8.Kapitola: Přemístění

8. prosince 2007 v 18:25 | Mel |  *Poberti naruby
Další kapitola. Mě se upřímně vůbec nelíbí, ale musela jsem jí napsat, protože je potřebná k dalšímu ději.... tedy doufám a je poněkud kratší. Věnování patří Šílený pětici, která si jí naprosto zaslouží. Příjemné počtení. Těším se na vaše komenty.
P.S. Omlouvám se o5 za chyby, jako vždy.

8. Kapitola: Přemístění
Jak bylo večer řečeno, všichni vstali přesně v 7:00 hodin, ale nikdo dobrovolně. Cidne díky své hůlce vykouzlila budík, který se vypnul až ve chvíli, kdy se všichni obyvatelé domu dostaví do kuchyně.
Po dvou minutách, stáli všichni dvounozí tvorové kolem stolu.
"Sakra, kterej dement má tohle na svědomí….." začal se rozčilovat James.
"No tak Jamesi uklidni se," začalo ho Cidney konejšit mateřským hlasem, "vždyť by si jinak nevstal. A navíc tenhle krásnej budíček je moje dílo." Prohlásila hrdě.
"Tvoje…… Zrádce….." Řekl James a otočil se k Cid zády, ale na tváři mu hrálo pobavení. ~Tohle kouzlo mi bude muset prozradit….. dalo by se to využít v Bradavicích.~ přemýšlel v duchu James, ale stále se musel tvářit jako citron.
"Ty Cidney…" začal Remus… "jakto, že se to ještě nevyplo, když jsme tu všichni?"
"Remusi a nechybí ti náhodou to malý černý klubíčko, které si Potter dovolil pojmenovat po sobě?" Zeptala se mírně naštvaná Cid, kterou zřejmě urazila Jamesova reakce. Najednou se v kuchyni a celém domě rozprostřelo naprosté ticho. Do kuchyně si jako král napochodoval Jammie a jakmile spatřil Jamese, ihned se od něj dožadoval pohlazení?
"Hele Jamesi, není tohle jen tak náhodou Remusův kocour?" Začal novou debatu Sirius.
"Je, ale když se tady Remus věnuje Evansový, tak asi na toho malého drobečka nemá čas. Tak jsem se rozhodl ho vzít pod svá ochranná křídla………" Rozhovořil se James, ale než stihl doříct svou velechytrou myšlenku přerušila ho Cid:
"Jooooo ty myslíš, ty co jsi měl včera……" Začala se smát….. "Tak ty ti kámo znovu ráda obstarám, není to tak složitý. Polštářů máme plno…. A místo vody můžeš použít třeba nějaký to lepidlo, aby to mělo dlouhotrvající účinek." Teď už se začali smát všichni, teda až na Jamese, který se tvářil jako by mu ulítly včely.
"Jen se smějte, však nevíte, co vás v Bradavicích čeká…….." řekl moudře, ale pak se dal do smíchu s ostatními.
***
Po snídani, nechali Cidney, aby vyčarovala přenášedlo, kterým se dostanou na nástupiště 9 ¾, vzali si starý nepotřebný deštník. Přemístění měli naplánované na 10:00, protože Lily musela být na nástupišti o hodinu dřív…. Čekala tam na své příbuzné z Francie.
"Takže myslím, že máme asi tak vše." prohlásila Lily, když veškerá zavazadla byla naskládaná v chodbě.
"A to je potáhneme všechny sebou?" ozval se Sirius, který byl mírně vyděšen, kolik věcí se tam nakupilo.
"No tak Siri, začni uvažovat…. Je tady kdo?" zeptala se ho jako malého dítka ve školce Lily.
"To já nevím……, ale pořád mi vrtá hlavou, proč toho tolik potřebujete." V tu chvíli do chodby vešla Cid.
"Máte nějaký problém hochu a dívtko?" začala mluvit jako profesorka věštění.
"No jenom tady mladý pan Black, nechápe, proč toho tolik sebou taháme." Řekla Lily.
"To protože tadyhle tento kus dřeva, který tak nerad vidíte, když používám mimo školu, nám pomůže vše zmenšit na velikost jednoho mini batůžku." Řekla vítězně Cid. Sirius jí na tohle nic neodpověděl, jen pokrčil rameny a odešel pro kluky do druhého patra.
"Co mu je?" zeptala se překvapeně Cidney?
"Netuším, ale takhle se chová po celou dobu, co jsem přijela a James s Remusem tvrdí, že je takový od začátku prázdnin." Odpověděla jí smutně Lily.
***
"Tak tenhle pocit už nikdy nechci zažít….. je mi nablití….. všechno se točí….." nadával nahlas James.
"Hej Dvanácteráku, neříkej mi, že když se řítíš na koštěti při chytání zlatonky, tak se takhle necítíš?" rýpnul si do něj Sirius.
"A víš že ne. Protože když hraješ famfrpál a zrovna vidíš zlatonku, obklopí tě taková vlna euforie, která mi napomáhá, abych jí chytnul a nevnímal tenhle pocit. A když se tak řítíš, za tím zlatavým míčkem……" James byl dnes podruhé hrubě přerušen.
"Dobře….dobře, nemusíš mi to vysvětlovat. Pochopil jsem." Řekl mu Sirius. James byl mírně zklamán, protože o famfrpálu by se vydržel bavit celou věčnost. Cidny si všimla, že se James tvářil smutně a tak mu pošeptala:
"Až budeme mít kupé, tak tam podržíme místo Thomasovi a probereme nějakou tu novou taktiku." James se na ní usmál. ~Jak to, že vždycky víš Cidney, na co právě myslím…teda jenom někdy.~
"Ty zlato, v kolik si říkala, že přijedou ti francouzi?" zeptal se Lily Remus a poté jí políbil.
"Hele nechte si to až budete sami." Řekl naštvaně James.
"Nezáviď," odpověděla pohotově Lily a stále se držela v Remusově těsném náručí, "myslím, že teta říkala, že by se sem měli přemístit kolem té 10:00 hodiny.... kolik je?"
"No myslím, že je něco před desátou, ale ruku do ohně bych za to nedal, nevěřím tady těm mudlovským hodinkám." Řekl Remus a poklepal si na zápěstí.
Chvíli ještě stáli, když se kousek za nimi ozvalo slabé prásk.........Lily se otočila a.....
"Mel, Frede........" a rozběhla se k nim.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Enervate - hlavní nadýmač, vedoucí WCSI Enervate - hlavní nadýmač, vedoucí WCSI | Web | 8. prosince 2007 v 21:38 | Reagovat

Skvělýýýýýýýýýý:o)))

Povaha Cid se mi začíná moooooooooc líbit. :o))

prostě opět perfekto!

2 pantherka pantherka | Web | 9. prosince 2007 v 12:38 | Reagovat

bájo :))) Mě tahle povídka vždycky zlepší náladu...čím to asi bude? :))) Asi se opakuju pořád dokola, ale prohodit role byl bezvadnej nápad :))) Strašně se těším na další!!!

3 haňula haňula | 9. prosince 2007 v 14:11 | Reagovat

moc hezká kapitola a vůbec nahle celá povídka byla super nápad  ještě nikdy jsem nic podobnýho nečetla a fakt se mi to moc líbí a těšim se moc na další kapitolu:-)

4 Ewilan Ewilan | Web | 9. prosince 2007 v 17:34 | Reagovat

tyyyyyyyyjo!!! ty me cim dal ic prekvapujes, Meli:-)) libilo se mi, jak je proste nezvykly, ze se lily lisa k removi:-D proste skvele prohozeny role. jezis, ale ja to rikam porad. jinak cid je mi cim dal vic sympatictejsi, je vazne skvela:-D

jinak tahle veta:Je, ale když se tady Remus věnuje Evansový, tak asi na toho malého drobečka nemá čas. Tak jsem se rozhodl ho vzít pod svá ochranná křídla……

nevim proc, ale proste jsem se musela smat:-D a tesim se, az das cid a jamese dohromady:-))podle toho, jak se k sobe maji, to snad nebu trvat moc dlouho;-))

naaadherny, barvurni, dokonaly, bombasticky, s magickym nadechem:-))

tyhle chvalici slova jsou pravdivy a jdu si najit dalsi:-D

5 Anduel Anduel | Web | 9. prosince 2007 v 20:33 | Reagovat

musím jen a jen souhlasit s předchozími komenatáři:))) jako prakticky už žádnou originální pochvalu nevypotím, takže můžu zopakovat jen ty předchozí! prostě skvělý!!!:) fakt originální nápad a moc se těším an další kapču!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama