14. Kapitola: Každá akce má svou reakci

22. února 2008 v 18:28 | Mel |  *Poberti naruby
Slíbená povídka k Pobertům je na světě... Dala mi skra zabrat. Doufám, že se vám bude líbit a mám tady věnování Lucy S, ať žijou trpaslíci, dále pak Jenn alias Killjenn.. všichni zločinci ztřeste se, věnováno taktéž Enn, Andy a Tabb A taky všem, kteří komentujou... Nebudu už zdržovat svými kecy...
Hezké čtení
Vače ELMO... však víš Jenn

"Doufám, že si nevšimne toho, že jdeme pozdě…" mluvila potichu Cid, když se dostali ke kabinetu přísné profesorky přeměňování, kde si měli odpykat svůj dnešní trest.
"Tak pokud to stihneš dost rychle, tak by to mohlo vyjít…" Odpověděl jí její kamarád… James zaklepal a ozvalo se jen strohé:
"Dále.." jakmile vešli Cid nenápadně mávla hůlkou, kterou měla za zády… McGonagallka se jim už chystala vynadat…
"Vy dva nevíte, v kolik jste měli přijít? Zeptala se Cid…
"Ale jistě, že víme… přece v 19:00, paní profesorko…" řekla jí v klidu Cid. James se jen šklebil.
"To je dobře, že to víte a proč jste přišli pozdě?" naštvaně jim řekla a ukázala na hodiny za ní… ani se na ně nepodívala a probodávala ty dva pohledem.
"Ale paní profesorko, vždyť je za minutu sedm…. Musela jste se špatně podívat." Jakmile tohle Cid dořekla, v Minervě jako by se zastavil život. Vždyť ona se nikdy špatně nepodívala, to mohl Křiklan, ale ona nikdy. Pomalu se otočila a všimla si hodin, které ukazovali přesně 19:00. Minerva byla vážně zmatená., ale snažila se to zamaskovat.
"Ano… ano, já vás chtěla jen upozornit.." snažila mluvit svým normálním tonem, ale ten se ji fakt nedařil... " Aby jste pro příště chodili dřív… teď pojďte za mnou." Vstala ze svého křesla a pomalu se vydala ke dveřím, které vedli do nějaké komory. Jakmile se otočila zády k nim, tak Cid opět mávla svým kouzelnickým nářadím a hodiny se posunuly na správné místo. Bylo půl hodiny po sedmé.
Šli dlouhou chodbou a zastavili se až u černých dveří, které měli na svém klepadle znak Lva. James přemýšlel, na co je tu klepadlo, ale ukázalo se, že je to kouzelná klika. Minerva do oka lva strčila klíček a dveře se tiše otevřeli. Místnost vypadala podobně jako společenská místnost Nebelvíru, ale s tím rozdílem, že na zdech byli police a prach. Na policích leželi těžko identifikovatelné předměty, ale i předměty, které si Minerva nosila do hodin.
"Tak právě se nacházíte ve skladu s kouzelnickými přístroji… teď mi odevzdáte vaše hůlky…" natáhla k nim ruku a oba byli nuceni dát do cizích rukou svoje klacíky. Když je odevzdali mrkla Cid na Jamese a ten se jen zašklebil… " Abych nezapomněla slečno Bellová… dejte mi i vaši náhradní hůlku." Tak tímhle těm dvěma vytřela zrak…
" Tady máte hadr a kýble s vodou. Máte přesně hodinu na to, aby se tady tato část jen leskla. Přesně v osm pro vás zase přijdu, pokud to nebudete mít dodělané, zítra budete pokračovat. Přeji vám příjemnou zábavu." S těmito slovy za sebou zavřela dveře a nechala za nimi stát dva udivené mladé kouzelníky… chvíli bylo ticho, ale pak se oba dva zmateně zeptali toho druhého…
"Jak mohla vědět, že mám/máš druhou hůlku." Zase bylo chvíli ticho, které přerušilo jen namočení hadru do vody. Cid se pustila do uklízení, přece jenom mají jen 20 minut. James jí následoval a snažil se utírat prach aniž by něco rozbil. Cid se musela párkrát hodně snažit, aby zachytila padající nástroje.
***
Mel ležela na posteli a přemýšlela o všem, co se událo od její přítomnosti na nádraží až po dnešní den. Kletba kterou na ni ten debil použil ještě doznívala. Bohužel netušila, co to bylo, ale jedním si byla jistá.. bylo to něco z černé magie. Snažila si vzpomenout na chvíli, kdy se Malfoy otočil a snažila se, aby si vybavila slova, která zamumlal. Bohužel jí to moc nešlo. Ze soustředění ji vytrhl hlas jejího bratra.
"Mel mohla by jsi přijít do klučičího pokoje? Víš že my nemůžeme k vám. A už mě nebaví hrát si se schody na tobogán. Tak prosím přijď." Jak rychle se hlas v její hlavě objevil, tak rychle zase zmizel. Mel ještě chvíli ležela, ale pak se přemohla, vstala a vydala se za svým bráškou.
"No už jsem si myslel, že nepřijdeš…" řekl jí místo pozdravu.
"Taky tě ráda vidím…" řekla mu na oplátku jeho sestra. Frderick se na ni jen zašklebil a hodil po ní polštář. Mel ho chytla a sedla si na něj.
"V pokoji nikdo není.." ujistil ji Fred… " můžeš mi tedy říct, kde jsi se ztratila?" hodil po ní starostlivý pohled..
"A proč si myslíš, že to zrovna tobě řeknu?" řekla trochu naštvaně Mel.
"Ale no tak, stejně jako ostatní si myslím, že si se nebyla jen tak projít, můžeš mi prosím tě říct, co se ti stalo? Víš, že ti chci jen pomoct." Podíval se na ní a pomalu vstal ze svého místa kleknul si před ní a vzal jí za ruku…
"Jsem tvůj brácha a nikdy bych nedovolil, aby se ti něco stalo. A jestli si se byla jen tak procházet, tak mi to řekni, ale zruš svoje obrané pole." Mel věděla, že se jí bratr snažil vniknou do mysli, ale nechtěla.
"Frede Nestalo se mi nic, co by mi nějak ublížilo.." snažila se lhát, a zdá se, že ji to prošlo.
"Jsem na hradě teprve druhý den a já si chtěla jen prohlídnout, jak to tu vypadá. Ujišťuji tě, že pro příště si vezmu třeba Cid, aby mi to tady ukázala, jediná věc co se mi stala, bylo, že jsem zakopla na schodech a trochu jsem se protáhla na zemi. Nic víc nic míň." Lhaní to sice nebylo, ale úplná pravda taky ne.
"Dobře. Myslím, že ti to budu věřit. Myslím, že bychom měli jít. Přece jenom máme ještě jednu hodinu. Bohužel ta je spojená s našim milovaným Zmijozelem." Fred pomohl sestře vstát a pak šli společně do společenky, ale než vyšli skočila si Mel pro věci.
***
"Čím dřív tahle hodina skončí tím líp" prohlásil znuděně Thomas a znovu se naklonil ke svému dalekohledu. Vedle něj stál se stejným výrazem James a napravo od Jamese stála Cid, toto složení už na škole znali všichni. Byli jako nerozlučná trojčata. Bohužel novému profesoru Astronomie se nelíbilo, že spolu komunikují během hodiny a tak je po Thomasově vyjádření rozdělil mezi Zmojozelské studenty. Ti sice v případě Jamese a Foxe protestovali, ale Cidney uvítali bouřlivým pískotem.
"Chudák Cid…" prohodila Lily směrem ke své sestřence. " Nezávidím jí místo mezi Huntem a Malfoyem. Jeden horší než druhý." Mel jen na slova své sestřenky pokývala a v duchu litovala Cid, které to zas až tak nevadilo, jelikož měla oproti těm dvěma něco v hlavě a dokázala je úplně v pohodě vyfuckovat.
"Ty Bellová jaký máš na dnešní zbytek noci program…" začal jí balit Hunt. Ne že by nebyl hezkej, ale byl to idiot a navíc ze Zmijozelu, takže to nemohla Cid nechat jen tak. Nahodila obličej svatého andílka a sladkým hlasem pronesla.
"S lítostí ti oznamuji, že mám nabytej program…, ale někdy jindy bych ti mohla ukázat něco, co jsi ještě nikdy nezažil.." tajemně se na něj usmála a Hunt se zatvářil jako největší borec na světě. James jen přihlížel tomu, jak si počínala Cid a nechtěl tomu věřit.
"A nechtěl by jsi vědět co by to mělo být?" usmála se na něj… znovu.
"Víš kotě, že bych se nechal velice rád překvapit…" Cid čekala na vhodný okamžik, který nastal ve chvíli, kdy profesor opustil věž a vydal se do svého kabinetu pro zápisník.
Cid vytáhla hůlku a namířila s ní na Hunta…
"Hele ty kreténe. Klidně ti to tady ukážu.. v zásobě mám plno bolestných kouzel, které by se ti určitě nelíbili… a které si určitě ještě nezažil." Huntovi zamrzl sebejistém výraz. Celé Nebelvírské osazenstvo se začalo hlasitě smát. Ale nejvíce se smál James, kterému bylo divné, že Cid flirtuje s Markem Huntem tím sebejistým blbem.
"Tak tohle jsi přehnala kotě." Vytáhl taky hůlku a přiblížil se k Cid. Ta jelikož už slyšela profesorovy kroky na schodech zastrčila hůlku za opasek a už se chtěla otočit, když jí vyrušil Markův hlas.
"Dostala jsi strach kotě?" to se Cid otočila a nakopla ho přímo mezi nohy….
"Neříkej mi Kotě.. šmejde." A dál se věnovala svému dalekohledu. Hunt se se zavytím svezl k zemi a přesně v tu chvíli se otevřeli dveře do učebny.
Všichni se jako na povel začali věnovat své práci, sice James, Fox a Sírius v sobě dusili smích, ale snažili se, aby to nebylo moc poznat. Cid se chovala jako nic a Malfoy pomáhal svému kamarádovi na nohy.
"Co se vám stalo pane Hunte??" zeptal se starostlivě profesor a všichni čekali, že se tady odehraje divadýlko a že Cid práskne. Ale to se všichni zmýlili.
"Nic se mi nestalo, jen se mi trochu udělalo nevolno.. mohu si dojít na ošetřovnu?"
"Ale jistě… pan Malfoy vás doprovodí." Řekl profesor a když Hunt procházel kolem Cid stihl jí ještě pošeptat…
"Za tohle tě zničím ty lůzo" Cid jen pokrčila rameny, ale věděla, že to přehnala…
"Neboj nic ti neudělá.. za tohle ti ručím.." usmál se na ni James.
Po konci hodiny šli všichni do společenky.. sice měli další den až na 10:00, ale lepší být v bezpečí Nebelvírské místnosti… teda jak pro koho.
Celým nebelvírem se hned rozneslo, co Cid udělala a všichni jí tleskali a obdivovali. Bylo to na jednu stranu potěšující, ale na druhou stranu věděla, že pomsta příjde brzo….
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eliota Eliota | Web | 22. února 2008 v 18:51 | Reagovat

Úžasné! Senzační! Skvělé! Už se těším na další kapitolu! :)

2 Lucy Sallieri Lucy Sallieri | 22. února 2008 v 19:10 | Reagovat

Tak jsem se sem na skok dostala a vykopala bráchu na malinkou chvilku z PC. Děkuji za věnování, njn trpaslíci a hlavně ten tvůj bez nožky, že?=oD

Kapitolka fakt pěkná a hezky napsaná, taky jak jinak. snaha se prostě vyplatila...Jo a ještě jednou moooc pěkný design-změna je život...

Moc ráda bych se víc rozepsala, ale můj (ehm) milovaný bratr mi to nechce umožnit, tak ti jí pak vychválim na icku, ju? Tak musím končiti, ale doufám, že brzo bude další... Pa =o*

3 Enervate Enervate | Web | 22. února 2008 v 19:21 | Reagovat

Meli, tahle kapča je skvělá! Jak ho nakopla, peckaaaaaa! :D Doufám, že další bude co nejdřív! :o) A taky by mě zajímalo, co na použil ten parchant Malfy za kouzlo ... Povedlo se ti to.

4 Jenn Jenn | Web | 22. února 2008 v 19:34 | Reagovat

Hezké :) Když jsme u toho, už jsi mezi Sb :) A jinak vážně moc chválím :P

5 Jasane Jasane | E-mail | Web | 22. února 2008 v 21:07 | Reagovat

Skvělé!!! Konečně jsem se dočkala:D Kapča úúúplně super!

6 panthy panthy | Web | 27. března 2008 v 18:12 | Reagovat

Strašně se ti omlouvám. Jdu se zahrabat, taky jsem ti vůbec nekomentovala. Nevím jestli je to dost dobrý k mé obhajobě, ale bylo to tak všude :(

Mno nic, hurá na kapču. Jako vždy je krásně napsaná a já mám radost, že si konečně můžu přečíst zase něco k týhle povídce =P

Umíš si krásně pohrát se slovy, zaujmout a prostě...píšeš opravdu skvěle :) Navíc to neni jen takový to suchý, je to plný humoru a nevím, co bych ti k tomu ještě řekla :)

Snad jen, že sem momentálně oslňená Stmívánim, takže mi musíš odpustit, že ze sebe nevypravim smysluplnej koment :DDD Tak zatim p. Jestli tě zmerčim na ajsku, ozvu se =P (jestli nebudeš mít nic proti O=D)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama