2. Kapitola: Nový život začíná

23. ledna 2008 v 15:32 | Mel |  *Přátelství má cenu zlata
Vyvěšte slavnostní vlajky. Trubte fanfáry.... stal se zázrak.
Mám pro Vás další kapitolu k povídce o Tabb. Zdá se mi poměrně dobrá, ale těším se na vaše názory. A musím říct, že jste mě velice potěšili komentáři u Hada. 14 jsem vážně nečekala.
A speciální věnování....... všem, kteří už mají alespoň chvilku od školy klid.

Ležím na posteli a přemýšlím nad tím, co mi právě řekl papínek. Ty vole já jedu do Bradavic… Nemusím se vracet mezi ty rozmazlené a namyšlené fagany, i když po některých se mi bude stýskat…. Ale co hlavní je, že budu poblíž Dracovi.
Dny prázdnin na sídle utíkaly nadpozemskou rychlostí. Já se pořád snažila dostat z Draca nějaké informace o Bradavicích, i přes fakt, že už mi řekl snad vše, stále jsem to chtěla slyšet znova. Bylo to tak utěšující, ale poslední dobou sem si musela dávat pozor, abych přílišné štěstí a radost, kterou jsem byla zaplavena nedávala před otcem najevo. On bral mé studium v Bradavicích spíše jako něco, k čemu byl donucen okolnostmi a já se z toho radovala. Bylo by pro mě příliš nebezpečné, abych mu ukázala, jak jsem neskonale nadšená jeho "příkazem".
Musím říct, že i Draco měl poměrně lepší náladu, než kdykoliv před tím, ale asi ho pořádně dohánělo k šílenství mé neustálé pronásledování a ptaní se na různé blbiny….
"Draco???"
"Ježiši……
"Nespletl jsis mě náhodou… trčí ze mě hřebíky?" zeptala jsem se pohoršeně…. Draco se mému pokusu o vtip uchechtl..
"Co zase chceš má málá sestřičko" do háje on věděl jak mě rozčílit…
"Nejsem malá…. Náhodou, jsem skoro stejně vysoká jako ty…." Stoupla jsem si k němu zády a začala nás měřit… no dobře to jsem trochu přehnala s tím "skoro". Byl větší a o dost…. Njn byl typickém atlet…. Ne to ne to by on nedokázal… on nehodí ani camrál, ale je důležitý, že chytí zlatonku….
"Dobrá, dobrá obre…" ušklíbl se na mě, evidentně měl hodně dobrou náladu. Tak jsem využila situace a trochu ho popíchla…
"Ale copak brácho, jak to, že máš tak dobrou náladu? Že by jsi viděl Pansy?" Při vyslovení jejího jména se zatvářil jako by právě ucítil zkažená vajíčka….
"Jo promiň, to jsem přehnala.." začala jsem se mu omlouvat, ale pozdě chytl mě za zápěstí a táhl mě k bazénu. Doufám, že se nad ním zastaví a ztropí káravou scénu a pak odejde. A nechá mě stát na kraji.
Omyl.
Stál na břehu a vší silou mě mrštil do vody…. Já ho přerazím… zkusím jednu fintu.
"To tě snad naučí… ty třeštidlo…" řekl, ale já jsem dělala, že se topím… no prostě jsem si zahrála na dívku v nesnázích. Čekala jsem jeho reakci.
"Tabb, co ti je…" začal trochu se strachem v hlase… jak mě ho bylo líto, ale tohle si zaslouží… ležela jsem hlavou dolů a doufala, že skočí co nejdřív za mnou. Jinak bych byla vážně v pr…. Ještě že má tak rád svou sestřičku. Sundal si košili a boty…. Njn aby si náhodou nezničil na míru šité a drahé věci. A Hup už byl u mě.
"Tabby jsi v pořádku co ti je?" otočil si mě obličejem k sobě a to byla má chvíle. Zahrála jsem si na Velrybu.
"To si vypiješ… víš jak si mě vylekala?" začal nabírat rudou barvu… v porovnání s jeho žlutými až bílými vlasy vypadal fakt komicky. Myslela jsem, že mě v záchvatu zuřivosti začne topit… opět omyl. Začal po mě stříkat vodu… a já mu to začala oplácet… vyřádili jsme se jako pětileté děcka. Kdyby nezačalo pršet, tak jsme tam ještě do teď.
Měli jsme vážně štěstí, že otec nebyl doma.
Takhle nějak u nás probíhali každodenní sourozenecké hádky. Vždy to dopadlo usmířením a večerním pokecem.
"Myslíš, že me zařadí do Zmijozelu?" zeptala jsem se ho poslední večer, který jsme trávili doma… Draco se zamyslel…
"Víš, já u tebe nevím. Ty se do Zmijozelu nehodíš. Ale když se tam nedostaneš, tak ti otec ze života udělá peklo."
"Otce se nebojím.." řekla jsem pevně, ale v hloubi duše mi hlodal červík pochybnosti.." vždyť ty se taky nehodíš do Zmijozelu…" řekla jsem mu
"no myslím, že já tam patřím právem. Jak jsem se choval od začátku… tak prostě už nic nezměním… ale kdybys se dostala kamkoliv, třeba i do Nebelvíru, tak budeš pořád moje sestřička…" Draco mě obejmul a já byla šťastná, protože tahle otázka ve mně dřímalo hodně dlouho.
"Víš tabby měla by jsi o mě něco vědět… vím, že si možná budeš myslet, že jsem srab, ale já se ve škole chovám jinak.. to poznáš sama… už jsem ti říkal o Potterovi a jeho kumpánech, taky jsem ti říkal, že se nechovám nijak hezky k okolí… ale můžeš si být jistá, že to nedělám rád. A letos se pokusím chovat normálně, bude to těžké. Ale kvůli tobě a jedné dívce to stojí za to…." Zasnil se Draco.. , že by byl můj brácha zamilovanej.. to mi neřekl.
"Jo? A kvůli komu? Zeptala jsem se přiblble.
"Kdo je ta tajemná dívka? Snad né ta kráva Parkinsonová…
"Ale no tak Tabb za koho mě máš?"
"Jáá??" zeptala jsem se infantilním hláskem…. "Dobře nebudeme tady rozebírat tvůj vztah k té Barbie, ale řekni mi něco víc o té dívce….." Draco trochu zrudnul, pak se ke mně otočil. Dal mi pusu do vlasů a s tichým dobrou noc odešel z terasy.
Co si sakra o sobě myslí, jako tohle mu nedaruju. Já se těším, že mi řekne, kdo to je a on mi popřeje dobrou noc. Zrádce jeden.
No nic, je už trochu zima, tak bych taky měla jít spát. Přece zítra začínám nový život a musím si užít svou poslední noc v Malfoy manor.
***
To je síla…. Páni ta lokomotiva je nádherná… brácha se divím, že si ji po papínkovi ještě nechtěl. Přemýšlela jsem a držela se po boku mého brášky, který se nesl jako páv na nádraží, ze kterého mířil Bradavický expres do školy. Všichni si mě prohlíželi jako nějaký vzácný exemplář….
"Draco, proč na mě všichni zíraj…" brácha se zašklebil…
"Se jim líbíš. A taky jseš tu nová a jdeš v mé společnosti a…."
"Dobře to mi stačí." Utla jsem jeho odpověď. Na nádraží jsme se přemístili asi 20 minut před odjezdem vlaku. Prej se musím seznámit se správnými lidmi… cituji vám názor papínka.
"Tak pojď prcku… dloubl do mě můj doprovod. Seznámím tě s některými mými "přáteli" slovo přátele vyslovil s hodně ironickým tónem. Já jsem se snažila neodpovědět mu stejně. Přece jenom jsme na veřejnosti a naše chování musí odpovídat našemu postavení. Žádná sourozenecká láska. Pouze odměřenost a povýšenost. Pane jo to bude horor. To nezvládnu.
Vešli jsme do kupečka, ve kterém seděli dva lidé. Jeden chlapec, podotýkám, že stál za hřích….. a vedle něj dívka c černými vlasy….
"Pansy…." Zakřenila jsem se a evidentně jsem zaskočila dívku…"Ráda tě poznávám. Tady můj bratr o tobě vždy moc krásně mluvil." Jakmile jsem to dořekla dívka se uklidnila a vstala. Nahodila velice zvláštní… ehm.. asi úsměv a objala mě. Šlo vidět, že můj bratr pěnil. Ale to má za to, že mi včera odmítl prozradit, kdo je ona dívka.
"Ty musíš být Tabby, však?" snažila se ta pipka o rozhovor. Šlo vidět, že jí v hlavě probleskl dobrej plán. Seznámit se semnou znamenalo pro ni propustku k Dracovi. Tak jo začíná hra.
"Ano jsem Tabby…."
"Ehm…" přerušil mě můj bratr. Chytl mě za loket a řekl mi potichu. Tak abych to slyšela jen já…
"Tabby tohle mi nedělej. Víš jak jí nesnáším, a ty jí řekneš takovou kravinu. A představovat mám já… přečti si tu knihu, co ti dal táta."
"Promin já si nemohla pomoct." Usmála jsem se mile…. Draco se odtáhl a začal…
"Tohle je moje sestra Denis Tabita Malfoyová." Já je pozdravila… připadala jsem si jako loutka, ale co… brácha na tom trval.
"A tohle je, jak už si zjistila Pansy Parkinsonová a tohle.." ukázal na chlapce, který mě rentgenoval očima. "Blaise Zabbiny." Skončil brácha a já si sedla vedle hezouna. Ten musel být fakticky potěšen, protože si poposedl blíž ke mně a dal mi ruku kolem ramen… tak to hoch neměl. Mrkla jsem na bráchu, protože jsem očekávala nějakej výbuch, ale tohle si bude muset zvyknout.
Hezoun se snažil o dobrou konverzaci, ale já jsem si o něm udělala rychle obrázek. Nemusím vám vykreslovat jaký….
"Hele brouku, nesnaž se o inteligentní konverzaci, s tvým mozkem to ani nezvládneš. A byl by jsi tak laskav a dal tu tvou hnátu pryč z mých ramen? Nerada bych, abych se nakazila blbostí. Díky" a s tím jsem mu sundala ruku.
Draco vypadal, že se rozřehní. Ale udržel se. A ten Zabony nebo jak se jmenuje si naštvaně odfrkl. A díval se po mě naštvaně. Možná by mi i něco řekl, ale byl tu můj anděl strážný.
Většinu cesty jsem jen sledovala, jak Pansy otravuje bratra… byl vážně celej nadšenej. Už se nedivím, že se s ní moc nechtěl paktovat. Já taky ne. Když už to bylo očividně viditelné, jak ho otravuje a jak se mu hnusí… tak jsem zasáhla jako Bůh v Antických dílech.
"Draco… můžeš mi jít představit dalších pár tvých známých?" zeptala jsem se s psíma kukadlama na Blonďatého klučinu, který se snažil dostat z kleští jedné černovlasé kravky. Bože já jsem ulítlá na vlasy.
"Jo jasně…" odpověděl rychle a už mě vystrkoval z kupé…
"Tabby já tě miluju… ty jsi vážně moje záchrana…."
"Ale, ale, že by měl Dracoušek novou oběť?" ozval se někdo z protější uličky.
"Co ti je do toho Pottere…" řekl nenávistně…. Já jsem je sledovala, jako neznámý divák v hledišti….Harry k nám přišel blíž a usmál se na mě…
"Ty jsi tu nová co? Tak tě upozorňuji, abys si tady na našeho slizkého zmijozeláka dala bacha… ber to jako přátelskou radu…." Pane jo přátelská rada a od kdy jsme my dva přátelé… já jsem nahodila ten nejmilejší úsměv, který byl na skladě a s medovým hláskem jsem pronesla.
"Ty musíš být Harry Potter co?"
"Jo to jsem… to ta jizva co?" uchcecht se….
"No ta taky… nemusíš mě varovat tady před Dracem, myslím nebo jsem si jistá, že ho znám líp než ty. Já jsem totiž Denis Tabby Malfoyová." Jakmile jsem to dořekla nastala trapná chvíle ticha… nevím, jak to brácha udělal, ale nějak se vypařil… hej to mu nedaruju.
"Aha.. no ehm…. Těší mě." Řekl nuceně….
"hele, myslím, že předsudky, které máš na moje příjmení jsou oprávněné, ale já nejsem jako oni…" a Draco taky ne. Jen to o něm nikdo neví.
" rád bych ti to věřil, ale to uvidíme…" řekl a chystal se k odchodu, když ho přerušil dívčí křik…
"Tabby???????????? Jseš to ty? To není možný… to mě teď hned polijte studenou vodou… ne tohle není pravda. To se mi musí zdát. Jak to, že jsi v tomhle vlaku? Nemáš být ve Švýcarsku?" chrlil na mě někdo spoustu otázek, ale já jsem stála k osobě zády a sledovala překvapený obličej onoho budoucího zachránce světa.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 maggie maggie | Web | 23. ledna 2008 v 16:34 | Reagovat

nádhera!!:))fakt strašně pěkně napsaný a hrozně se těšim na další....:))a docela by mě zajímalo, kdo to tam tabby znal...jako v tom vlaku...:))

2 Jasane Jasane | E-mail | Web | 23. ledna 2008 v 16:45 | Reagovat

Nádhera! Moc krásná kapitola!!! A dlouhá:):D

3 ayslin ayslin | 23. ledna 2008 v 16:47 | Reagovat

tak to bylo suuuper...ale teď nebudu ani spát zvědavostí jako kdo to byl v tom vlaku

4 barunka barunka | Web | 23. ledna 2008 v 17:14 | Reagovat

Skcělé!!! teď se asi zbláznim zvědavostí, kdo to byl??? Doufám, že bude brzy další kapitola! :D Moc se na ní těšim

5 Enervate Enervate | Web | 23. ledna 2008 v 18:31 | Reagovat

Meli... super a moc bombovně napsaný! Ty jo, už bych se do tý povídky taky asi měla pustit co? Ehm. :o)) Moc se těšim na další kapču. :o)

6 tabby tabby | Web | 24. ledna 2008 v 8:35 | Reagovat

Meeeeeeeeeeeeel to je uzasny...boze tak to seknout ja to nepreziju slisííííííís ja budu do te doby kantare...Ou jeeeeee...Mooooc se ti povedla ja sem se u ni uplne rozplivala tak jen pokracuj:-)

7 Lucy Sallieri Lucy Sallieri | 24. ledna 2008 v 14:34 | Reagovat

Tak jsem se sem konečně dostala a kde jinde než ve škole. Doma nemám vůbec časík.=o) A kapitolka? Úpa nádherná, úžasný,... To sourozenecký hašteřebí bylo skvělý.=o) Draco je prostě sladkej.=o) Akorát šoda, žes to tak na konci sekla... Ale to je taky dobře, alespoň pěkně napínáš.;o) Zvědavostí se už nemůžu dočkat, kdo to tam bude. Sice mám jednu jedinou osůbku, o který si myslim, že tam bude, ale nechám se překvapit=o)Už se mocka těšim na další a doufám, že bude brzy, protože je to skvělýýý!!! Ale to snad ani nemusím říkat,=o) protože to všichni moc dobře ví.

Krásně mi to zvedlo náladu v tomhle ústavu, co si říka gymnázium=o) Fakt se mi to moc, moc, moc líbilo.=o)

8 Kačenka Kačenka | E-mail | 24. ledna 2008 v 17:30 | Reagovat

sem zvědavá kdo to byl.. hermiona? nebo kdo.. těšim se na další kapču

9 Jenny Jenny | Web | 24. ledna 2008 v 19:49 | Reagovat

Ty vado Mel!!! Tohle je upa skvostná, překrásná a nádherná kapitola!!! Draco je skvělej=D juuu já se děsně moc těšim na další kapitolu...si to strašně napínavě utla, jsem zvědavá, who is it!!!!=D Takže pls pls, udělej to pro mě a dodej brzy pokráčko=)

10 ajuskka ajuskka | 26. ledna 2008 v 20:55 | Reagovat

Nenapínej :-)) Já se snad toho pokráčka nedočkám.:-) Moc krásně píšeš...

11 mexx mexx | 29. ledna 2008 v 19:56 | Reagovat

Já jsem napnutááááá....:-)

12 kimberly-kim kimberly-kim | 7. února 2008 v 22:05 | Reagovat

Budeš psát v nejbližší době pokračování? Smutně koukám...:-) Je to nádherná povídka....

13 Christca Christca | E-mail | Web | 30. května 2008 v 18:29 | Reagovat

nooo...je to pěkný ale malinká výtečka...já bych zachovala charaktery postav...tím nemyslím draca..ale harryho....už si četla že by se takhle choval? Já tedy ne...to je moje jediná výtka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama