5. Kapitola: Čím dál líp.

24. února 2008 v 14:27 | Mel |  *Když je Had Lvem
Sice jsem myslela, že by mohla přibýt rychleji, ale nějak jsem neodhadla čas. Upřímně z téhle kapitoly mám divný pocit, nevím proč, ale zdá se mi neúplná, zajímalo by mě, jaký názor na ni budete mít vy, protže vaše názory jsou pro mne důležité a moc vám děkuju. A Ještě vás prosím o shovívavost s chybami.
Věnování by bylo pro mnoho lidí a než bych je všechny vypsala, tak by mě asi upadla ruka. Takže ve zkratce je věnována všem mým zlatíčkům a všem mým šíleným spolupachatelům... a taky Detektivnímu duu. prostě všem, které mám ráda...

Jenn se otočila aby viděla, kdo to na ně promluvil. Draco se též otočil za původcem hlasu, i když naprosto jistě věděl, kdo je jeho majitel. Chlapec stojící před nimi se k nim pomalu přibližoval, jako šelma čekající na vhodný útok.
"Tak co brácho?..... jak se ti líbí v nové koleji…" pronesl ironicky. Na Dracovi šlo vidět, že přemáhá svou zlost. Jeho původně alabastrově bílá pokožka, teď nabírala nachový odstín zlosti. Po očku sledoval Jenn a doufal, že se nebude muset zachovat tak jako vždy… litoval by toho.
"Nazdar Blaisy." Odpověděl mu povýšenecky Draco. V obličeji byl ledový jako zamrzlé jezero, ale uvnitř se tak chladně necítil.
"Myslím, že mě nemusíš sledovat na každém kroku. Jen jsem tady nové studentce ukazoval okolí…" mrkl směrem k černovlasému chlapci. Jenn stála za Dracem a poslouchala rozhovor. Věděla, že to Draco pouze předstírá, ale ten tón jí naháněl hrůzu.
"Ale já tě nesleduju…" řekl na svou obhajobu Zabbiny.
"Jen se tak nenápadně procházíš po pozemcích… a jen tak nenápadně zjišťuješ co dělám…, myslím, že já se o sebe dokážu postarat sám." Sykl po něm Draco a otočil se na svou společnici. Byl rád, že se ho už Blaise na nic neptá, ale měl zvláštní pocit, jako by věděl něco víc než on. Kupodivu i Jenn byla překvapená, že se rozloučili se spolužákem tak rychle a bez jakýchkoliv problémů, ale raději nad tím nijak nepřemýšlela. Následovala Draca do hradu, ale celý zbytek cesty proběhl v naprostém tichu. Když byli u učebny černé magie chňapl Draco Jenn za ruku a vtáhl jí tam. Ta se na něj jen zmateně podívala, ale žádného vysvětlení se jí nedostávalo. Nevydržela to a promluvila…
"Draco.. proč…." Nedopověděla, protože jí Draco přerušil.
"Jenn zmlkni prosím tě…" to bylo vše co jí řekl. Trochu jí to naštvalo, ale pochopila, že k tomuto jednání má důvod. Ani ne za minutu se kolem učebny prohnaly dva hromotlukové. Oběma schovávajícím bylo jasné, kdo to byl. Když zaznívaly jejich kroky na konci chodby zamkl Draco dveře a použil na ně proti odposlouchávací kouzlo.
"Promiň, že jsem ti nic nevysvětlil, ale chápeš, proč jsem tě okřikl. Je mi jasné, že mě nechává otec sledovat, ale vrtá mi hlavou, jak se mohl tak rychle dozvědět o mém přeřazení." Draco začal pochodovat mezi lavicemi a mluvit do větru. Jenn seděla na katedře a pozorovala ho.
"Buď ho informoval sám Brumbál, což je podle mě hodně nepravděpodobné, protože by to nikdy neudělal nebo to udělal Snape, ale myslím, že on má tak čas zajímat se mou maličkostí a nebo ho informovala nějaká z těch krys…." Jeho výraz se měnil postupně z přemýšlivé, na překvapenou a následně na nenávistnou…
" Já toho Zabbinyho uškrtím… je mi jasné, že včera byla schůzka a tuhle věc si přece nemohl nechat pro sebe… tak a počítám, že nejpozději do zítřejšího večera budu zavolán do ředitelny a otec si se mnou bude chtít soukromně pohovořit…." Při poslední větě trochu zbledl. Věděl, že otec ho nejprve ztrestá, ale to nebyla jediná věc, která ho trápila.. bude chtít, aby špehoval pro slizáka. Jenn začala být postupně zmatenější…, ale ve chvíli, kdy Draco procházel kolem ní a přemýšlel, chytla ho opatrně za ruku. Ten sebou trhl, nejspíš zapomněl, že tady s ním je ještě někdo jiný.
"Draco uděláš nejlíp, když na to nebudeš myslet. Přece jenom se to jednou stát muselo." Draco se z leknutí vzpamatoval a byl rád, že našel konečně osobu, která mu důvěřuje a které bude důvěřovat i on. Jenn si uvědomila, že ho drží za ruku a rychle jí pustila… omluvně se na Draca podívala, ale to mu to vůbec nevadilo…
"Asi máš pravdu, bude lepší, když budu žít přítomností, než se trápit tím co bude.. a nebo tím co bylo. Děkuju…"
"Za co mi děkuješ?" zeptala se ho nechápavě Jenn…
"Za to, že jsi…" řekl jí Draco o stále se jí díval do očí… Jenn z jeho pohledu poměrně znervózněla.
"Asi bychom měli jít zpět do Společenky, McGonagallová říkala, že se tam před večeří zastaví a rozdá nám rozvrhy…" snažila se Jenn co nejrychleji zmizet tomu pátravému pohledu, přece jen se znají pouze krátko a navíc nechtěla nic uspěchat. I když k němu možná cítila víc, než by si byla ochotna přiznat.
"To bychom asi měli… tak pojď…" řekl trochu zklamaně Draco.. oba pak vyšli z učebny a vydali se k portrétu… ve společenské místnosti už bylo rušno, protože rozvrhy byli rozdány a taky přišla večerní pošta.
Draco se rozloučil s Jenn a šel si lehnout, přece jenom neměl zrovna chuť na večeři. Když vcházel do pokoje, míjel se s Longbottomem, ten se na něj díval velice zvláštním pohledem, sice se mu to nezdálo, ale nedával tomu přílišnou váhu. Jakmile se převlékl do spacího úboru, tak si všiml, že na polštáři leží jemu velmi známá obálka s pečetí.
"A do prdele…" ulevil si Draco… "Otec na nic nečeká.." pomalu vzal nažloutlou obálku a rozlomil tmavě zelenou pečeť přesně v místě, kde se proplétali dva hadi. Tuto pečeť používal jeho otec, když mu psala matka, což se stávalo jen zřídka kdy, tak používala pečeť, která sestávala z velkého M a růže. Draco vytáhl pergamen a začal číst svůj osud.
"Hmm… otec se nepárá s žádným oslovováním ani úvodem… někdy by neškodilo něco ve smyslu.. Ahoj synku, jak se máš? To kdyby měl otec napsat tak bude spíš pod nějakou kletbou. Zdvořilost a láska ke svému dítěti nikdy nebyly priority, které uznával." Přemýšlel blonďatý chlapec a v průběhu této činnosti stíhal očima jezdit po řádcích, které byli napsány inkoustem stejné barvy jako pečeť.
*Když mi tvůj přítel oznámil, že bylo přeřazování, tak jsem se nadmul pýchou, že ty budeš ihned zařazen do Zmijozelu. Velice si mne zklamal Draco. Ty pokračovatel rodu Malfoyů, ty, který neseš naše jméno do nové generace, ty který si měl být vládcem Zmijozelu, ty který si toho mohl díky této koleji tolik dokázat si byl zařazen mezi šmejdy a krve zrádce.
Myslím, že budeš moct poděkovat pouze Ty víš komu… protože nebýt jeho, tak bych tě na místě zabil stejně, jako tvou matku. O co půjde, ti zdělím až na slavnostní večeři, na které máš povinnost se dostavit. Informace jsou přiložené v obálce. Doufám, že alespoň tady prokážeš, že jsi Malfoy. *
Kristova noho, on si myslí, že mu budu dělat stále loutku… kdybych mohl, tak se mu za všechno pomstím, ale nejdřív bych se o tom měl zmínit Brumbálovi. Doufám, že mě dnes ještě přijme.
Draco vytáhl z obálky ještě úhledně obalenou pozvánku, která byla potažena černým saténem a svázána stříbrnou stužkou…. Otec si dává záležet, aby kdykoliv mohl ukázat své postavení… Blb stejně se to jednou obrátí proti němu. V pozvánce stálo ve zkratce asi toto… že v ten a ten den se uskuteční slavnostní večeře v Malfoyském sídle. Bylo tam napsáno co na sebe a takové podrobnosti v kolik a otcovým písmem bylo dopsáno… Doprovod Nutný, tak doufám, že přivedeš někoho hodného tvému postavení....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 maggie maggie | Web | 24. února 2008 v 15:37 | Reagovat

je to pěkný, jenom takový....krátký... :))

2 Kačenka Kačenka | E-mail | 24. února 2008 v 21:08 | Reagovat

je to moc hezký:)

3 Lali Lali | 25. února 2008 v 11:26 | Reagovat

Krásná kapitolka!!! Honem další!!!

4 wisty wisty | E-mail | Web | 25. února 2008 v 16:01 | Reagovat

fakt suuuuuuper!

5 Lucy Sallieri Lucy Sallieri | 25. února 2008 v 16:45 | Reagovat

Jujky, tak tu konečně jsem(včera se nemohla, naštvala sem tátu a on se mnou nemluví=o))... Tak kapitolka je fakt skvělá, je vidět, že si zorientovaná, jak vůbec rod Malfoyů myslí a jak jsou povrchní. Pochopitelně až na Draca, to je zlato.=o) Docela mě překvapilo, že je Narcissa pod kytkama, to teda jako fakt...=o) No a jak si Draco stěžoval na nezdvořilost v dopise to mu vůbec nezazlívám, bylo to parádní!!!

Jsem zvědavá, jak dlouho bude trvat, než dáš Jenny s Dracem dohromady. Takový spřízněný duše a ty to tak natahuješ=oD, tak už je netrap a dej jim tam nějakou tu romatiku=oD...

Ju a taky jsem ti chtěla pochválit design. Nebo teda utorce toho laye. Je fakt mocka moc krásnej a navazuje na to přicházející léto. Dost mě zahřál u srdíčka, protože mám nějakou tu menší depku(asi z táty bo ze školy...). Mno a taky ten minulej lay s Dracem se ti tu mocka dlouho nezabydlel, tak doufám, že tento tu zůstane poměrně déle, aby mi vždy dokázal zvednout náladu. A taky doufám, že k tomu přidáš nějakou tu další kapitolku, která mi tu náladu zvedne zaručeně 100% a jen tak nevyprchá...

Zase asi kecam z cesty, tak brzdím... Teď už snad řeknu jen:dalšííííííí a taky delší=o)... Si šikulka=o*

6 Jenny Jenny | Web | 25. února 2008 v 17:05 | Reagovat

Teeedy...tohle začíná být hustý...strašně moc se mi líbí, jak popisuješ ty náznaky "něčeho" mezi Jenn a Dracem..opravdu krásný...vůbec celá kapitola se ti moooc povedla...ale mám celkem strach, co bude s Dracem dál=(( Mám jedinou vítku, tahle kapč byla hroozně krátká, tak doufám, že to v příští napravíš a bude mega mega mega dlouhá=D Nádhera! Doufám, že další kapča bude co nejdřív...

7 manik manik | Web | 27. února 2008 v 19:24 | Reagovat

Mocky pěkný, jen mi trošku chybí Dracovi a Harryho hádky, ale jinak je to fakt moc pěkný =D

8 Jasane Jasane | E-mail | Web | 1. března 2008 v 19:01 | Reagovat

je to mooc pěkný!!!

9 Arriel Arriel | Web | 4. března 2008 v 12:51 | Reagovat

Pěknííííííí hodně! KOnečně pokráčko,doufám,že další bude taky brzo :D

10 Glacier Glacier | 20. března 2008 v 9:50 | Reagovat

hele...kdy k tomuhle zase pridas?

11 Enervate Enervate | Web | 12. dubna 2008 v 18:59 | Reagovat

Ha, konečně jsem se dostala ke komentíku a čtení, moc mě mrzí, že až teď, bcs víš, jak moc mám tuhle povídku ráda. kapča je povedená! Moc, ty bláho, jsem zvědavá, jak to bude na tom plese. A jelikož tu máš další kapču, nebudu zahálet a jdu na ni.

12 MarryT MarryT | Web | 26. dubna 2008 v 12:23 | Reagovat

Krásná kapča.. Jsem zvědavá jestli Jenn pozvání přijme... tedy jestli ji pozve ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama