Podzim

27. září 2008 v 16:04 | Mel |  Jen Tak......

Změna ročního období znamená změnu šatníku, takže jsem si dovolila sem dát takový podzimní kabátek. Je od Blanch a mě se nesmírně líbí.

Jo podzim, moje nejmilejší roční období. Všechno se vám zbarví do krásných teplých barev. Není takové parno, jako v létě, i když tohle léto bylo fakticky teplé mno:-D Na podzim se zkracujou dny a mě se lépe píše. Mohem líp než v létě třeba.
A na podzim jsou kaštany, hej chápete to, že i když už nechodím do školky, vždycky se někde, kde roste kaštan, zastavím a musím se podívat, jestli není na zemi spadnutý malý kaštánek. Mám to asi zakódované v mozku, ale na podzim jsou moje kapsy plné kaštanů. Sáhnete do kapsy, sevřete kaštan v ruce a ono vás to podivně uklidní.
Si pamatuju, jak jsme v pracovkách dělali z kaštanů takové "zvířátka" pomocí špejlí a lepidla. Všechny výtvory mých spolužáku vypadaly, tedy blížily se aspoň trochu zvířecí podobě, jen já měla mutanty a příšerky:-D Učitelka mě pochválila, ale já věřím, že nad tím musela kroutit hlavou. Když se mě zeptala, proč to zvířátko nemá hlavičku a to druhé má dvě, tak moje odpověď zněla, protože to druhé mělo hlad. Asi si myslela, že jsem psychouš. Heh a možná měla pravdu, ale mnohem lepší, než těm výtvorům dávat jména a myslet si, že jsou to poníci. Ehm to sem tahat nebudu:-D jelikož ZŠ je hodně dlouhou dobu za mnou.
Podzim má v sobě něco tajemného a čarovně krásného. Miluju podzim. A když víte, že za pár měsíců bude zima, tak je to takové rozloučení se vším, co jste sledovali během roku, protože po zimně nic nevypadá stejně. Možná se nic nepřikryje bílou peřinou, ale i tak zima něco změní.
Omlouvám se všem, co si přečetli tenle můj blábol, mám nějakou hodně zvláštní náladu.:-D ale pokud jste to dočetli, tak vyhlašuju malou diskuzi na téma Podzim a podzimní nálada.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliota Eliota | Web | 27. září 2008 v 19:25 | Reagovat

podzim? mám ho ráda, jen když neprší a nesvítí sluníčko. .. mnohem raději mám zimu - ale pak už mi zase vadí to, že musím nosit bundu.. nejlepší je asi... léto - konec jara - prostě červen :-D

2 Annie Annie | Web | 29. září 2008 v 19:32 | Reagovat

Miluju, miluju, miluju podzim! Hlavně babí léto, tu neskonalou souhru barev a zapadající sluníčko, jak se odráží nádherná oranžová barva. Ou jéééé! Taky pořád nosím kaštany. Nedávnou jsem jeden vykuchala a přivázala na klíče. ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama