11. Kapitola: Zařazení

22. prosince 2007 v 23:36 | Mel |  *Poberti naruby
Tak mám tu novou kapču k Pobertům. Mám z ní dobrý pocit. Je to asi poprvé, ale vážně se mi líbí. možná budete mít odlišná názor. Doufám, že mi tu zanecháte alespoň nějaký komentář. Vždy mě moc potěší.
Tahle kapitola je věnovaná Enny a Tabby, kterým tímto moc děkuju za úžasně strávené odpoledne a taky za nádherné dárečky. Tabby... Bzzzz bzz bzzz bzzzz bzzzzzzzz bzz.

11. Kapitola: Zařazení
Po dlouhé a vyčerpávající cestě vlakem byli všichni šťastní, že dorazili do hradu.
V hlavních dveřích do velké síně se vytvořil takový menší špunt. Na svědomí ho měli dva noví studenti, kteří se zastavili a obdivovali strop Velké síně. Byl nádherný. Ve vzduchu se pohybovali svíce, které ozářili celou síň a nad nimi se třpytilo hvězdné nebe. Strop byl čarokrásný jak ho nazvala Mel, která se po 5 minutách vzpamatovala a zatahala svého bratra za rukáv.
"Myslím, že bychom měli jít k té přísně vyhlížející dámě." Řekla Frederickovi jeho sestra a už ho táhla k profesorce McGonagalové.
"Vítám vás, prosím připojte se k budoucím prvňáčkům, budete zařazeni do kolejí." Poté se otočila na Brumbála, který seděl uprostřed dlouhého stolu, jenž byl vyhrazen pro učitele a který byl na vyvýšeném stupni a všichni, co za ním seděli, měli možnost sledovat všechny kolejní stoly. Brumbál se usmál a přikývl. Nejspíš to byl signál k zahájení zařazování.
Profesorka vyvolávala jména. Z 48 prvňáků bylo 15 zařazeno do Havraspáru, 17 do Mrzimoru, 8 do Nebelvíru a 8 do Zmijozelu. Poté Profesorka vyřkla jméno:
"Frederick Descombes-Sevois."
Fred trochu zbledl a pomalu došel ke stolku, na kterém byl položen Moudrý klobouk.
-Hmmmm, ty jsi velice mocný kouzelník. V žilách ti koluje krev známých a významných kouzelníků. Tohle nebude můj výběr. Tohle bude tvá volba. V Havraspáru by jsi moc nevynikl, Mrzimor by byl lepší, ale nevím, máš na víc… ano Nebelvír je pro tebe velice vhodný, ale jako kouzelník, který ovládá psycho magii jsi nejvhodnější adept pro Zmijozel… Ano je to těžká volba, Zmijozel by ti dopomohl ke slávě a uznání, ale volba je jen na tobě.-
-Já k životu nepotřebuji slávu ani uznání, potřebuji své přátele a né slizké hady. Má volba je Nebelvír.-
- Jak myslíš, snad jsi si vybral dobře tak ať je to tedy NEBELVÍR. Vykřikl už nahlas klobouk.
Fred se vydal za bouřlivého potlesku k Nebelvírskému stolu. Lily ho objala a ostatní mu gratulovali. Pak se otočil na Mel, která se právě chystala nasadit klobouk.
-Další významný kouzelník… tedy promiň čarodějka…. Ano také těžká volba. Ale na rozdíl od tvého bratra máš předpoklady jen do dvou kolejí. Je to velice složité.-
-Klobouku můžu mít otázku?-
-Ano ptej se?-
-Proč se mě nezeptáš kam chci jít. Bylo by to pro tebe i pro mne mnohem rychlejší.-
Tohle je dobrá otázka. Za celou dobu, co zařazuju studenty se mě nikdo na nictakového nezeptal. Tak ted.y Kam by jsi chtěla jít?-
-Myslím, že nejvhodnější by byl pro mě Nebelvír. Navíc v něm mám už přátele. -
-Ty osoby, které znáš teprve několik hodin považuješ za přátele?-
-Ano považuju, protože jednoho z nich znám dýl než myslíš, navíc je tam můj bratr a má sestřenice, kterou považuji i za nejlepší kamarádka a pokud oni považují ostatní za své přátele, tak já taky. A Vím že jim mohu bezmezně důvěřovat. A udělala bych pro ně cokoliv. Tohle je jediná věc na světě, kterou si jsem jistá.-
-Teď jsi dokázala, že do Nebelvíru přece jen patříš. Nikdo ze Zmijozelu by takto nemluvil o svých přátelích a navíc v této koleji síla přátelství neexistuje. Ano jsem rozhodnut a ty už také. Takže vítej v Bradavicích-
Nebelvír.
Mel se s velice dobrým pocitem odebrala ke stolu a první, co udělala objala Siriuse Blacka, pak svého bratra a pak Lily. Poté si sedla a otočila svůj pohled k Brumbálovi, který se postavil a jedním cinknutím o sklenku si přivodil pozornost všech studentů.
"Vítám Vás. Jsem rád, že vidím staré i nové tváře a doufám, že tento rok bude stejně dobrý jako minulý a ne-li ještě lepší. Dovoluji si připomenout, že vstup do Zakázaného lesa je přísně zakázán. A zvlášť to platí pro studenty 5. ročníku." Řekl a významě mrkl na skupinku Záškodníků. "Dále vám chci představit nového profesora obrany proti černé magii. Je jím pán Marcus Velict, který byl tak odvážný a přijal toto prokleté místo. Vím, že vás zdržuji od úžasné hostiny, ale ještě mám pár věcí, které vám musím oznámit. Na Haloweena se bude konat pro 4. až 7. ročníky maškarní ples. A poslední věc, kterou bych vám chtěl oznámit, je, že se bude pro jednotlivé koleje pořádat výměnný pobyt do 4 různých zahraničních čarodějných škol. Více se dozvíte během 3. týdne školy. A nyní se pusťte do jídla." Jen to dořekl na stolech se objevili hory jídla.
Velkou síní se ozývalo cinkání příborů a mlaskání všech přítomných. Asi po 1 hodině se Brumbál opět ujal slova.
"Myslím, že všichni jste vyčerpaní po dlouhé jízdě vlakem a potřebujete se pořádně vyspat na první školní den, který vás zítra čeká. Prosím prefekty a primuse jednotlivých kolejí aby se ujali odvádění do společenských místností a nakonec bych chtěl požádat pana Remuse Lupina, aby se dostavil zítra v 7:00 ke mně do ředitelny. To by bylo vše, přeji vám všem dobrou noc."
Síň se začala hemžit studenty a začal tak trochu chaos. U Nebelvírského stolu propukl živý rozhovor. Všichni se Remuse vyptávali, proč se má dostavit k Brumbálovi. Někteří tvrdili, že má školní trest, jiní tvrdili, že Remus bude zbaven prefektského odznaku, ale ani jediná teorie nebyla pravdivá. Jediní kdo věděli o důvodu, proč chce Brumbál mluvit právě s ním, byli sám Remus a Cidney, která mrkla na Lupina a ten se na ni usmál.
"Cid, ty něco víš?" zeptala se své kamarádky Lily.
"Ne Lylianko, jak si můžeš něco takového myslet." Řakla jí sametovým hláskem Cid.
"Ale no tak zlato, řekni nám to." Naléhal na ní James.
"Tak za prvé Jamesi, nejsem žádné Zlato a zadruhé… tůdle tobě to tak budu něco vyprávět. A navíc pokud bude Remus chtít, tak vám to řekne sám." Řekla jim Cid, která si byla jistá, že kdyby Remus chtěl, aby to věděli, řekl by jim to.
"Reme řekneš mi prosím heslo? Já a Mel bychom si chtěli jít už lehnout. Viď Mel? Otočila se na dívku, která vedla rozhovor se svým bratrem.
"Jistě Cid. Jsem taky unavená." Věděla sice, že je to jeden z únikových plánů, která používá každá holka, ale nijak to nedala znát.
"Hrdost a síla" to je nové heslo, jenom by mě zajímalo kdo ho vymýšlel." Řekl Lupin.
"Tipuju, že Zmijozel má Strach a nafoukanost." Řekl se smíchem James.
"Frede, Siriusi jdete už taky? Myslím, že zítra je taky den, abychom mohli vymyslet plán jak to z našeho Náměsíčníká vytáhnout." Ujal se James opět slova.
"Jo jasně, jsem strašně zvědavej na společenskou místnost. Jo a zabírám si místo u okna." Odpověděl mu Fred.
Celá skupinka se poté odebrala hradem ke společenské místnost, ve které už bylo narváno. Jakmile vešli James a Sírius veškeré pohledy se stočili na ně.
"Á tady máme nového kapitána." Prohlásil Thomas, který se během hostiny vytratil.
"Tak co kámo máš už vybraný tým???" zeptal se ho Thomas.
"Jasně bouku." Mrkl na něj James. A pak se dal do smíchu. "Myslím, že si půjdu už lehnout. Takže vážená chásko Dobrou noc." Na všechny se zářivě usmál a poté se odebral po schodech do chlapecké ložnice. Cestou ještě stihl popřát jednomu děvčeti krásnou dobrou noc. Té se skoro podlomily kolena.
Cid, Mel a Lily už byli dávno v pokoji. A vedli vážně zajímavý rozhovor na téma: Mel a Sírius. Mel jim neodpovídala. Jen poslouchala a občas se začervenala. Holky pochopily, že z Mel nic nedostanou a šli nakonec už spát.
Ve společenské síni dohoříval oheň a jediný, kdo ještě v celém hradu nespal, byl Fred. Stále přemýšlel nad slovy, které mu řekl moudrý klobouk. Vlastně přemýšlel nad celým dnešním dnem. Věděl, že ode dneška se jemu a jeho sestře mění život. Mají nové přátele a mají hlavně jeden druhého.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Léňa Léňa | E-mail | 23. prosince 2007 v 10:30 | Reagovat

Super!!! to je krásny kapča moc se mi líbí!!! Doufám že brzo bude další!

2 tabby tabby | Web | 23. prosince 2007 v 11:13 | Reagovat

uzasna kapitolka a meli to bzz bz bzzzzz bzbzbzbzbzbz bzbz bz bzbzzzzzz bzzzzzzz bz :-D

A diky za venovani ses taky perfektos ..eh njn ale k te kapitolce je proste perfektos to povidani s klobuokem ...mela bys mit ze vsech kapitolek dobrej pocit ptze vsechny jsou uzasne Vesele VANOCE!!!!

3 Nora van Hallen Nora van Hallen | Web | 23. prosince 2007 v 12:07 | Reagovat

Juuuu ty seš rychlááá, úplně úžasný:) Moc se ti to povedlo:) - Typická pochvala:)

4 haňula haňula | 24. prosince 2007 v 9:57 | Reagovat

tahle kapitola se mi líbila myslím, že se konečně začíná něco dít jen tak dál :-))

5 Enervate Enervate | Web | 26. prosince 2007 v 14:24 | Reagovat

Meli, supa, krásná kapitolka! Moci kují za věnování. :o)) Sem zvědavá jak to všechno bude pokračovat, výměnej pobyt ... A těšim se na ten maškarní... :o)))

Těšim se na další prostě. :o)

Bzzzzz, pyloví machři! :o))

6 pantherka pantherka | Web | 27. prosince 2007 v 12:24 | Reagovat

opravdu úžasná! Víš co na to bě obdivuju :) Že píšeš tak plynule, žádný opakování slov. rostě čtua čtu, sklebim se jak idiot a pak se vyděsim, když vidim okýnko Nový komentář :)))Moc se těšim na další :)

7 Pád´o - girl Pád´o - girl | E-mail | Web | 27. prosince 2007 v 23:57 | Reagovat

krásná kapitolka , doufám že brzy přidáš další :)))

8 Nari Nari | 28. prosince 2007 v 21:52 | Reagovat

perfektní povídka, moc se mi líbí!!! jsi fakt třída Mel =c))) doufám, že brzy bude pokráčko

9 wisty wisty | E-mail | Web | 1. ledna 2008 v 10:58 | Reagovat

teda!!! fakt suer!! a pls, co nejrychle  přidej pokračování!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama