2. Kapitola

26. prosince 2007 v 19:21 | Mel |  *Když je Had Lvem
Hrozně jste mě potěšili, protože jste mi napsali víc komentářů, než kdykoliv před tím. A za odměnu si zasloužíte něco, co jsem původně chtěla zveřejnit až v pátek. díky moc všem zvedli jste mi upe hodně náladu. Takže další kapitolka, doufám, že se vám bude líbit.
Jo a omlouvám se za chybičky a taky tuhle kapču věnuju všem, kteří komentujou... vy víte o koho se jedná no ne?

2. Kapitola
Jenn seděla v kočáře taženém testrály spolu s Ginny, Hermionou, Ronem a Harrym, kteří se za několika hodinovou jízdu stali jejími novými přáteli, sice jim ještě plně nedůvěřovala, ale něco jí napovídalo, že se jimi v brzké době snad stanou.
V každé nové škole jí trvalo poměrně delší dobu nalézt si přátele, kteří jí vyslechli a kteří jí rozumí. Tady jako by byla mentalita lidí naprosto odlišná, sice se tvrdí, že Británie je zemí studených čumáků, ale od Itálie, Německa a Japonska, kde dříve studovala, byl chlad z lidí cítit na každém kroku.
Celá čtveřice se výborně bavila a neustále se snažili zapojit Jenn do rozhovoru. Ta je však nevnímala. Musela pořád myslet na kolej, do které bude zařazena. Po chvíli se ozvala Hermiona.
"Jenn, můžeš mi říct, nad čím tak soustředěně přemýšlíš?"
"Jak si můžeš být jistá tím, že přemýšlím…." Zeptala se ji Jenn a nechápala, jak to na ní mohla Hermiona poznat.
"No vypadá to, že stejně jako tady Ron, který ale na rozdíl od tebe přemýšlí jednou za rok, máš uprostřed čela takovou nepatrnou vrásku, myslím, že se jí říká vráska soustředění." Odpověděla jí Hermiona a tvářila se při tom, jako sám pánbůh.
"Co si tím myslela Hermiono, že přemýšlím jednou za rok……???" zeptal se jí trochu naštvaně Ron.
"A je to tady zase." Prohlásila Ginny a protočila očima. Harry se pouze uchechtl a jediný kdo nevěděl, co je tady tak divné byla Jenn.
"Ronalde, až na to přijdeš, tak mi dej vědět… Jenn nezodpověděla si mi otázku?" Převedla Hermiona téma hovoru od Rona zpátky k Jenn. Ron se na ní ublíženě podíval a raději se začal věnovat balíčku čokoládových bonbonů.
"No víš…. Já se snažím rozmyslet, do které koleje se nejvíc hodím…."
"Ty se nemusíš rozmýšlet…. Patříš k nám do Nebelvíru…" Prohlásil hrdě Harry, který se připojil do rozhovoru…. Téma Jenn a kolej.
"Harry má pravdu Jenn." Přidala se k nim i Ginny. "Prostě se budeš muset smířit s faktem, že nás se jen tak nezbavíš. Akorát my dvě spolu nebudeme v ročníku, což mě docela mrzí."
"Díky, ani nevíte, jak mi vaše řeči zlepšily náladu." Poděkovala jim Jenn
***
"Do prdele Goyle, začni se chovat trochu jako civilizovaný člověk a neláduj se na každém kroku, je to nechutný…" Prohlásil znechuceně Draco…
"Jo no, Dráček má pravdu…" snažila se o pozornost i Pansy. " Si tady připadám jako ve společnosti Nebelvírskejch."
"Ty Pansy…?" zeptal se jí Draco mile.." ty jsi byla vždy tak nesnesitelná nebo si s tím začala až teď." Pak změnil tón a setřel její snahu. A začal se raději bavit se Zabbinim o Famfrpálu… tohle téma jim vystačilo na zbytek jízdy v kočáře…. po vystoupení se Draco zarazil u hlavní brány. Nikdy si nevšiml jakou posvátnou úctu v sobě tenhle kus dřeva spojený kovem přináší. Stál před nimi a promítal si svůj předešlý rok…. Začalo mu tehdy vše docházet… už se nesnažil zabít každého pohledem. Byl to rok, kdy povstal Temný pán, byl to rok kdy byla zavražděna jeho matka a taky to byl rok, kdy se jeho otec začal chovat jako bestie…..
"Dost Draco, přece si nebudeš kazit dnešní den, kdy se znovu vracíš do svého domova, přemýšlením na zmije." Okřikl se v duchu a vstoupil hrdě do brány, která představovala bezpečí.
***
Velká síň byla stejná jako každý rok, až na nepatrnou…. Dobrá rapidní změnu. Všechny 4 kolejí stoly byly pryč. Studenti postávali okolo zdí a snažili se, aby stáli co nejdál od Zmijozelu, který si vyhradil místo, co nejblíže učitelskému stolu.
Jenn s ostatními vstoupila a uchvátil jí ihned prostor, který se rozprostíral na místě, kde měl být žebrový strop.
"Co to má znamenat?" Ptal se všech Ron….
"No tohle je asi poprvé, kdy jsi zapojil v první den, co jsi v Bradavicích svůj mozek… viď Rone…" Rýpla si do něj jeho sestra. "Dokonce jsi s touhle chytrou větou předčil našeho Vševěda…." Dodala a koukla po Hermioně, která stála jako opařená a sledovala, jakou změnou prošla jejich Velká síň….
"Co jsi říkala Ginny?? Nějak jsem nevnímala." Probrala se z transu Hermiona….
"Ale nic Hermi." Řekla Ginny….. "Radši nic." Dodala, když se Hermiona dál věnovala zkoumání velké síně. Harry s Ronem se dali do ohromného smíchu.
"Co je tady tak k smíchu bráško…" Ozval se jeden kluk, který měl stejně zrzavé vlasy jako Ron…
"To by mě taky zajímalo…. Vidím, že máme nového spolužáka…. Promiň okouzlující spolužačku.." Řekl Fred
"Dovolte mladá dámo abychom se vám představili…" Začal George
"Já jsem Fred….."
"A já George"
"Weasleyovi" Doplnili dvouhlasně….
"Těší mě…" řekla Jenny "Já jsem Jenny Santi."
"ÁÁ slunná Itálie přicestovala do pochmurné Británie…." Řekl "básník" Fred…
"Frede myslím, že na seznamování budeme mít ještě fůru času….přece bychom měli něco říct Harrymu…" Přerušilo ho jeho dvojče. A odtáhli si Harryho stranou.
***
Draco zůstal jako opařený, když si všiml, že chybí kolejní stoly. Už ve vlaku měl divný pocit, že něco bude jinak. Se svou partou přišel mezi posledními a hned jak vstoupili povstal profesor Albus Brumbál… ředitel Bradavic.
"Vítejte studenti, jistě jste si všimli, že v síni chybí kolejní stoly… musím vám oznámit, že z nového nařízení Evropského společenství kouzel musí být všichni studenti znovu zařazeni do kolejí." V místností se začalo ozývat nespokojené bručení, sem tam někdo řekl, co si o ESK myslí a nebylo to nic pěkného, jiní byli rádi a jiným to bylo fuk.
"Prosím tedy, aby se seřadili studenti Zmijozelu, Havraspáru, Mrzimoru a Nebelvíru a vyčkali, až k nim dorazí ředitelé jejich kolejí. V síní se to začalo hemžit a studenti se začali stavět tak, jako by stáli na fiktivních kolejních stolech.
Draco stál mezi prvními….. reprezentoval celý Zmijozel… když se otočil směrem k Nebelvírskému "Stolu" všiml si, jak se Jenny baví s dvojčaty. V jeho nitru se ozvala malá dušička…. Nevěděl proč, ale ta dívka mu byla velice sympatická… co když je to mudlovská šmejdka… zaznělo mu v uších… no a ..už mi nezáleží kdo odkud pochází, přece může být skvělá kouzelnice a být z mudlovské rodiny. Třeba taková Parkinsnová… je ze starodávného rodu kouzelníků, ale je naprosto tupá. Ono nezáleží na tom, jaké máš předky, ale to co je v tobě…utnul rozhovor se svým méně oblíbeným já. Malfoy se opět otočil a všiml si, že hned před ním stojí Snape. Zase ta hora mastnoty a nos jako skoba. Pomyslel si Draco.
-Taky Vás rád vidím, pane Malfoyi- ozvalo se mu v hlavě.
- Dobrý den profesore… jaké jste měl prázdniny… kolika lidem jste zničil živo t- zeptal se ho Draco přímo.
- Nevím, na co tím narážíte, ale myslím, že tuto debatu budu nucen přesunout na zítřejší večer.-
-Jistě pane- odpověděl mu Draco s drzým podtónem. Věděl, že Snape patří k Temnému pánovi, co však nevěděl, že je i na druhé straně lodi. Snape se poté otočil na všechny své studenty a pustil se do předem připravené řeči. Stejná situace se opakovala i u "stolu" Havraspáru a Mrzimoru, ale u Nebelvírského to bylo trochu jinak. Bylo to snad poprvé, co si McGonagalová nedokázala sjednat pořádek. Chudák, nestihla říct ani dvě věty a už jí přerušili student, kteří jí zasypávali nejrůznějšími otázkami.
"Dost" zvýšila na ně hlas. "Kdyby jste mě nechali domluvit, tak se vše dozvíte." Všichni jako by mávnutím čarovného proutku zmlkli.
"Konečně." Oddychla si Minerva a pokračovala ve své řeči. "Zařazování začne přesně zítra v 8:00 místo školy. Pravděpodobně bude probíhat po celý den. Můžu se stát, že budete zařazeni do jiné koleje, ale to doufám, že se nestane, jinak je totiž rozhodnutí klobouku nezvratitelné. Bude se postupovat podle abecedy. Takže studenti, jejíchž příjmení začínají na A-F se v síni sejdou přesně v 8:00 ostatní se můžou jít dívat, ale pochybuji, že se vám bude chtít vstávat. Poté budeme pokračovat v příjmeních G-K, následně L-Q a nakonec R-Z. Má někdo nějaké otázky?"
"Nikdo? Tak se odeberte do svých ložnic. A Slečno Santi nebude vám vadit, když přespíte v pokoji u slečny Grangerové, má tam jednu volnou postel."
"Ne paní profesorko, vadit mi to určitě nebude. Budu jedině ráda." Usmála se na ni Jenn.
"Tak můžete jít." Ukončila svou řeč profesorka a všichni nebelvírští se otočili a zamířili k východu. Přesně v tutéž chvíli se otočili i zmijozelští studenti a u dveří začala taková menší strkanice. Jenn omylem vrazila do chlapce s černými vlasy a tmavou pletí.
"Nemůžeš dávat pozor ty hnusná mudlovská šmejdko?" vyrazil ze sebe Zabinny. Jenn nebyla schopna slova. Takhle jí ještě nikdo neurazil.
"Tak se alespoň omluvíš ne?" zase se ozval Zabinny. Jenn se napřímila, ale neřekla nic. Nebude se omlouvat někomu, kdo jí nesahá ani po kotníky.
Draco stál kousek od nich a celou situaci sledoval jako ostříž. Nechtěl, aby Zabinny ublížil té nové dívce, ale zároveň netušil, jakou by měl reakci, kdyby se Blaise o něco pokusil. Nejspíš by mu asi jednu vrazil, ale to by bylo podezřelé. Mohl by se jen ušklíbnout a říct nějakou ironickou a ledovou poznámku na účet Jenn, ale to by ho pak mrzelo. Bylo to poprvé v jeho životě, co si vůbec nevěděl rady a zrovna v tak banální situaci. Ve chvíli, kdy se Zabinny zase nadechoval, že něco řekne, Draco zasáhl jako Deus ex machina.
"Pojď Blaisy. Seznamování necháš na jindy." Snažil se o svůj typický ledový ton, ale ten se mu moc nedařil. Drapl Zabinnyho za ruku a táhl ho do sklepení. Jenn na něj koukala jako na zjevení.
Při cestě do sklepení se Zabinny Dracovi vytrhl.
"Co ti hrabe brácho? Chtěl jsem si akorát zpříjemnit trochu večer." Řekl chladně Blaise. Hned jak to dořekl draco se napřáhl a jednu mu vrazil. Zabinny se svezl po studené zemi a nejspíš byl v bezvědomí. V Dracovi to začalo šrotit. Jediné co vymyslel bylo, že ležícímu chlapci trošičku pozmění paměť. To kouzlo nebylo těžké a Malfoy ho dost často používal a né jednou mu zachránilo krk. Pronesl zaklínadlo a sám se pak vydal do zmijozelské společenské místnosti. Už se velice těšil na ráno, ale v žaludku měl podivný pocit.
Jenn se dívala na Draca a netušila, proč se chová jinak než ve vlaku. Možná je pravda co o něm všichni tvrdí. Třeba je stejný jako jeho otec Lucius, se kterým měla Jenn už čest. Nakonec však byla přerušena Hermionou, která na ni volala už od dveří. Jenn se vydala pomalým krokem k ní. Ráno se dozví, kam bude patřit
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jasane Jasane | E-mail | Web | 26. prosince 2007 v 20:00 | Reagovat

Super!! To je upe úžasný moc se mi to líbí vůbec by mě toto nenapadlo!! super!!

2 Jenny Jenny | Web | 26. prosince 2007 v 21:39 | Reagovat

Jo..tohle je fakt super užasně nádherně napsaná kapitola...asi víš, že jsem si tuhle povídku moc oblíbila...těšim se na další kapču, vlastně oprava, nemužu se jí dočkat

3 Enervate Enervate | Web | 26. prosince 2007 v 22:53 | Reagovat

Meli, jak už sem ti psala... je to božíííííí kapitolka, tahle povídka mě dostala. :o)

Jsem poctěna, že jsem tuhle kapitolku mohla číst upa jako první(aspoň myslim teda :DD)...:o)

Moc se těšim na pokráčko,pls, pisni ho co nejdřív. :o))

4 Anduel Anduel | Web | 27. prosince 2007 v 11:38 | Reagovat

tak tohle je perfektní povídka! úplně supeer! a ta kapča...Mel ty píšeš tak náherně:-) prostě skvělý a úžasný a moc se mi to líbí!!! šup a honem další!

5 markki markki | 27. prosince 2007 v 21:26 | Reagovat

bezvadný!!:))už se těšim na další kapitolku...:)

6 KiVi KiVi | Web | 28. prosince 2007 v 21:14 | Reagovat

hustýýýý sem zvědavá kam pude Harry:))

7 pantherka pantherka | Web | 29. prosince 2007 v 13:02 | Reagovat

supééér! Fakt bomba. Takhle kapitolovka je fakt úžasná

(nj, zase originální komentář, ale já ani jiný neumim :D Tak promiŇ...)

8 maure maure | 29. prosince 2007 v 15:01 | Reagovat

Úžasný... jen by to chtělo další kapču :)

9 wisty wisty | E-mail | Web | 29. prosince 2007 v 17:15 | Reagovat

teda, foak super kapčřa a už se moooc těším na další!!!

10 markki markki | 1. ledna 2008 v 17:29 | Reagovat

tý jo, mel!!:)já sem pořád koukám, jestli tady nepřibyla kapča a pořád nic!!:(tahle povídka si mě nějak získala a jsem strašně zvědavá, jak se to bude vyvíjet, tak nás tady všechny nenapínej a už něco přihoď!!!:))prosím, prosím, smutně koukám.....:)

já totiž povídky, kde vystupuje draco v dobrym světle, zbožňuju a tu tvojí obzvlášť....:)

napadlo mě, že bych taky nějakou o dráčkovi napsala, ale zatim fakt nevim....jak se znam, tak by to zase dopadlo katastrofou....:Dasi to ještě chvilku budu přenechávat profesionálům....:D

jinak jak už jsem řekla, povídky máš přímo bombastický a tvůj blog jsem si taky nějak oblíbila...:)

měj se krásně....:))

11 MarryT MarryT | Web | 15. ledna 2008 v 12:33 | Reagovat

Super!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama