13: Kapitola Zachránce???

13. ledna 2008 v 0:18 | Mel |  *Poberti naruby
Chtěli jste Poberty máte Poberty... tedy ono to bylo s Hadíkem nerozhodně, ale já se rozhodla, že hadíky sem přihodím nejpozději do pondělního večera, tak mi držte palce ať se mi to povede. Tahle kapča je věnována zlatíčku Ennynce, Tabby,, Jenny a Anduel... holky jste the best a taky jí věnuju Lucy Sallieri, moc ti díky za skvělé komenty mě upe potěšili, a kdyby jsi byla tak hodná a napsala mi tvoje icq, protože bych ti chtěla poděkovat alespoň písemně.
Před tuhle kapitolou vás předem varuju, upřímně je děsná, mě se nelíbí, přijde mi prostě divná... nejsem na ni vůbec hrdá, protože vím, že bych to dokázala napsat líp, ale to by jste ji tady měli až někdy na konci ledna... a to myslím by bylo čekání na nic. Ale je fajné, že se mám na co vymluvit. Nemám totiž nijak extra fantaziji v pohybu, asi se vydala na dovolenou, doufám, ale že se brzy vrátí. přece vám nebudu dávat číst takové bláboly.

Sakra přece by dávno měla přijít tvrdá země, jak to, že se nic nestalo? Že bych už byla dávno po smrti… to je blbost, to bych se sebou nemohla mluvit. Co je tohle… aha to jsou něčí ruce… tak to je teda haluz, tomu člověku, co mě zachránil splním tři přání, zahraju si na zlatou rybku. Přemýšlela Mel a pomalu hlavu otočila na svého zachránce. Tak tohle není haluz ale nehorázná smůla. Na škole je víc jak 250 lidí a mě musí chytnout tadyhle ta atrapa člověka?.... tak tomuhle nesplním ani jedno přání, maximálně to poslední, a to že mu pomůžu do hrobu, ale bohužel by to asi nebylo jeho přání, ale moje.
"Díky Malfoy, ale myslím, že by bylo dobré mě pustit…. Přece by jsi si nenamáhal ruce někým, jako jsem já." Začala ledovým hlasem Mel.
"Ale no tak Mel, tohle je nějaká vděčnost, za to, že jsem ti zachránil krk? A to jsem nemusel."
"To je pravda nemusel. A nikdo se tě o to neprosil. Mám li být upřímná, tak bych raději chtěla strávit pár dnů na ošetřovně, než v té situaci, ve které jsem."
"Tak těď kecáš, vždyť se ti to líbí…." Provokoval dál Lucius.
"Hele Malfoy, poděkovala jsem ti a jsem ti "Velice vděčná", že ji mě zachránil před seznámením s kamennou podlahou, ale pro dnešek jsem už vyčerpala jakákoliv setkání a rozhovory s tebou, není to zrovna činnost, kterou bych provozovala ráda. A jsem si 100% jistá, že u tebe je to to samé." Ukončila svou řeč. Lucius si jí prohlížel a pak ji postavil.
"Rád jsem tě zase viděl." Prohlásil a pomalu se otočil k odchodu. Mel bylo divný, že se o nic nepokusil, ale byla ráda. Bohužel se neradovala dlouho a tělem jí projela taková bolest, kterou ještě nikdy v životě nezažila. Jak rychle bolest přišla, tak zase ustala. Netušila, co to bylo za kouzlo, ale věděla kdo ho má na svědomí. Slyšela ještě jeho odporný smích, než zašel za roh. Pomalu se postavila a vydala se znovu po schodech nahoru směrem k portrétu.
"Cid, je nahoře?" zeptala se s obavami Lily.
"Počkej půjdu se podívat…" Cid odběhla po schodech, ale vracela se s kroutící hlavou…
"Ne není a vypadá to, že tu ani ještě nebyla." Holky nechali Poberty v Jídelně a vydali se do věže, aby probrali dnešní nudný den.
"No tak počkáme na kluky a pak jí zkusíme najít." Řekla vojenským tónem Lil. Holky se usadily do křesel a nechali se unášet tokem svých myšlenek. Cid se snažila vzpomenout, jestli jí Mel něco neřekla o tom, kam půjde nebo něco podobného a Lily zase zkoušela vymyslet, kde by její sestřenka mohla být. Obě dvě seděli bez hnutí na jednom místě dobrých 20 minut.
S hlasitým smíchem se do místnosti přihnali Poberti… dokonale přerušili ono posvátné ticho. Když si všimli děvčat sedících v stinném koutu místnosti a s takovými výrazy ve tvářích, tak jim okamžitě sklaplo.
"Co tady sedíte jako zmoklé slepice…" snažil se Thomas o odhuštění atmosféry.
"Nech si ty blbý fóry…. Nepotkali jste cestou Melissu?" zeptala se jich Lil… nikdo jí však nestihl odpovědět, protože Mel právě vstoupila do místnosti a hned jak si jich všimla, tak změnila bolestný výraz ve tváři na něco jako pobavený…..
"Kde seš tak dlouho?" vyjela na ni hned Cid…
"Mel neříkej mi, že jsi se jen tak procházela… tohle ti nezbaštíme… teď nám hezky rychle povíš, co jsi dělala.." řekla generálským hlasem…
"Já to neumím ani škaredě pomalu…" řekla si v duchu Mel
"Pane jo, Remusy ty máš ale Vojnu…" řekl potichu svému kamarádovi Fox. Rem jen pokrčil rameny a sledoval, jak si holky hrajou na detektivy. Mel se na ně jen usmála a snažila se mlžit:
"No to už je snad trestné se jen procházet po hradě?" zeptala se jich a otočila se na Cid, ale při každém pohybu se jí ozvala další vlna bolesti, která byla pozůstatkem té kletby.
"No trestné to samozřejmě není, ale přece si nám mohla říct, kam jdeš. Víš jaký jsme měli strach?"
"A to jako proč, vždyť tu se mi přece nic nemůže stát." snažila se je uklidnit, ale když si vzpomněla na dnešní setkání tak se trochu otřásla.
"No nevím jak vy, do astronomie máme času dost a já si jdu udělat úkoly, takže když mě omluvíte…" řekla s hraným úsměvem a pomalu se vydala ke schodům. Její bratr si všiml, že něco není v pořádku a snažil se použít svou magii, bohužel se mu to nepodařilo, Mel měla odolnou vlnu kolem sebe, přes kterou se nemohl dostat a to ho utvrdilo v tom, že něco není OK. Rozhodl se to ze své sestry vytáhnout co nejdřív.
***
Remus s Lily se vydali na romantickou procházku hradem a Cid zůstala s klukama ve společence sama.
"Siriusi?" začala s úsměvem…
"Hmmm?" dostalo se jí odpovědi zpoza velké knihy.
"Myslíš, že by jsi mi mohl pomoct s tím úkolem do Dějin? Myslím, že jako jediný sis dělal poznámky!" snažila se o svatouškovský výraz… Sírius sklopil knížku a kouknul se na dívku, která nahodila psí oči.
"Ale, ale, ty jsi taky byla mezi mrtvými?" zeptal se pobaveně…
"No víš… on má děsně únavný a monotonií hlas, to nejde dělat než nic jiného než jen si pohodlně sednout a zařezávat."
"Já ti nepomůžu…" prohlásil pevně. Cid se úsměv proměnil ve zdrcený a zklamaný výraz.
"Ale" pokračoval dál… "půjčím ti zápisky." Dodal a hodil po ní pergamen…
"Si zlato, díky…" prohlásila Cid a zářivě se na něj usmála. Okamžitě se k ní přidal Potter a Fox, ono se jim každý den nepovede vymámit ze Siriuse zápisy. Ten se pak vrátil ke čtení knihy, ale nijak nevnímal její obsah. V hlavě stále o něčem přemýšlel.
Za dvě hodiny měli úkol hotový a Thomas se protáhl a odešel s tím, že si půjde pro něco do kuchyně. Cid si vzpomněla na svůj starý skejt. Vyskočila z pohodlného křesla a rozeběhla se do pokoje. Za vteřinu byla zpátky a schody sjela po hraně zábradlí.
"Jamesi já se zajdu projet…. " řekla svému udivenému kamarádovi, který na ni vejral jako na přelud… jakmile se vzpamatovat odpověděl jí:
"Tak jo, ale dávej na sebe prosím tě pozor, víš jak jsi dopadla minule." Dokončil a podíval se na ni očima plnými obavami. Oba měli ještě v živé paměti onu událost v parku. Cid se jen usmála.
"Neboj… tady v hradu to zvládnu… však víš co všechno umím s hůlkou ne…"
"No právě že vím a mám strach spíše o tebe, abys si neublížila… jo a víš, že tu hůlku musíš mít tím tenkým proti sobě…" začal ji James provokovat.
"Hele pane chytrej nech si toho." Usadila ho Cid a vyšla otvorem. Na chodbě nikdo nebyl a ona se rozjela plnou rychlostí do centra hradu.
James se musel sám pro sebe usmát, ta holka byla fakt zvláštní. Někdy se chová, jako předospělá a jindy jako pětiletý dítě. Chvíli se ještě culil, ale pak se rozhodl, že napíše rodičům dopis… slíbil mamce, že jí napíše alespoň jednou týdně… tak by to mohl poprvé a naposled splnit. Do trestu s profesorkou přeměňování měl ještě přes 2 hodiny čas.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Enervate Enervate | Web | 13. ledna 2008 v 0:24 | Reagovat

Meli, moc ti kují za věnování! Ty seš taky zlatí a the best! :o) Bzzzz, víme? :o))

Tahle kapča není děsná, jediný, co je v ní děsný je ten hajzlík Malfoy! Jak ten mě vytočil. :o)) Jinak se mi kapča líbila, ale to už víš všechno. :o)) Jinak, jak už sem ti psala na ajsku, chvíli sem se zarazila u Siriho. :o))) Píšeš skvěle. :o)

2 Jasane Jasane | E-mail | Web | 13. ledna 2008 v 11:05 | Reagovat

Super! Moc krásná kapča!!

3 Lucy Sallieri Lucy Sallieri | 13. ledna 2008 v 11:40 | Reagovat

Kapitolka je skvělá. Jsem ráda, že tu konečně je.=o) A těšim se i na Hada. Jo a ještě k tyhle kapitolce. Jen tak mě zajímá, jestli Mel bude mít něco se Siriusem, protože když je tu Sirius jako ukázkový vzor chytrého žáka=o), tak by se k němu Mel dokonale hodila. Jo a taky bude v příští kapitolce zmínka o tom, jak se pro jednotlivé žáky kolejí bude pořádat ten výměnný pobyt do jiných škol? Sem na to tak trošku (možná trošku víc=oD) zvědavá, jak se to vyvine...

A taky děkuji za věnování. Docela dost mě to překvapilo a dá se i říct, že vyrazilo dech. Jaksi jsem nevěděla, jestli čtu správně=o)

A ty komenty, za ty nemusíš děkovat. Ono se to píše samo, když se mi něco strašně líbí.;o) Někdy se dokážu rozepsat, že to snad ani neni možný, ale jindy napíšu, třeba sotva pár řádek,;o)

A moje ICQ je:427-445-066... Sice nevím za co mi chceš písemně poděkovat, ale na druhou stranu si s tebou ráda pokecám. Teda nevím jestli tam teď někdy budu-to kvůli škole, ale budu se snažit.

Těšim se na další pokráčko jakýkoliv povídky. Seš šikulka.=o) ;o)

4 haňula haňula | 13. ledna 2008 v 12:02 | Reagovat

super kapitola jsem ráda, že jsme se konečně dočkali pokračování

5 tabby tabby | Web | 13. ledna 2008 v 12:33 | Reagovat

upa super kapitolka...ja sem upe vydela to co se tam delo fakt je dobra...i kdyz si myslis zhe zrovna neni nejlepsi ,ale ja ti rikam zhe je dobra dej na me sak vys to su ty stavy po stouhance ptze sis zapomela dat urco davku vid???Ja to vim zhe jo:-D

6 Lenna Lenna | 13. ledna 2008 v 12:50 | Reagovat

j áti dám že je hrozná je fakt užasná!!!

Zkoušela jsu taky něco napsat ae nedopadlo to nejlíp.

Sem ráda že taky někdo píše ff-ky s harrym potterem a spol.

je to fakt užasný

7 Ewilan Ewilan | Web | 13. ledna 2008 v 17:22 | Reagovat

tak opet komentuju, Mel, vid? jsem hrozna, ale ctu to. pravidelne. ve skole si sednu a pecu na teorii ucitele. jen komentare jsou tezsi. :-(( ale ted to chci napravit...:-))

tahle kapca je proste ze vsech nejky! hrozne se mi libila, byla to proste bomba!!! to ti teda povim...

cid mam porad jeste radsi, je mi hodne sympaticka..tesim se moc na pokracko a ozvi se nekdy na icq:-))

8 Kate Kate | Web | 19. ledna 2008 v 21:32 | Reagovat

Super.Moc se mi to líbilo.Už se nemůžu dočkat další

9 pantherka pantherka | Web | 22. ledna 2008 v 15:09 | Reagovat

supeeeeer! Promiň, že komentuju až teˇ%d, jsem neuvěřitelná obluda, já vím :DDD

Ale aspoň sem měla co číst, ty dvě kapči mi po tom 14tidennim maratónu fakt přišly vhod.

Povídka úžasnááááá :) Ale to ti opakuju pořád, takže zase neoriginální, no...to sem celá já :DDD

A prosím pospěš si s pokračovánim O:-)

10 Veve Veve | 22. února 2008 v 16:04 | Reagovat

další plííís

11 Alexita Alexita | 25. února 2008 v 22:24 | Reagovat

tak jo kapitola celkem o ničem, ale jinak dobrý. opravdú občas nechápu jak to dokážeš, protože víme svoje, co se týče tvého slohu, ale ono to je něco jiného, když píšeš to, co tě baví. ale mám pro tebe jednu radu jak vylepšit slohovky: prostě si to vždycky nějak převeď na to, co tě baví a můžeš to mít úplně super :-) wow to jsem se nějak rozepsala :-)))))))

12 Claire.M Claire.M | 29. října 2008 v 16:51 | Reagovat

Skvělá povídka. Fakt je to úžasně napsaný a už jsem zvědavá, co se dočtu v další kapče. No, chudák Minerva, ten James a Cid jí ale trápí...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama