3. Kapitola: Zařazení. I/II

2. ledna 2008 v 1:47 | Mel |  *Když je Had Lvem
Tak na svět přichází první část třetí kapitoly. Snad se vám bude líbit.
Jenn a je special pro tebe, ber to jako vyjádření díků, za úžasnou kapitolu k ZO ze které jsem měla možnost přešíst si kousek.

Draco se ráno probudil a rozhlédl se po místnosti. Byla temná a chladná. Sice se mu líbilo vybavení, ale žádná okna, žádný čerstvý vzduch a pokoj plný někoho, jako je Crabbe, Goyle a Zabbiny. Jak ten se dostal zpátky do pokoje, to mi je záhadou. Pamatuju si, jak jsem ho praštil a jak jsem mu vymazal paměť. Pak jsem šel do společenky a pak se na mě začala sápat Pansy… fuj bylo to nechutný. Ona si furt myslí, že s ní něco budu mít… honilo se mladému blonďákovy v hlavě. Všichni jeho spolubydlící ještě vyspávali. Draco se začal líně protahovat a pak zapadl do koupelny. Za 15 minut vyšel a pomalu sešel do společenské místnosti. Rozhodl se, že si zatím utřídí myšlenky, než se mu bude nějaký klobouk hrabat v hlavě a také počká na své poskoky. Bylo by divné, kdyby přišel bez nich. Stejně ještě bylo brzo. Sraz měli až v 8:00 a to jen ti, co jejich jména začínala na A-F, ale Draco byl zvědavý, kam budou ostatní zařazeni, tak se rozhodl, že vše pujde sledovat. Čekal ještě asi 10 minut, než ze schodů sešel Blaise, který včera skončil s natrženým rtem po Malfoyove ráně. Naštěstí kouzlo zabralo a on si nic nepamatoval.
"Tak co kámo, půjdem na snídani ne?" prohlásil Zabinny a při tom se svůdně usmál na jednu čtvrťačku, která kolem nich procházela k východu. Automaticky zrudla. Draco se jen ušklíbl a vstal ze svého oblíbeného místa. Oba si to mířili k Velké síni.
***
Jenn spala v pokoji s Hermionou a dalšími dvěma dívkami, ale ty byli podle jejího názoru dost divné. Stačilo, jak se vyjadřovali o svých spolužácích… pomlouvali všechny a všechno. Dokonce se dozvěděla, že ona sama je jednou z těch husiček, soudili ale jen pro toho, že vypadala líp než ony dvě dohromady. Vlastně byla hezčí než dívky z celého jejího budoucího ročníku. Mamka jí vždy říkávala malá princezna, měla stejné oči jako její maminka….tmavě hnědě… když si vzpomněla na svou maminku začala jí stékat po tváři slza. Její mamka zahynula před 3 lety při leteckém neštěstí, teda tohle jí řekl její otec, se kterým se od té doby začala nějak odcizovat. V té době mu věřila vše a nijak se nesnažila dopátrat toho, jestli to bylo letecké, automobilové nebo jiné neštěstí nebo jestli to nebyla násilná smrt. Tehdy jí to bylo jedno…věděla, že je milující osoba mrtvá a nic by na tom nezměnilo, jakým způsobem. Po pohřbu se zhroutila a skoro měsíc byla úplně mimo realitu. Vytvořila si svůj vlastní svět. Otec jí nakonec vzal k psychologovi. Sice jí trvalo, než se z toho dostala, ale překonala to. Byla na sebe moc pyšná. Otec od té doby začal více cestovat a ona každý rok měnila školu. Doufala, že v Bradavicích zůstane na dýl než jen na jeden rok. Chtěla tu už dostudovat. Moc se jí na hradě líbilo. Hned po prvním dni jí okouzlil hrad a okolí. Tušila, že zde nalezne ztracený domov. Z přemýšlení ji vytrhla Hermiona:
"Jenn vnímáš mě…? Nepůjdeme už na to zařazování? Kluci na nás už budou čekat."
"Jo jasně… dej mi 5 minut na zkulturnění mé osoby." Pronesla Jenn a vyskočila z postele. Za 5 minut už scházely do společenky, ve které je čekali kluci.
"Tak co dámy, jak jste se vyspaly?" zeptal se Harry.
"No uplně skvěle, až na ty dvě čúzy co se mnou sdílí pokoj." Pronesla mrazivě hermiona a Jenn se jen uchechtla.
"Tak pujdem, ne? Už jsem zvědavý, kam budu přeřazen." Zažertoval Ron, protože si byl jistej, že bude zařazen opět do Nebelvíru.
"Rone z toho si nedělej srandu, co když tě klobouk zařadí někam jinam…. Já jsem z toho dost na větvi, protože vím, že za těch 5 let, které jsme tu strávili se každý změnil. A přece klobouk nás rozděluje podle vlastností. No necháme se překvapit." Ukončila svou řeč Paní chytrá. Ne že by mi byla nepříjemná, ale mluvila jako stará učitelka a asi jsem si to nemyslela jenom já. Ron se při jejím proslovu šklebil, jako by právě jedl citron.
"Hermi, snad to dopadne jako před 5 lety." Řekla Ginny, která právě scházela ze schodů. Byli jsme po kupě a vydali jsme se k Velké síni. Jaké bylo pro nás překvapení, když tam bylo shromážděna snad celá škola. Asi se všichni přišli podívat na to divadlo, které mělo začít za malou chvíli. U dveří stála profesorka přeměňování a odškrtávala si studenty, jejíž jména začínala v rozmezí A-F. ti byli vpouštěni do síně a ostatní měli zůstat za dveřmi, dokud nebudou všichni. Pak byli vpuštěni a posedali si na lavice okolo zdí. Jediná věc, která byla na svém místě byl mohutný učitelský stůl ze smrkového dřeva. Za ním byli shromážděni všichni profesoři a očekávali Velké zařazování. Vše bylo připraveno. Čekalo se jen na Moudrý klobouk. Ten po chvíli přivolal Profesor Brumbál tlesknutím. A začalo se tradičně zpěvem Moudrého klobouku. Nikdo to však neposlouchal.
Draco seděl vedle svých dvou Godzill. Stále se mu v hlavě honilo v hlavě, co by se stalo, kdyby ho klobouk zařadil jinam… to by mě otec přinejlepším zabil…. Pomyslel si. No alespoň bych to měl za sebou a nemusel se rozhodovat, jestli se budu přidávat na stranu, která určitě jednou prohraje… Bože tohle by byla chyba mého život, kterou bych si nikdy neodpustil. Hned po zařazováni zajdu za Brumbálem. Nebo až zítra ještě se rozhodnu.
Během jeho uvažování vstoupila do síně i parta vedená Harrym Potterem. Všichni se dívali na nově příchozí, kteří si byli nuceni sednout vedle zmijozelských. Nikde neblo už místo. Jediné komu to nevadilo byla Jenny. Sedla si vedle Draca a nesměle ho pozdravila. Ten jen kývl na pozdrav a dál sledoval, jak si Potter sedá vedle Jenn pak oba Weasleyovi a pak ta šmejdka…..ne nebudu jako otec…Grangerová.
Draco si uvědomil, vedle koho sedí a zkusil se navázat řeč, ještě není vyloučeno, že budou chodit do stejné koleje. Nějaký ten opravdový přítel by se mu hodil.
"Dobré ráno," začal a Jenn se na něj udiveně podívala. "Do které koleje myslíš, že tě zařadí…." Snažil se trochu o normální konverzaci, ale mluvil potichu.
"Já ani nevím, tada vím jediné…. Nechci do Zmijozelu…." Řekla Jenn a koukala se mu přímo do těch betonově šedých očí, v duchu se jí honila představa, jak někdo jako on může být taková svině. Třeba se jen přetváří. Zkus mu dát šanci a poznej ho blíž. Možná, že za tou chladnou skořápkou se ukrývá milý a zábavný kluk. On za to přece nemůže, jaké má rodiče. Od Harryho se totiž dověděla, že jeho otec je Smrtijed. Ale nevěděla, že jeho matka je stejně jako její matka na onom světě.
"Ani se ti nedivým." Mrkl na ni a usmál se. Ani nevěděl, proč se zase usmál, ale ta dívka, která před ním seděla, nejen že byla až nadpozemsky krásná, ale jako jediná si o něm nemyslela, že je stejný jako jeho otec, teda pokud už jí Potter nestačil něco nakecat. Na něj názor nikdy nezmění, tím si byl jistý. Jenn, která se podivila jeho chování měla na jazyku jednu otázku:
"Proč máš takové mínění o své koleji…." Zeptala se ho.
"Kdybych mohl, tak ti to řeknu, ale tady to moc dobře nepujde. Už jen pro to, že by mi nikdo nevěřil…. A " nestačil však nic doříct, protože se přesně ve chvíli, kdy začal Jenn něco šeptat postavil Harry a s ním i Ron a oba mířili na Draca hůlky.
"Malfoyi ty si nikdy nedáš pokoj viď? Nech ji být, nebo ti…."
"Nebo co Pottere? Nebo na mě použiješ kouzlo?" řekl Draco hlasem plným zášti a nenávisti.
"Harry…. Můžeš být tak laskav a můžeš si sednout." Zvýšila hlas Jenny
"To teda nemůžu, protože tenhle slizkej had tě nebude obtěžovat."
"Kdyby mě obtěžoval, tak bych ti neříkala ať si sedneš. Takže se zklidni a sedej na prdel." Rozkázala mu Jenn. Harry na ni hleděl, jako na přelud, ale když si myslí, že to zvládne sama, tak prosím…
"Jistě jak si přejete mladá dámo." Řekl ironicky a posadil se.
"Pane jo, tak to bylo snad poprvý, kdy Pottera někdo uzemnil a nebyl to učitel." Prohlásil obdivně ten blonďatý hoch.
"Vy dva se asi nemáte moc v lásce co?" začala nové téma Jenn, zatímco bylo zařazování v plném proudu… většina studentů byla zařazena do stejných kolejí. Na řadu přišla Hermiona. Jenn jí sledovala a viděla, jak nervozně si pokládá na hlavu klobouk.
"Havraspár" vykřikl. A Hermiona se s obavami a slzami v očích vydala k Havraspárské družině. Harry a Ron seděli jak zařezaní. Oba si byli jisti, že budou zařazeni stejně…
"Víš proč se já a Potter nesnášíme? Protože jsme ze každý z jiné koleje. Začalo to už první den. Byl jsem tehdy ještě blbej a naivní. Promiň nebudu tě tím zatěžovat." Pousmál se a zadíval se stejně jako ona před chvílí do jejích čokoládových očí.
"Nezatěžuješ…. Ráda bych tě poznala blíž…" řekla tiše Jenn Draco nevěřil, že to řekla. Ona ho chce poznat… jeho, o kterém si všichni myslí jen to nejhorší a on to nevyvrací.
"Řekla si to co jsem slyšel?" zeptal se a v očích měl dva velké otazníky.
"Draco já si myslím, že v každém je něco dobrého. A ty nebudeš vyjímka." Jejich hovor přerušil číci hlas.
"Ale, ale Draco, přece se nebudeš zahazovat s nějakou mudlovskou šmejdkou…." Přitočila se k nim Pansy a sedla si drze Dracovi na klin. Jen se jen smutně usmála a začala se bavit s Ginny. Draco ze sebe shodil tu pijavici a dál se věnoval jen svým myšlenkám a stále dokola si rozebíral těch pár slov.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 wisty wisty | E-mail | Web | 2. ledna 2008 v 9:03 | Reagovat

teda, už se nemůžu dočkat, až tady bude i druhá část!!! fakt super, tak doufám, že nás všechny nenecháš dlouho čekat :)

2 markki markki | 2. ledna 2008 v 12:22 | Reagovat

bezvadný!!!:)fakt super, ale chdák hermi, když už neni s klukama...:(

3 Jasane Jasane | E-mail | Web | 2. ledna 2008 v 13:00 | Reagovat

ty jo kráásny ale vůbec bych nerrekla ze zaradís Hermi jinam no jeste to bude zajímavé!!

4 Jenny Jenny | Web | 2. ledna 2008 v 16:05 | Reagovat

To bylo bombastický!! Teeeda Mel tahle povídka je kapitolu od kapitoly lepší!!! Pokud to teda ještě de...skvělý, chudák Hermi...líbí se mi, jak Draco normálně komunikuje s Jenn...je to prostě supeeer!

5 MarryT MarryT | Web | 15. ledna 2008 v 12:44 | Reagovat

úplně žůžo chudák Hermy odtržená od přátel bude v Havraspáru no snad se aspon skamarádí víc s Lenkou

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama