3. Kapitola: Každý si zaslouží šanci...

10. února 2008 v 11:09 | Mel |  *Přátelství má cenu zlata
Ano, ano... vidíte správně po dlouhé době zase něco přidávám... sice tahle kapča měla přibýt už někdy minulý týden, ale něco nečekaného mi dotoho vešlo. Trochu jsem nestíhala, protože jsem musela odevzdat četby za tři měsíce a neměla jsem přečtenou ani jednu knihu... No co nějak jsem to zmákla a ted bych vám chtěla udělat radost s novou kapitolkou.
Tabby doufám, že se ti zatím povídka líbí.... a taky vám všem ostatním. děkuji vám za komentáře k ostatním povídkám a těším se na další.
Věnuju jí všem, kteří bez ujmy přežili uzavírání známek...

Hlas jsem poznávala. Dva měsíce mi zpříjemňoval pobyt ve Švýcarsku. Aby jste rozuměli, moje teď už bývalá škola, byla zapojena do sdružovacího programu, který se snažil o zlepšení přátelských vztahů mezi ostatními kouzelnickými zeměmi. Tuhle pasáž jsem slýchala na škole skoro celý týden než přijelo patnáct studentů, z kouzelnických škol, které mají sídlo po celém světě i v těch nejrůznějších místech.
Dokonce jsme tam měli studenta… podotýkám, že nevypadal špatně, který byl z Ameriky a jeho škola se nacházela pod Niagarskými vodopády… tedy snažil se mi to vysvětlit a pokud jsem to správně pochopila, tak hlavní vchod se nacházel přímo za padající a ohlušující vodou, ale nebyl prý moc používaný.
Nebo další student, co u nás byl… tedy byla… byla taková malá holka dost drzá a nafoukaná, připomínala mi přátele mého bratra a ta pocházela z nějakého šlechtického německého rodu… představte si, že než by jste vyslovili její jméno, tak by jste si zlomili na třikrát jazyk a ještě k tomu by vám zdrhla i želva.
Potter mě sledoval a těkal nervózně a zmateně pohledem mezi mnou a onou osobou, která na mě před chvilinkou volala.
Jak jsem na ní mohla zapomenout. Já jsem naprostý debil, protože na přátele se nezapomíná. Teď když dovolíte se jen tak nenápadně zkusím neumlátit vinou. Jak jsem se mohla opovážit, zapomenout na člověka, který je stále někým pro mě blízkým. Ano je pravda, že dopis, který jsem přes sovu posílala, se mi vrátil zpět. A já si myslela, že onu osobu nikdy už neuvidím. A teď stojí přede mnou a směje se.
Ani jsem se nestačila vzpamatovat z počátečního šoku a najednou jsem ucítila další. Jedno objetí nejenže způsobí radost, ale taky bolest na plících… zkráceně nemůžu dýchat.
"Alexandro koukej mě pustit, nevidíš, že nemůžu dýchat…"
"To je teda přivítání.." řekne uraženě a pustí mě…
"Hned se neurážej…" řekla jsem jí a teď jsem jí v objetí začala tisknout já… chvíli jsme poskakovali na jednom místě… ale vyrušilo nás takové docela nápadné odkašlání…
"Ehm… můžete mi to trochu vysvětlit…" řekl ten brejloun a hodil nechápavý výraz po mé kamarádce… páni to je neuvěřitelný, ještě jsem nepřekročila práh hradu a už tu mám první blízkou osobu.
"Jistě Harry…" řekla svým upřímným hlasem Alex … " ale tady ne. Půjdeme si sednout k nám do kupé… představím tě holkám." Hned jak to dořekla projevila se její akční povaha… chňapla mě za ruku a táhla mě za sebou.
Otevřela dveře od kupé, ve kterém seděly dvě dívky.. jedna s vlasy červenými jako oheň a druhá s hřívou jako kůň. Kdyby měla brýle, odhadla bych jí na šprta nejvyšší úrovně. Naproti nim seděl chlapec s velkou žábou… což bylo podle mě fakt nechutný, a vedle něho se rozvaloval nejspíše další bratrův veliký "kamarád" a ten měl stejné vlasy jako ta holka.
"Tak panstvo" začala Alex slavnostně…"pokud zabloudíte v paměti, asi tak na březen minulého roku… a následně květen, tak by jste si mohli vzpomenout na jednu událost, kterou jsem vám vyprávěla…"
"No nebyla jsi to náhodou na tom výměnném pobytu?" řekla ta ohňoholka.
"Bingo Ginny…" usmála se na ní… "já to pořád říkám, že ty nejsi pravá sestra svého bratra…" po tom co to dořekla, tak se celé osazenstvo kupé začalo smát až na ohňokluka, který se tvářil přiblble, ale asi mu to došlo a začal se vztekat.. pak ho ale ta s tou hřívou usadila a on se díval uraženě na ubíhající krajinu.
Já jsem tam stála a pozorovala jejich tváře a zmateně jsem pokukovala po Alex. Nejdříve mě zatáhne do společnosti neznámých lidí… teda neznámých, jak se to vezme že? Třeba ten Potter není neznámý pro nikoho, kdo umí pár kouzel. Ten je pro nás čaroděje něco jako světoznámá hokejová hvězda.
"No a taky si dobře vzpomenete, že jsem se vrátila s jedním zážitkem a vyprávěla jsem vám o osobě, kterou jsem tam potkala a která se stala za tu dobu něco jako má sestra, i když to je přehnaný, ale hodně jsme si rozuměli a dá se přesně říct, že se stala mou druhou nejlepší kámoškou, samozřejmě, že až po tobě Ginn, my jsme jako dvojčata,,,," uklidnila svou kamarádku.
"No to máš pravdu, že jste jako dvojčata, ale tobě chybí typický znak Weasleyů…." Začal ten uraženej.
"No mám li být upřímná Ronalde, mě se víc líbí moje barva vlasů, než ta, kterou se vyznačuješ ty.. ne že by nebyla pěkná, ale sebe si nedovedu se zrzavými vlasy představit…" snažila se ho nějak uklidnit.
"Tak slavnostně vám představuji svou kamarádku ze Švýcarska…." Nedokončila představování, protože ten brejloun jí přerušil…
"Alex víš, že je Malfoyová?" zeptal se s hrůzostrašným výrazem Potter… páni to jsem netušila, že moje jméno má takový účinek. Jakmile to dořekl, všechny pohledy se stočily na Alex a šlo v nich vyčíst, zklamání, strach, pohrdání a… hlad? Ježiši kriste, už vím, o kom to Alex ve Švýcarsku mluvila, jako o největším žroutu planety… Vzpomínám si, že mi říkala o svých přátelích a taky nepřátelích. Ne zrovna pěkně se vyjadřovala o mém bratru, ale když jsem jí považovala za důvěryhodnou osobu, všechno jsem jí vyklopila, vím, že se to zdá blbý, ale pochopte mou situaci, měla jsem toho po krk. Veškerá přetvářka, a ukazování pravého jména… to nebylo nic pro mě. A tohle byl jeden z prvních kroků, který jsem učinila, abych získala přátele. A věřte nebo ne, Alex mě nejenže pochopila, ale i podporovala. Zkráceně má nejlepší kamarádka.
"No a co Harry, jak by se tobě líbilo, kdyby tě každý posuzoval jen podle jména? A nic o tobě nevěděl? Přiřazovali by tě ke stejným lidem, jako je tvá rodina…. Dejte jí šanci, není stejná jako všichni Malfoyovi." Harry se na ní díval jako na blázna, Ronald jako na debila a kluk s žábou vypadal, jako pos…. strachy. Nečekala jsem žádné vřelé uvítání, ale zklamali mě. Alex říkala, že jsou chápaví a tolerantní… jak by ne, když ve své partě měli takové tupce…
"Víš co Alex?, nech to být…. Nemyslím si, že to někdy pochopí.. pokus to byl pěknej.. ale budu muset jít za bratrem…" otočila jsem se a pak jsem dodala… " uvidíme se ve škole" mrkla jsem na svou kamarádku, ale ta se sebrala a odcházela z kupé se mnou. Když jsem byla na chodbě, tak jim ještě ve dveřích řekla…
"Zklamali jste mě." S tím zavřela dveře a šla se se mnou projít po vlaku. Chvilku jsme jen mlčeli, ale u nás to není nic normálního… obě dvě jsme začali mluvit současně…
"Neřeš….
"Omlouvám se za…." Začala ve stejnou chvíli Alex… to jsme se začali smát…
"Ty první" řekla jsem jí…
"Omlouvám se za své přátele, ale ty předsudky jsou asi oprávněné, tvůj bratr tady nemá moc dobré jméno a než si mi o něm řekla něco víc, tak jsem byla stejná…." Přerušila jsem jí, protože mi to nevadilo…
"Hele neřeš to, přece na to, aby mě poznali mají víc než dva roky…" řekla jsem s úsměvem… pak jsme se rozdělili, protože vlak začal přibrzďovat a já se musela vrátit k svému bráškovi a jeho přitroublým přítelíčkům…
"Tak jo, zkusíme nový úvod…." Řekla jsem si pro sebe a s hrdostí jsem vstoupila do kupé, ve kterém všichni byli připraveni na výstup…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jasane Jasane | E-mail | Web | 10. února 2008 v 12:25 | Reagovat

Super! Strašně jsem se na tuhle kapču těšila a konečně jsem se dočka!! A musím říct, že je úplně skvělá!

2 Lucy Sallieri Lucy Sallieri | 10. února 2008 v 13:31 | Reagovat

Jujky, komečně tu něco přibylo.=o) Něco, no naprosto univerzálního... Fakt mocka pěkný. Jsem to přečetla jedním dechem.;o)Doufám, že pokráčko je na cestě.=oD

3 maggie maggie | Web | 10. února 2008 v 13:46 | Reagovat

bezva!!:))sem se uplně bála, že se už nedočkam...:))

4 Enervate Enervate | Web | 10. února 2008 v 17:31 | Reagovat

To je peckovníííííííííííííí. :o)) Moc se ti to povedlo, fakt. :o) Těšim se na další, a hlavne na patek, do toho kina by sme mohly už v pět, šla bys taky? :o)

5 Jenny Jenny | Web | 10. února 2008 v 17:37 | Reagovat

Meliku, to byla bomba kapča!! Chlamala jsem se jak tele ohňoholce =D=D To se ti fakt mazec povedlo....strašně skvělá kapitola k mý mocky oblíbený povídce...tak doufám,že se tu co nejdřív objeví další kapitola...

6 tabby tabby | Web | 11. února 2008 v 19:56 | Reagovat

Meloussku to je paraaada tobe se to toliko povedlo ses jednicka fíha je to pecka ...fakticky ses vysvyhla no sem zvedava jak me das dohromady s moji nej postavou...To bude naaaaarez...ses sikulka to cekani totiz stalo zato je to peckaaaaaaa:0))

7 kimberly-kim kimberly-kim | 12. února 2008 v 0:43 | Reagovat

Paráda, už jsem se nemohla dočkat:-) Přiznávám, že jsem čekala že se bude znát s Hermionou, ale takhle to je ještě lepší:-) Jen tak dál....

8 ajuskka ajuskka | 12. února 2008 v 23:03 | Reagovat

Pecka:-)

9 baki baki | 17. února 2008 v 21:47 | Reagovat

Skvělá kapitola, těším se na další...

10 tara tara | 22. února 2008 v 22:16 | Reagovat

Kdypak bude pokráčko? Loudím, loudím...:-)

11 rose rose | E-mail | Web | 5. března 2008 v 15:05 | Reagovat

Krááása :) těším se na další kapču :)

12 Ivi Ivi | Web | 25. května 2008 v 18:38 | Reagovat

Ehm....chtělo by to dalšíí kapču....xD

13 Athea Athea | Web | 28. května 2008 v 19:05 | Reagovat

Taakže, jdu se vrhnout na komenty, protože jsem celou povídku prolítla jedním dechem a nestíhala jsem to. Ale teď jsem tady a nezbývá mi nic jiného než chválit, chválit, chválit a jentakdál, jentakdál, jentakdál...... Je skvělý, že se Draco chová jako člověk, aspoň v nějaké povídce neni zrůda. Prostě dokonalé, Denis Tabby je taky úžasná, ale asi bych jednu vrazila těm...no nechce se mi to psát, ty víš, komu. Teda ne jako Voldikovi, prostě Harrymu a spol. Jj, nádherná kapitolovka a nádherná kapča!

P.S. Kdy by asi tak informativně byla další? Já jen, že se už nemůžu dočkat..... =oD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama