7. Kapitola: Peří

1. prosince 2007 v 17:06 | Mel |  *Poberti naruby
Další kapitola, sama se až divím. Přeji příjemné počtení a věnuju ji Enervate (Enny) a Ewilan, se kterými jsem si perfektně pokecala a doufám, že si to zase zopakujem Díky holky.

7.Kapitola.
Lily probudilo duté pleskání na okenní římsu. Říká se, že se při dešti nejlépe spí, což ale nejspíš neplatilo pro tuto dívku, která i přes pozření onoho lektvaru, jenž jí uchránil před vlkodlakem, nespala příliš klidně. Zdál se jí sen, při kterém někdo zastřelil jejího vlkodlaka-Remuse. Byla vystrašená a po lektvaru trochu mimo, ale její rozum jí napovídal, že to byl jen sen. Doufala v to.
Zašla do koupelny a pak hned do pokoje, ve kterém měl spát Remus. Jaký šok pro ní byl, když ho v pokoji nenašla.
=přece to byl jen sen= stále si namlouvala, proto se šla raději podívat do pokoje, kde měl spát Sirius s Jamesem.
Otevřela dveře a naskytl se jí další překvapující pohled. Cidney spala opřená o Jamese, který se pomalu, ale nebezpečně nakláněl nad okrajem postele a hrozilo, že za chvíli spadne. Lily se trochu usmála a koukla se po vedlejší posteli, na které měl spát Sirius. Postel ovšem zela prázdnotou.
Lily se začínalo hlavou honit pár faktů - Remus, vlkodlak, úplněk, Cidney, lektvar, sklep- to vše proběhlo hlavou jako blesk a Lily začala skládat skládačku, kterou si právě promítla. Vydala se proto do sklepa, ve kterém nalezla Remuse, jak leží na starém kanapi a Siriuse, jak sedí skrčený v křesle. Při pohledu na Remuse, který v klidu oddechoval s mírným úšklebkem na tváři, usoudila, že včerejší noc proběhla v pořádku, ale mrzelo jí, že se oné noci nemohla účastnit aktivně. Remus jí vysvětloval, že by musela být zvěromág, jinak by jí mohl ublížit. Chápala ho a rozhodla se až bude v Bradavicích, že se stane zvěromágem, sice neregistrovaným, ale přece. Knih na toto téma bylo v knihovně hodně a pokud bude chtít, tak jí profesorka Mcgonagallová napíše povolení do sekce s omezeným přístupem.
Pomalu přešla k Siriusovi a jedním drobným zatřesením ho probudila.
"Lily, co tu děláš? A kde je Remus?" začal Sirius trochu rozespale mluvit.
"Remus je v pořádku, ale ty nevypadáš nejlíp…. Měl by jsi si jít lehnout, já už se o Remuse postarám sama." Pošeptala mu Lily.
Sirius ani neprotestoval, přece jenom poloha spícího v křesle mu moc nevyhovovala, a proto se odebral do Remusova pokoje, nechtěl probudit Jamese a Cidney. U dveří se ještě zastavil a podíval se na Lily, která starostlivě hladila Remuse. Byl rád, že jeho přítel je v pořádku, ale při pohledu na ty dva se mu sevřelo srdce, jak ohromě jim záviděl. Jeho nikdy nic podobného nepotká, tím si byl jist, ale nehodlal se smířit s tím, že si bude prostě muset vzít osobu, kterou mu matka dohodí a to jenom proto, že bude z čistokrevného rodu. Takovou radost své "milované matičce" neprokáže.
***
James spokojeně spal, zdál se mu další sen o Cidney, ale netrval dlouho. Z ničeho nic se převrátil a skončil na zemi. Byl naprosto šokovaný, ale do reality ho vrátil smích.
Cidney, jak uslyšela žuchnutí ihned otevřela oči a viděla, jak James sedí na zemi a naprosto šokovaně hledí někam do blba. Propukla v neovladatelný smích.
"Tak ty se budeš smát cizímu neštěstí, jo?" podivil se naoko naštvaně James a už jí zasypával polštáři.
Cidney se ihned pustila do odvetného útoku, a za chvíli oba dva stáli v bílé vánici, kterou způsobily prorvané polštáře.
James se nějakým záhadným způsobem dostal ke dveřím od koupelny a rychle do ní zapadl.
"Tak za to, že jsi se mi smála, tak to všechno uklidíš. Myslím, že by nebylo pěkné tady Remusovi nechat sněhovou nadílku." Řekl James zpoza zavřených dveří. A sám vklouzl do sprchy.
Cidney vytáhla svou hůlku a začala všechno peří strkat na hromadu. Dostala však ďábelský nápad. Použila levitační kouzlo a postavila se za dveře od koupelny při čemž peří nechala levitovat nad dveřmi.
James vyšel ze sprchy a po žádném peříčku nebylo ani stopy. Ručník měl ovázaný kolem boků ale s usušení se neobtěžoval.
"No popravdě jsem nečekal, že to uklidíš" pronesl, "čekal jsem nějaký podraz, ale asi to vypadá, že jsi nezměnila jenom vizáž, že by si nám i zmoudřela?" Začal popichovat Cidney, která v sobě dusila smích. James si ani nevšiml, jak Cidney vyšla zpoza dveří a hůlkou mířila nad Jamesovu hlavu.
"Sněžíííííííííííí." Vypískla a raději se zdekoval z pokoje.
"Bellová tak tohle si vypiješ." Zakřičel za ní James, na kterého se všechno peří přilepilo. Vyběhl za ní, na chodbě už nebyla tak zamířil do kuchyně, kde jak doufal bude. Ano byl tam a nejen ona, byl tam Remus, Lily a Sirius a při pohledu na "slepici" Jamese se všichni začali smát. James se na všechny ublíženě podíval a zmizel zpět v druhém patře. Než ze sebe sundal všechno peří, trvalo mu to nejméně půl hodiny. Mezitím se všichni domluvili na zítřejším odjezdu na nádraží a Cidney se nabídla, že vyčaruje přenášedlo. Všichni překvapivě souhlasili.
Poté se Lily a Remus odebrali do pokoje, pod záminkou, že si jdou zabalit věci.
"Myslím, že bych se měla jít Jamesovi omluvit." Řekla Cidney.
"No ten jeho pohled nebyl zrovna přívětivý." Nadhodil Sirius.
"Co jsem si nadrobila, to si taky musím sníst. Nemáš nějaký bílí kapesník?" zeptala se ho Cidney.
"No kapesník zrovna ne, ale je tady nějaká bílá utěrka."
"Jo to bude stačit." Vzala si Cidney tu utěrku a přivázala si ji na hůlku.
"Tak mi drž palce." A vydala se po schodech do pokoje, kde trucoval James. Zaklepala, ale nic se neozvalo. Zkusila otevřít dveře a zamčené taky nebyli, ale místo toho, aby vstoupila, prostrčila otvorem hůlku, s bílou utěrkou.
"Jamesíčku, jdu uzavřít mírovou smlouvičku." Pronesla medovým hlasem. Ale nic se neozvalo. Proto otevřela, ale v pokoji nikdo nebyl. Zničeho nic na ní někdo zezadu vychrstl kýbl ledový vody.
"Jsme si kvit." Pronesl v záchvatu smíchu James "Ale abys neřekla, že jsem ti způsobil nachlazení, tak tady máš." A podal jí ručník.
"Tak tohle od tebe nebylo hezké," pronesla Cidney drkotavě.
"Hezké to sice nebylo, ale nějak jsem se ti musel pomstít." Pověděl jí James s andílkovským výrazem.
"Nechceš si jít raději sednout do obýváku ke krbu alespoň se zahřeješ." Řekl poté starostlivě, když si všiml, že Cidney se začala třást víc.
"Jo aspoň mi nebude taková kosa." Odpověděla a vyplázla na Jamese jazyk. Oba si to pak namířili do obýváku, kde už seděl Sirius a četl si. Cid poté Jamesovi vylíčila, jak bude probíhat zítřejší odjezd na nádraží.
Večer si otevřeli dvě vína a bavili se o všem, co je čeká následující rok. Tématem byli i NKÚ, které ještě nedostali a samozřejmě dlouhá debata na téma Famfrpál, kdy se Cidney dověděla, že je James kapitán. Kolem 22:00 zavelela Lily, že by bylo vhodné, aby se všichni vydali spát, protože v 7:00 budou vstávat. Jako zázrakem jí poslechli. Cidney si ještě kouzlem pomohla sbalit a po dlouhém přemlouvání sbalila i Jamesovi a Siriusovi.
Následně všichni v domě spali, ale až na malého Jammieho, který ještě v kuchyni dojídal zbytky, které mu nechal, jeho velký kamarád na stole.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Adelay Adelay | Web | 1. prosince 2007 v 20:13 | Reagovat

no tak abych pravdu řekla, tak sem z týhle povídky dost mimío... je fakt že je originální a neotřelá, myslim že nikoho nic podobnýho nenapadlo, ale nějak sem si pořád nezvykla na ty odlišný povahy... ale je to pěkně napsaný, más hezkrj styl, a děj je hodně zajímavej... jinak abych si to ujasnila, tak James má povahu Siria, Remus Jamese a Sirius Remuse?

2 Enervate Enervate | Web | 1. prosince 2007 v 20:50 | Reagovat

Tohle byla upo úúúúúchvatná kapitolka!!!! A moci děkujííí za věnování moc mě potěšilo. Já si s tebou taky skvěle pokecala a doufám, že to nebylo naposledy. :o)))

Prostě úúúúúúúúúúža, kráááááááááása

3 Anduel Anduel | Web | 1. prosince 2007 v 21:38 | Reagovat

skvělá kapitolka, jen tak dál...:) souhlasím s Adelay, že je naprosto originální!

4 Ewilan Ewilan | Web | 1. prosince 2007 v 23:40 | Reagovat

paaaaaani!! tak jsem se konecne dockala!! jupiii:-D tahle kapitolka me zase pohltila, uplne jsi me vtahla do deje:-))navic do kuze Cid, jak zakricela na jamese sneziii:-D

"Sněžíííííííííííí." Vypískla a raději se zdekoval z pokoje.

"Bellová tak tohle si vypiješ

to proste nemelo chybu..a jeste Lily, jak byla chudak upe ze vseho vedle..hlavne z toho uplnku.jezis a jeste james s tou ledovou vodou. ja bych ho zabila:-D bylo to uzasny, Mel!hrozne moc se mi to libilo,krasne poutave napsany...zboznuju tvuj styl psani a ted s timhle blogem zacinas a o neco pozdeji te bude znat skoro kazdy,protoze tvoje psani laka lidi a nikdo se od toho proste nemuze odtrhnout:-))

jinak hroooziiitaaanaaansky moooc ti dekuju za venovani kapitolky a taky se mi s tebou skvele kecalo;-))bylo to suppeeer

5 haňula haňula | 2. prosince 2007 v 13:44 | Reagovat

další krásná kapitola moc se ti pvedla píšeš suprově a taky přidáváš kapitoly dost často :-) takže prostě super

6 pantherka pantherka | Web | 2. prosince 2007 v 16:06 | Reagovat

krása! Konečně jsem se dostala k tomu, abych si tu povídku přečetla celou :) Je suprová!!!Opravdu. Píšeš strašně poutavě a hezky!

p.s - nechtěla bys spřátelit?

7 barunka barunka | Web | 2. prosince 2007 v 20:44 | Reagovat

Skvělá kapitolka :o)) Píšeš moc zajímavě :o)) Sem zvědavá jak to bude pokračovat :o))

8 Pád´o - girl Pád´o - girl | E-mail | Web | 4. prosince 2007 v 19:10 | Reagovat

suprová povídka , fakt skvělá!!!!

9 Veve Veve | 22. února 2008 v 13:50 | Reagovat

vubec mi nevadí že tam není červíček

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama