abych mu věřila. Jen jsem chtěla, abys to věděl. Můžeš mi říct, co tě tak vytočilo?" Uvnitř mě se něco stáhlo. Co když řekne to, co ty slyšet nechceš? Na druhou stranu… Může říci to, co chceš, aby řekl. Rozhodni se už!

"Kotě, to, že jsem teď tady s tebou je snad dost jasnej důvod, ne?" vyštěkl po mně. "A navíc, vím, jaké má Malfoy způsoby. A nevěřím, že to byl jen mírnej pokec. Ten hajzl si vždycky něco začíná s nesprávnými." Fajn a v tomhle se mám vyznat jak?!

"To je možné. Já si s ním poradila, dobře?" Rozhodnu se to dál neřešit. "Necháš Malfoye na pokoji. A neprotestuj!" zarazím ho dřív než stačí něco říct. "Pořád pracuju pro tebe a nehodlám to měnit, chápeš?" zadívám se mu do očí.

"Hm," jen zabručí. S tím se nehodlám spokojit.

"Přísahej, že ho nenecháš vyhrát," zkusím jinou taktiku.

"Jak by…?"

"Jednoduše. Tím, že by ses na něj vrhl, bys mu ukázal, že si myslíš, že mě nemáš jistou. Už ti to dochází? On by pak nedal pokoj, protože by si z tvého jednání mohl vyvodit, že má ještě šanci." Hleděl na mě, jak spadlej z višně.

"Asi máš pravdu."

"Jistě, že mám! Nejsem hloupá." Zase jsem si lehla. "A víš, co nechápu?" Zakroutí hlavou. "Jak se takový idiot, jako je Malfoy, mohl stát Smrtijedem."

"Zlato, to nechápe nikdo. Myslím, že ani samotný Pán zla," zavtipkuje Blaise.

"Ty se normálně měníš," řeknu s neuvěřením v hlase.

"Tak teďka tě moc nechápu," zmateně se na mě podívá a mně přijde, jako by poprvé odhodil svou masku Smrtijeda Blaise Zabiniho.

"Došlo ti, že sis před chvílí utahoval z velikého a obávaného Pána zla?" Začnu se smát, protože Blaisovi ztvrdne výraz. Nejspíš si to hoch neuvědomil.

"Fajn, já můžu, ale ty by sis to dovolovat neměla," odpoví mi, ale stále přemáhá úsměv. Ono raní vstávání má něco do sebe, tedy pokud se probouzíte spolu.
"Víš, co mě napadlo…?" načal zamyšleně.

"Copak?" Opřu se mu o hruď.

"Že v porovnání s Dracem. A nejen s ním vlastně… Z tebe by byl úplně úžasný Smrtijed," nevinně se zazubí.

"To je dost dobře možné. Bohužel nesdílím ideologii tvého Pána," zašklebím se na něj. K mému překvapení mě obejme.

"No vidíš. A v podstatě je to úplně to samé, co prosazuje Brumbál. Ten k tomu sice nepřistupuje tak radikálně, ale každej podle svýho gusta, že?"

"Brumbál? O čem to mluvíš? Vždyť Voldemort se snaží o něco odlišného!" vyjedu a ani neřeším oslovení. On kupodivu taky ne.

"Ano? A v čem je to tak rozdílné? Náš Pán se snaží kouzelnický svět zbavit nepovolaných osob. Co dělá Brumbálek? Snaží se kouzelnický svět zbavit nepovolaných osob," zopakuje ironicky.

"Ale to je…!"

"Něco jiného? V čem, smím-li vědět? My chceme docílit toho, aby v kouzelnickém společenství žili jen ti, co si to zaslouží. Podle Brumbála by tu oxidovali všichni," prskne s nechutí.

"Řekni mi, co je na tom špatného?! Každý si zaslouží šanci! Voldemort ji nenabízí!" už se neudržím.

"Ne? Kdes to vyhrabala? Přijme všechny, kteří budou na jeho straně. S mudly by si to sice rozmýšlel, ale pokud by byli chytří jako ty…," pohladí mě při těch slovech po tváři.

"Tím chceš říct..."

"Ano, přesně. Snažím se ti vysvětlit, že Pán zla dokáže dát šanci všem, ale přijme jen ty, kteří zvládnou jeho požadavky. Jednoduše… Chce jen ty nejlepší a u tebe by neváhal, protože ty jsi nejlepší."
Lhala bych, kdybych vám tvrdila, že mě jeho poslední slova nepotěšila.

"Stejně to je rozdílné," hlesnu ještě předtím než se zase políbíme.

"Je jediný způsob, jak zjistit, která možnost je pro tebe lepší a výhodnější," zašeptá mi do vlasů.

"A to?" Opět se nechávám ovládat jeho dotyky.

"Vyzkoušet si protivníkovu stranu." Dlaní mi putuje po páteři. Zírám na něj doširoka otevřenýma očima. Myslí to vážně! A má zase pravdu, zatraceně!
"Nic zato nedáš, jen informativní schůzka." Líbá mě na krku a mně něco našeptává, že ať je můj názor jakýkoli, podlehnu jemu, Zabinimu.

"Dobře," zamumlám sotva slyšitelně. Za zkoušku nic nedám a navíc, mohlo by se to hodit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jane Jane | 7. ledna 2009 v 8:26 | Reagovat

Čekání se vyplatilo...úžasná kapitolka...

2 Kris Kris | Web | 7. ledna 2009 v 14:50 | Reagovat

Krásnyý.

3 Lída Lída | 8. ledna 2009 v 17:05 | Reagovat

Šikulka :D:D

4 Trinity Trinity | Web | 9. ledna 2009 v 21:05 | Reagovat

Kdy bude další?

5 Eliota Eliota | Web | 10. ledna 2009 v 10:43 | Reagovat

Moc se mi to líbilo. :)

6 Annie Annie | Web | 10. ledna 2009 v 19:55 | Reagovat

Vy jste prostě skvělý, i když to tak dlouho trvalo. Skvělý, skvělý, skvělý! Kdy bude další? :)

7 Snowy Snowy | 17. ledna 2009 v 11:31 | Reagovat

Parádní,kdy bude další?

8 Jenn Jenn | Web | 17. ledna 2009 v 20:03 | Reagovat

Jehééé:) Dokonalá kapitola:):)) NEXT

9 PrAštĚená...PSTěéé táÁ LÉňa PrAštĚená...PSTěéé táÁ LÉňa | 19. listopadu 2010 v 21:10 | Reagovat

Ahoj... Hele ty se jmenuješ Melissa?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama