Věčný boj

10. června 2008 v 21:58 | Mel |  Jednorázové
Má další jednorázovka. Vůbec v ní nečekejte nějaký děj. Myslím, že to nemá ani hlavu ani patu:-D Ale zkusila jsem takovou malou... bych to mohla nazvat úvahou? nejspíš. Ale je to takvoé no.. těžko popíšu svůj výtvor, ale myslím, že se na mě podepisuje nekonečné rozhodování učitelů. Už jsem se potřebovala jen tak vypsat.
Simsala bim Je to tu.
Skladba je od Linkin Park: What I've Done

Kousek tmavé oblohy, kousek zelené trávy. Trocha Zapadajícího slunce a malá dávka letního vzduchu. Připadá vám to jako kousky puzzle? Mě ano. Každičký kousek, světa, každý čin člověka má své místo a vždy vše do sebe zapadá přesně, jako ozubená kolečka ve švýcarských hodinkách. Ale sama sebe se ptám, jaký smysl mají vůbec moje hrůzné činy? Proč jsem to, co jsem? Brát ostatním štěstí a lásku? Vždyť beze mě by byl svět jednodušší. Na zemi je tolik nenávisti a já jsem její původce. Tolik zášti, kterou se vyznačují lidé a já je jen navádím. Není dne, kdy bych nezasela trošku smutku tam, trošku závisti tam. O velký kus dál bych přihlížela vraždě, a v jinou minutu bych byla u zabíjení nevinných dětí. K večeru bych zasedla s popcornem u další z mnoha válek, které díky mě nikdy neskončí a pobaveně sledovala bolestí zkřivené tváře lidí, prosících o smilování. Každý rok si vyhlásila pár cen za nejdokonalejší vraždu či nejúčinnější katastrofu. Bavila bych se na účet jiných a těšila se z pocitu ztráty druhých. Milovala jsem svou profesi, ale teď se mi příčí a za vše může ona.
Chci se svého břemene vzdát. Neunesu tu tíhu viny. Když jsem před několika sty lety obdržela tento úkol, těšila jsem se na něj. Byla jsem jako malé dítko před rozbalením vánočního dárku. Těšila jsem se, že všem oplatím, to, co jsem zažila. To, čím jsem se sama provinila na druhých a tím jak se oni podepsali na mě. Můj elán do nové práce mě popoháněl a já jsem byla jediná, kdo měl v rukou války a hladomor. Já a zase jenom já. Byla jsem na sebe hrdá, co vše jsem dokázala zkazit, kolik životů jsem si mohla zapsat na svůj list. Předčila jsem jí. Předčila jsem toho démona jménem láska. Měla sice několikrát na vrch, ale lidská chamtivost mě živila. Byla jsem proto silnější a vytrvalejší. Dokázala jsem i několik let čekat, než jsem spustila sled událostí - přesně naplánovaných, abych dostála svého cíle. Své povinnosti. Své víře. Dokonale jsem měla promyšlenou budoucnost. Ale nepočítala jsem s nejhorším. Vstoupila jsi mi do cesty.
Nenávist, to jsem já. Jsem uctívána, ale také nenáviděna. V krvi mi koluje tolik negativních vlastností. Dokážu vše. Často dávám, ale ještě častěji beru a kdokoliv se se mnou spojí, tak nikdy neunikne. Jednou jsi se podepsal ďáblovi krví, navždy budeš jeho otrokem. Vykoupení není. Pouze smrt. Jen ta tě může zbavit všeho, čím jsi zhřešil. Dokaž svou nevinu před bohem a navždy budeš mít ráj. Nedokážeš li obhájit své činy, čeká tě zatracení a věčná samota.
Kdybych nebyla já, nebyla by ani ona. Živíme se navzájem. Láska dělá lidi šťastnými, ale já? Já jim to kouzlo radosti upírám. Jsme jako noc a den, bílá a černá. Patříme k sobě, ale jsme tak rozdílné. Na věky budeme spojeny pomyslnou nití, ale nikdy se neshodneme. Mým posláním jsou plné hroby a nešťastní pozůstalí. Její úkol je jednoduchý, nenese žádnou odpovědnost za skutky, které vykonají její oběti. Považují se za ty vyvolené. Jsou šťastni, ale přece se to vždy obrátí k mému prospěchu. Bývala jsem nepřemožitelná.
Ale porazila mne. Dokázalo to, čeho jsem se bála. Sama jsem byla bezmocná a nikdo mi nemohl pomoct. Její zbraň mě zasáhla a já začala litovat, čeho jsem byla schopna. Nedokážu už dál odvádět svou práci. Každý ztracený život mě bolí, stejně jako bolí mé oběti. Každá duše, kterou jsem donutila opustit svět, se mi teď vysmívá. Mstí se mi. A žádná cesta zpět pro mě není. Nedokážu už se podívat dítěti do očí. Dítěti, kterému jsem zabila rodiče. Oči zalité hořkými slzami se mi zabodávají do srdce a já jim nedokážu zabránit. Zeslábla jsem. Kus ledu ve mně roztál. Nyní jsem zranitelná. A ty jsi to poznala.
Vyhrála jsi. Uznávám svou porážku. Ale nedokážu s tím vědomím žít. Musí existovat způsob, jakým předat své schopnosti. Někdo jiný místo mě nastoupí a spolu tě porazíme. Bude to těžké, ale vyhrát můžeš jenom bitvu. Ne celou válku. Nikdy mě nevyhubíš, můžeš se snažit sebevíc, ale Nenávist přežije i nejhorší podmínky. A lidská hrdost nedovolí, abys na zemi vládla jen ty, Láska. Nakonec stejně prohraješ a já se ti budu vysmívat do očí, tak jako se ty vysmíváš teď mě. Budeme se donekonečna vraždit, ale ani jedna nezahyneme. Protože pocházíme z jedné duše. Mé srdce je i tvé. A bez nás by ve světě neexistovala rovnováha. Vyvážíme zlaté váhy a svět přežívá v harmonii.
Je to kruté, co se teď dozvídáš, ale mé srdce je tvým. Tvá duše mou. Mezi námi je jen milimetrová hranice. A pokud si uvědomíš, že začátek lásky vyústí vždy v nenávist, tak by jsi mohla přistoupit na mou hru. Spojíme své síly a budeme se dívat, jak se lidé milují a nenávidí. Jak si pomáhají, ale vzápětí se zabíjí. Jak jsou šťastni, ale nikdy né věčně. Nabízím ti svou moc. Přijmi ji a navždy se staneme součástí věčnosti.
Láska a nenávist se spojí a vznikne moc, nad kterou nelze zvítězit. Máš možnost. Staneš se jejich obětí a zažiješ i lásku, šťastnou a kouzelnou, ale s ní spojenou zradu a nenávist. A nebo se jim vyhneš a světem budeš putovat jako bludná duše, která hledá marně své druhé já. Rozhodnutí patří jen tobě. Jen ty si poneseš jeho důsledek. Ale kdo žije, neumírá!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jenny Jenny | Web | 11. června 2008 v 22:09 | Reagovat

Ach Mel...to bylo úžasné. Ty slova, věty...myslím, že si to psala z celýho svýho srdce. Opravdu nádherný. Promiň, lepší koment asi nevyplodím. Ale moc díky za možnost, přečíst si tuhle jednorázovku. What I´ve done...moje nejoblíbenější písnička od LK...

2 Enny Enny | Web | 12. června 2008 v 10:03 | Reagovat

No, Meli... waaaaaaaaaaaau! Ty bláho, skvělý a krásný. Já to úplně hltala. Je to... procítěné a vlastně i pravdivé, že... Moc se ti to povedlo, šikula. :-*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama