12. Kapitola: Jasnovidectví

30. prosince 2007 v 22:53 | Mel |  *Poberti naruby
Dovolím si vám k přečtení nabídnout již 12. kapitolu k Pobertům. Já nevím, tahle kapitola se mi vůbec nelíbí. Ostatní jsou lepší. Tahle je tak trochu o ničem a věřím, že ani vám se nebude moc líbit. V jednom komentáři bylo, že se tam nic neděje... a já se moc omlouvám, ale já neumím psát akčně. Bohužel píšu tak, že je to o ničem. Prosím neuškrtte mě za tuhle kapitolu.

12. Kapitola. Jasnovidectví
Bylo něco kolem šesté ráno a z klučičí ložnice se ozývaly neidentifikovatelné zvuky. No jo pět kluků v jednom pokoji, to je přímo orchestr.
Slunce si pomalu dralo cestu k oknu a jeho paprsky začaly pátrat po spících tvářích. Jako první se probudil Remus, který měl dnes oznámit Brumbálovi své rozhodnutí. Posadil se na postel a chvíli zíral do prázdna. Začal přemýšlet o svém rozhodnutí, jestli nebylo příliš ukvapené, jestli by se ještě neměl rozmyslet… ale nad čím, vždyť o tom přemýšlel už od té doby, co se v Děravém kotli setkal s Brumbálem.
"Reme, myslím, že jsi se rozhodl správně…. A určitě ti to pomůže." Ozval se z protější strany pokoje Frederick, kterého také probudily sluneční paprsky. Remus na něj chvíli vyjeveně zíral. A zmohl se jen na jednu jedinou věc.
"Jak…?"
"To neřeš, až přijde ten správný okamžik,dozvíš se to. A myslím, že je nejvyšší čas jít za Brumbálem. Pamatuj, že dochvilnost je výsada králů." Usadil ho Fred, který pomalu vstal z postele a začal na sebe oblékat školní uniformu. Remus stále jen zíral na místo, ze kterého Fred vstal.
Remus následoval jeho příkladu a taky se začal oblíkat. Poté vyšel z ložnice a zamířil si to přes společenskou místnost k otvoru.
"Nechceš doprovod?" ozvalo se mu za zády…
"Lily? Proč ještě nespíš" zeptal se jí její vlkodlak a přistoupil k ní.
"No víš, chtěla bych jít s tebou…"Řekla Lily a snažila se o andělský usměv…..
"Aha mám to chápat tak…"začal Remus a chytl Lily kolem pasu "že chceš jít se mnou a jen tak náhodou ze mě vytáhnout, za jakým účelem tam jdu?" začal vyzvídal Lupin a poté jí políbil….
"no to si řekl ty, ale asi tak nějak to mělo být, nepatříš ty náhodou do Havraspáru?" řekla mírně naštvaná Lily, protože byl právě odhalen její plán.
"Ale no tak Zlato, kdybych byl v Havraspáru, nebyl bych tady teď s tebou. Tak pojď cestou ti řeknu, proč tam jdu." Usmál se na svou dívku a ta se rozzářila jako vánoční stromeček na Štědrý den… chyběli jí ještě prskavky. Pak se chytli za ruce a vydali se směrem k Brumbálově pracovně. Během cesty jí řekl o setkání v Děravém kotli a taky o nabídce, kterou mu dal onen doktor.
Před pracovnou se rozdělili. Remus byl trochu nervózní, ale chtěl to mít rychle za sebou.
Lily se vrátila do společenky, protože snídaně byla až za 20 minut. V Nebelvírské společenské místnosti bylo poněkud plno…. Naproti krbu seděla Cidney a vedle ní Potter. Sírius seděl vedle Freda a o něčem se záživně bavili…. Po schodech právě scházel Thomas a s hubou rozglapenou na celou místnost se protáhl a zahučel na ně:
"Brýýýý ráno, panstvo."
"Panebože Foxi, když zýváš, tak si dej ruku před pusu…jde ti vidět až do žaludku." Řekla znechuceně Cidney a vstala ze svého.
"Co ti na mém chování vadí, Bellová?" začal jí provokovat Thomas. Cid se s ním moc nechtěla bavit a tak mu jen řekla:
"Raději nic. Lily jdu vzbudit Melissu. Je větší spáč než ty." Jak řekla tak učinila… asi po 10 minutách se vracela z ložnice a za sebou táhla Mel, která měla ještě zavřené oči. Pak se obě posadili a čekali, až někdo zavelí odchod na snídani. První, kdo se ozval byl Thomas a byl vřele podpořen jak Jakešem tak Fredem. Celé osazenstvo se zvedlo a vydalo se na první snídani v Bradavicích….. teda pro Freda a Mel první. U Vstupu do velké síně se k nim připojil Remus, který zářil štěstím…
"Vyšlo to?" zeptala se ho Cidney….
"Jakto, že to ví tadyhle ta a my tví spolubydlící a kamarádi o tom nemáme ani páru…. Nemyslíš si, že je to vůči nám nefér? Zeptal se ho naštvaně Dvanácterák…
"Hej Jamesi, kým si myslel tadyhle TU?" zeptala se ho dotčeně Cidney. James se jen přiblble culil a stále se díval na Cidney, která na něj začala být naštvaná. Od té doby, co vyšli z Remova domu tak se chová úplně jinak. Bohužel neodhadla Jakešovu reakci. Ten tušil, že se něco změnilo od toho incidentu v parku. Že se změnil jeho postoj vůči ní, ale sám nechtěl ztratit kamarádku a rozhodl se, že nechá na všechno čas. Jak to Cid dořekla, tak se k ní začal nebezpečně přibližovat. Všichni upírali své kukadla na dvojici, která byla až moc u sebe, ale nikdo nečekal co má James v plánu. Jen Cid se dívala jako na ducha a potichu šeptala tak, aby to slyšel jen James….
"Ty Jamesi ať tě to ani nenapadne, jinak tě uškrtím….. ne prosím ne…." To už se ale James jen usmál a začal Cidney lechtat.
"Néééé….. to si vypiješ…..Jamesiiii Pottere já tě zaškrtím tkaničkou od bot" smála se Cidney až jí tekly smíchy slzy. Po chvíli k nim přišla naštvaná profesorka přeměňování.
"Pottere, Bellová… kde si myslíte, že jste?"
"Prosím paní profesorko, přece ve Velké síni, vy to tu nepoznáváte?"Zeptala se přiblble Cid.
"Ale vždyť tady učíte už tak dlouho, to by jste si měla pamatovat a nebo to je tím, že tady tak dlouho učíte…"zamyslel se naopak Dvanácterák .
"Co si to vy dva dovolujete…." Začala na ně Minerva zvyšovat hlas. "oba máte hned první večer školní trest"
"Tak to je super." Řekla nadšeně Cid, "protože první večer už máme za námi, takže to vlastně ten trest už proběhl…."
"Slečno Bellová, nechte si ty vaše poznámky….dneska se oba dva dostavíte k mému kabinetu. Přesně v 19:00. a bez komentáře. A abych nezapomněla, tady máte rozvrhy pro váš ročník. Rozdejte si je." S tímto se otočila a vyšla směrem k učitelskému stolu.
"Ty Jamesi myslím, že je to náš rekord" Řekla pobaveně Cidney a sedla si přitom vedle Fredericka a James k ní. Ostatní se posadili dokola a prohlíželi si rozvrhy, které jim rozdali.
"Ne, To nemůže být pravda….." Začala naříkat Melissa
"Ale copak se ti nelíbí Mel?" začal se starat její bratr.
"Frede viděl si co máme dneska za první hodinu? Tohle je jen zlí sen…. Prossím štípněte mě někdo, ať se probudím…." To neměla říkat, protože Sírius jí vzal za slovo a pořádně jí štípnul do ramene….
"Jáuuuu, já to myslela jen obrazně" vykřikla bolestně Mel, ale v obličeji se jí značilo pobavení.
"No Mel to si budeš muset zvyknout." Mrkla na svou kamarádku Cid. "U Pobertů nesmíš nic říct jen tak. Viď Jamesi…" žduchla svého kamaráda, který byl právě v průběhu pití dýňového džusu. Samozřejmě všem uštědřil pořádnou sprchu.
"Ale Mel má pravdu, Jasnovidectví a hned první dvě hodiny… to mi dělají za trest." Prohlásil stejně Sírius. Ne že by mu ten předmět nešel, ale neměl nijak v lásce onoho učitele, který byl tak trochu divnej. Prý má třetí zrak… to určitě spíše více alkoholu v krvi.
"Hele Sirie ber to z té lepší stránky, můžeš si protáhnout víkend…" řekl s plnou pusou Thomas. "Jo doufám, že se mnou někdo budete sedět, protože pochybuju, že tadyhle náš zamilovanej Remoušek by chtěl sedět se mnou, když má teď takovou ústní prohlídku u Evansový…." Dodal, když si všiml zamilovaného páru.
"Já si s tebou sednu Thome…." Ozval se Fred.
"Takže se mnou Lily také nebude sedět, viď Lil…" Ozvala se její kamarádka…
"Coo, říkala si něco Cid? Já jsem tě trochu nevnímala." Reagovala rychle Lily.
"Že se mnou nebudeš sedět na jasnovidectví…" začala jí pomalu hláskovat Cid.
"Jo to víš, já tady slíbila už Remíkovi." Začala se bránit Lily.
"Ale Lily já se tě neptám…. Já jen konstatuju." Začala se Cid smát.
"No myslím, že bychom měli už vyrazit, cesta do věže trvá trochu dýl. Jo na to si holt budete muset zvyknout."
Jakmile došli do věže rozsadili se u stolků po dvojicích a čekali na příchod profesora. Nemuseli ale tuto činnost vykonávat dlouho. Do 2 minut vešel profesor a byl oblečený jako představitel sekty Háre krišna.
"Co to má na sobě…vypadá jako by měl pyžamo." Prohlásil Thomas, Fred a ostatní v okruhu 3metrů vyprskli smíchy. Profesor se na ně podíval,ale nechal to bez zájmu a pustil se do seznamování s novými žáky.
Frederickovi předpověděl velké problémy v životě a Mel to samé, ale v bledě modrém. Poté seznámil žáky se svým novým způsobem života. Když šli z učebny všichni se smáli a Sírius vysvětloval Mel a Fredovi, že tenhle profesor každý rok střídá, buď to styl svého života nebo vyznání..n zjednodušeně řečeno ho označil za palba.
Další hodiny, které měli naplánované na pondělním rozvrhu byli dvě hodiny přeměňování, na které Cid s Jamesem dostali málem další trest, protože jen tak nenápadně naznačili, že Minerva patří do starého železa. A poslední hodina, která je čekala před oběděm byly dějiny, na kterých se neudálo nic nového, až na detail, že je profesor uspával více než kdykoliv předtím.
Na obědě se sešli všichni až na Mel, která prohlásila, že nemá hlad a že je počká ve spolčence. Měli totiž až do večera čas. V 23:00 jim začínalo Jasnovidectví.
Mel šla pomalu a prohlížela si každý obraz… což jí zabralo poměrně hodně času. Když stála na pohyblivém schodišti, tak se z nenadání……. Pohlo. A mel neudržela rovnováhu a čekala tvrdý dopad na zem. Čekala, ale žádný náraz se nedostavoval. Pak ucítila něčí ruce a ohledla se směrem, kterým očekávala jejího zachránce…..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Harry Harry | 31. prosince 2007 v 0:08 | Reagovat

super kapča ale ten konec.........

bych te zaskrtil :D

2 Jasane Jasane | E-mail | Web | 31. prosince 2007 v 12:56 | Reagovat

Páni super hele ja myslím že to bude Sirius co? A no nic si nedelej ja taky neumím psat akčně ale mě se tvuj styl psaní strasne líbí!!! A hodně tady ta kapča fakt moc pěkný!!!!

3 Enervate Enervate | Web | 31. prosince 2007 v 14:21 | Reagovat

Jako Mel? Co ten konec jako?! To jako nee, todle! :o))) Ted jako co nejdriv napises dalsi kapcu! :o)

Nahodou skvela kapitolka! A zadny vodmlouvani!:o)

4 Anduel Anduel | Web | 31. prosince 2007 v 16:22 | Reagovat

Mel, to bylo dokonalýýýý! Ale za ten konec bych tě nejradši...cenzura:-) úplně úžasný a skvělý!!! perfektní kapča a co nejrychlejš posíííím přidej dalšíííí!!!

5 haňula haňula | 1. ledna 2008 v 12:18 | Reagovat

tak tahle kapitola se mi moc líbila, ale takovej zákežnej konec no doufám, že další bude co nejrychleji

6 Pád´o - girl Pád´o - girl | E-mail | Web | 2. ledna 2008 v 9:42 | Reagovat

supr kapča Mel , rychle další , jo ? hod´ sebou

7 Nora van Hallen Nora van Hallen | Web | 2. ledna 2008 v 11:40 | Reagovat

Supeeeeeeeeeeeeeer, omlouvám se, že si to čtu tak pozdě, vážně se omlouvám a pospěš si s další kapitolkou!!!!!

8 tabby tabby | Web | 3. ledna 2008 v 16:38 | Reagovat

ou je Mel to je upa supr kapitolka.Sem se u ni zas rehnila jak blazen...coz o to ja sem blazen:-D...Ale je to uplne supr kapitolka...

9 Lucy Sallieri Lucy Sallieri | 5. ledna 2008 v 20:26 | Reagovat

Páni, tak tadle kapitolovka je úplně bezchybná=o).Je fakt boží, jak je to "narubi"... Fakt skvělý, přečetla se m jí jednim dechem, ale chybí pokráčko. A když říkáš, že je prý o ničem, tak s tím s tebou zasadně nesouhlasim. Je zaživná a úplně sem se do ní ponořila, prostě mě to úplně "vcuclo" do děje. Jo a to co Mel považuje za zachránce, tak já na to mám jiný názor... Prostě si myslim, že to bude náš dokanalý Malfoy. Nevim proč, ale prostě to na mě tak působí, nebo alespoň ta spojitost v tom ději.

Je to vážně skvělý, těšimj se na pokráčko, protože si sekla v tý důležitý části a ja se nemůžu dočkat až přibude pokráčko

Prosim moc, pokračuj...

Jo to je vlatně ode mě první koment, co ti tu zanechávám. Možná se trošičku divíš, ale já sem tu u tebe po prvý a tale kapitovka je první co od tebe čtu a je fakt bombastická!=o) Nemá chybu;o) A tim myslim i tu stylistickou, teda jako možná se tam někdy nějaká vyskytne, ale ty se snadno přehlížejí;o)

10 Melissa Melissa | 5. ledna 2008 v 21:27 | Reagovat

To Lucy.... páni děkuju za komentík... heh musím ti říct...ke tvému názoru... tefa do středu terče.

11 JASNOVIDEC MARTIN WSZOLEK JASNOVIDEC MARTIN WSZOLEK | E-mail | Web | 24. července 2008 v 13:11 | Reagovat

Kurz jasnovidectví:Natočil Jasnovidec Martin Wszolek

http://www.stream.cz/video/3/84374-kurz-jasnovidectvi-natocil-jasnovidec-martin-wszolek

http://mysteria.unas.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama