10. Kapitola: Ve vlaku

14. prosince 2007 v 23:24 | Mel |  *Poberti naruby
Zdravím vás v tuto pozdní večerní hodinu. Sepsala jsem další kapitolu k Pobertů. Trochu mě mrzí, že vzhledem k návštěvnosti, tady nepřibývají žádné komentáře, ale já se ani nedivím, protože tu vlastně není co komentovat:-D budu muset vymyslet nové rubriky..... ale za každý komentář budu moc vděčná.
Kapitola je věnovaná Enny, Tabby, Jenny, Pantherce, Ewilan a všem ostatním, co čtou tuto povídku.

10.Kapitola: Ve Vlaku.
Celá sedmice si našla volné kupé přibližně uprostřed celého expresu. V každém kupéčku bylo místo pro 8 lidí.
"Konečně domů." pronesl do ticha Tichošlápak. Nikdo mu na to nic neřekl, každý ho sledoval soucitným pohledem, dokonce i dvě nové osůbky, které perfektně doplnili celou partu, ho sledovali stejným pohledem… Frederick, protože o něm vše věděl a Melissa, protože znala celou jejich rodinu. Ano už jí došlo, co jí jméno Black připomíná. Mel s Fredem byli z čistokrevné kouzelnické rodiny. Rod Descombes-Sevois je jedním z nejstarších rodů celé Francie. Jeho historie sahá až do 11. století a už v tomto období neslo toto jméno několik nadaných kouzelníků. Stejně jako jiné čistokrevné rodiny odsuzovali všechny mudly. Od jisté doby, kdy si Jacob Descombes-Sevois, otec Freda a Mel, vzal Anitu za svobodna Le Franck, která byla jak jinak než z čistokrevné rodiny, ale neměla na mudly názor jako o špíně, se vše změnilo. Samozřejmě, že se u nich konaly nejrůznější večírky a slavnosti a zvaly se všechny rodiny, které nesly ve společnosti nějaké jméno a rodina Blacková nebyla výjimka. Mel s Fredem si velice dobře rozuměli se Siriusem a vždy si dělali legraci z ostatních aristokratických dítek. Bohužel po ostřejší výměně názorů mezi jejich rodinami, která se týkala mudlů, přestala rodina Descombes-Sevois udržovat styky s krutě chladnou aristokracií. Mel a Fredovi byly v té době 4 roky, ač byli příliš malí, stejně dobře si uvědomovali, jak složité to Sirius má…… nikdy nebyl jako oni, jako jeho rodina. I Tichošlápkovi se právě honila v hlavě stejná myšlenka, já ty dva přece už viděl, stále se mu ozýval hlásek a někde z nitra mu na jazyk vycházela slova, ale netroufal si je říct nahlas. Nakonec se ozvalo trojhlasně….
"Dobro je vždy lepší než zlo." Najdnou se trojici rozzářili oči a všichni tři se objali. Sirius byl šťastný, že konečně našel své úplně první přátele. Vždy k nim cítil mnohem víc než ke své rodině. A musel uznat, že Mel vyrostla do krásy. Byl strašně rád, že jí mohl objímat. A Frederick se najednou začal šíleně smát.
"Pamatujete si, jak jsme té tvojí sestřence dali místo jejího drahého šamponu, trolí sliny? Nebo, jak jsme tvého bratra potřeli medem a zahrabali do písku? Tam se nám bohužel náš trik nepovedl, začalo pršet." Mel se s Siriusem pustili do ohromného smíchu. Všichni ostatní se na ně dívali, jako na blázny.
"Vy se znáte?" řekla nevěřícně Lily. Trojice přikývla a stále se usmívali.
"A nechcete nám něco vysvětlit?" Doplnil jí James. I když věděl o bývalých přátelích, které když Sirius ztratil uzavřel se do sebe. Pustili se tedy do vyprávění, kdy se poznali a o všech společných vtípcích proti ostatním.
"No počkej, ale když tu jsou Belatrix a Narcisa, tak tady musí být i Malfoy, že?" řekla se strachem v očích Mel. Neměla na něj moc dobré vzpomínky, už když byla malá tak jí po jednom vydařeném fórku slíbil krutou pomstu a jednou už jí málem uskutečnil. Frederick to věděl a řekl o tom Siriusovi. Ten se postavil a jako Don Quijote si klekl a pronesl:
"Slibuji vám vzácná dámo, že se vám nic nestane."
"Ty jsi stále stejný šašek. Víš to?" usmála se na něj Melissa.
V tu chvíli se do kupé přihnal jako velká voda chlapec, který měl rozcuchané kratší hnědé vlasy, tmavě modré oči a hubenou vysokou postavu.
"K sakru to jste si nemohli vybrat nějaké kupé, kde bych vás hned našel? A ne někde, kde se budu muset tahat s tímhle kufrem….." nedokončil větu, protože si všiml všech, co na něj vyjeveně zírali. Jako první se vzpamatovala Cidney.
"Thomasi, už jsem si myslela, že jsi zapomněl, kde máš přátele."
"A ty jsi kdo kotě" Zeptal se jí se zvednutým obočím Thomas.
"Neříkej mi Foxi, že mě nepoznáš?" řekla s velice pobaveným výrazem Cid.
"Cid? Tak tohle ti nežeru." Cid si všimla, že James se směje.
"Co ti je tak k smích Pottre, měl jsi stejnou reakci." Řekla Cid, která byla pořád na Jamese naštvaná.
"Já vím, právě proto." Smál se James.
"Hele ono to už není vtipné, Jamesi ." Skočil Jamesovi do řeči Thomas. "A kdo jsou tady ti dva?" Ukázal na Freda a Mel.
"Lily se opět ujala představování." Po chvíli se všichni chovali jako staří známí. James a Thomas si přisedli k Cidney a začali řešit nové famfrpálové taktiky. Lily a Remus se bavili spolu a zbývající trojice se bavila o věcech, které se jim stali za dobu, kdy se neviděli.
***
Dveře do kupé se otevřeli.
"Á už vím, kde se schází špína." Pronesl chladně Lucius Malfoy a jeho betonově šedé a chladné oči propalovaly každého v kupé. Zastavil se až u Melissy.
"Ale, ale, už jsem nedoufal, že se opět shledáme. Víš, že na tebe často vzpomínám, ale nikoliv jako na takovou krásku, ale jako na malou mrchu?" Mel se trošku zarazila, ale nedala na sobě znát nic jiného jen nenávist.
"Díky za kompliment, ale nepřijímám ho. A vysmahni, otravuješ nás svou společností." Setřela ho Mel. Malfoy, se jen otočil, ale v duchu jí přísahal, že se pomstí.
"Bravo Mel, myslím, že takhle bych ho neodpálkoval ani já." Řekl jí James a všichni jen přikyvovali.
"Ale raději si na něj dávej pozor, nikdy se tak lehce nevzdá a vsadím se, že tohle ponížení ti oplatí." Řekla Lily, která se do teď bavila s Remusem.
"Neboj Mel nikdo ti nezkřiví ani vlásek o to se já, James, Fred a Thomas postaráme. Jeden za všechny a všichni za jednoho." Pronesl Sirius. Kluci přikývli.
***
"Myslím, že bych měl jít do kupé pro prefekty." Řekl Remus Lily a ta jen smutně přikývla.
"Hele Lily on se ti za chvíli vrátí." Řekl jí Fred. A poté co Remus odešel se Lily začala vybavovat s Fredem. Cid se stále zaujatě hádala s Thomasem a James jí pozoroval. Připadala mu tak nádherná a roztomilá, když se vztekala. Vzpomněl si na příhodu, která se stala o prázdninách a zakřupali mu klouby na prstech. Jediný Sirius s Mel se po sobě pořád ohlíželi, ale neřekli ani slovo.
"Bradavice" vyhrkl najednou Fox.
"Ó domove můj, jak dlouho jsem tě postrádal, vidět tě v plné kráse, jest zážitkem, který jsem snil po celé dva předlouhé měsíce. Máš můj obdiv a slib, který jsem učinil v den první, kdy má noha překročila práh, bude splněn, jako každý předcházející rok." Řekl hrdě Thomas.
"Thomasi Foxy, ty jsi váženě blázen na entou, víš to?" řekla mu během převlíkání do hábitu Cidney.
"Díky Cid, ale tohle mi netvrdíš jediná. A já jsem na to hrdý." Odvětil jí Thomas a vyplázl na ní jazyk. Cid jen zakroutila hlavou.
Vlak začal přibržďovat. Všichni se začali tlačit do uličky. Thomas se procpal jako první a zabral hned kočár, do kterého se všichni naskládali. Museli však počkat na Freda a Mel, kteří posvátně vzhlíželi na Bradavický hrad, který se rozprostíral nad jezerem, v němž se odrážela nebesa.
"No tak vy dva, já mám hlad a docela bych byl rád, kdyby na mě něco zbylo." Snažil se ty dva popohnat James, ale nebylo mu to nic platné, ti dva si tento okamžik chtěli vychutnat. Po deseti minutách Jamesova usilovného přemlouvání se nacpali do kočáru a vyrazili k hlavním dveřím do hradu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pantherka pantherka | Web | 15. prosince 2007 v 12:42 | Reagovat

jak už jsem hlasovala, tahle povídka je dokonalá a vždycky mám pocit, že se rozzářim jako vánoční stromeček, když náhodou zjistim, že přibyla další kapitola :))) Co dodat...?:D

2 Enervate Enervate | Web | 15. prosince 2007 v 16:42 | Reagovat

"Ó domove můj, jak dlouho jsem tě postrádal, vidět tě v plné kráse, jest zážitkem, který jsem snil po celé dva předlouhé měsíce. Máš můj obdiv a slib, který jsem učinil v den první, kdy má noha překročila práh, bude splněn, jako každý předcházející rok."  

Mel, tahle část byla krutá, já dostala výtlem. :o)))) Skvělá kapča, culila sem se u ní, jak tele :o))) Sem zvědavá na hajzlíka Malfyho. Mel je ale šikovná, takže ho snad vždycky setře. :o))) Super prostě, moci mě potěšilo i věnování, seš zlatí. ;o))

3 haňula haňula | 15. prosince 2007 v 17:35 | Reagovat

tak tahle povídka se mi děsně líbíla, ale promin, protože poslední odbou mi připadá trochu nudná. Možná proto, že je všechno moc dokonalý. Ti, co jsou dobří jsou prostě úžasní, všichni se mají rádi a výborně si rozumnějí. Nic proti, ale takhle to podle mě v reálném žiovtě nefunguje.

4 Pád´o - girl Pád´o - girl | E-mail | Web | 16. prosince 2007 v 0:07 | Reagovat

týjo , ta kapča je skvělá , jako celá povídka , je to dobře napsaný , ale chtělo by to nějakou akci ( a reakci Mel ), ale jinak je dfakt dobrá , někdy se stav u mě :)

5 Harry Harry | 16. prosince 2007 v 21:12 | Reagovat

proste super u ktere se clovek nasmeje :)

6 Léňa Léňa | E-mail | 18. prosince 2007 v 17:00 | Reagovat

Juuuu to je nádherny píšeš moc krásně a ten blog je užasnej moc se mi tu libi!!!

7 tabby tabby | Web | 21. prosince 2007 v 21:56 | Reagovat

Tak muj sto tricatej druhej pokus ju :(...Takze je to upa uzasna kapitolka a jete uzasnejsi povidka kolikrat se rehnim jak blazen eh co to melu ja su blazen..njn ale prestanme probirat moji mentalitu :-D..Upa rad sem chodim a odreaguju se jako trweba pan vcelka bzz bz bzz bzz bzbzbzbz bzbzbzbzbzbzb bzzzzz bz bzz ..heh njn total mi hrablo ale sem zvedava na toho Malfoye.. hm Luciusku copak chystas hm?ty nezbedniku :-D heh me vazne hrabe..diky za venovani a ten srazik musime zopaknout :-D

Jo a prestan se podcenovat PISES UZASNE !!!!!!!!!!

8 Nora van Hallen Nora van Hallen | Web | 22. prosince 2007 v 21:26 | Reagovat

Já ti tady napíšu třicet komentářů za den, když ti to zvedne náladu:D Jo a už se těším na další kapitolku:)

9 Anduel Anduel | Web | 22. prosince 2007 v 21:32 | Reagovat

naprosto dokonalý a přidávám se k Noře:-) moc se těším na další kapču!!! tak makej:)

10 Alexita Alexita | 24. února 2008 v 21:36 | Reagovat

teda takové básnické střevo v jedné jediné větě...thomas se mi opravdu začíná líbit....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama