1. Kapitola: Myšlenky

23. prosince 2007 v 15:24 | Mel |  *Když je Had Lvem
Na světě je 1. kapča k nové povídce. Přeji příjemné čtení, ale nedivte se, že je o ničem, protože jsem jí psala ve stádiu, kdy jsem měla v sobě nějaké kapky, sirup a asi 4 druhy hnusných prášků, kterými jsem se málem udusila. Věnována je protentokrát všem co si jí přečtou a doufám, že mi tu zanecháte komentáře, ať vím, jestli mám pokračovat.

1. Kapitola: Myšlenky
Dívka se s kufrem tahala na druhou stranu vlaku. Našla jedno kupé, ve kterém sedělo děvče s ohnivě červenými vlasy, které jí spadaly do obličeje.
"Je tady volno?" zeptala se Jenn
"Ahoj, jistě, posaď se." Odpověděla jí milým tonem dívka. "Jak se jmenuješ…. Asi si tady nová že?..." dívka začala na Jenny házet otázky…..
"Mohla by jsi trošku zpomalit? Nějak jsem zapomněla, co byla ta 4 otázka." Začala se Jenn smát.
"Jo jistě…., omlouvám se. Já jsem Ginny Weasleyová."
"Moc mě těší. Já jsem Jenn Santi. Nejsem tady ani 5 minut a už znám dvě osoby."
"A kdo je ta druhá? Teda pokud to není tajný…." Ptala se jí Ginny zvědavě.
"Je to takový milý blonďák…. Myslím, že se jmenuje Draco……. Jenn neměla možnost to doříct…
"Malfoy a milý…. Tak to jsi musela mít vidění. Tenhle slizkej had není na nikoho milej." Ginny začala rudnout. Jak ona ho nenáviděla, jak jím pohrdala. Pro ní to byl jen ubožák, který se vozil po slabších. Kdyby holka jen věděla, co je doopravdy zač….
"A přece se nebudeme bavit o té pijavici. Tvoje příjmení nezní moc anglicky." Změnila Ginny téma.
"Ne není anglické, jsem z Itálie. Studovala jsem na tamější čarodějné škole v Benátkách…. Byla to ta nejkrásnější a nejlepší škola, do které jsem chodila a věř, že jsem jich navštívila hodně. Otec pracuje jako velvyslanec a tak se často stěhujeme."
"Tak to ti závidím, protože si musela procestovat už hodně zemí, ne?"
"No upřímně závidět není co. Když už si najdu přátelé, kterým věřím, tak se musím stěhovat."
"No tak to máš pravdu, já jsem ráda za své přátele…. Však tě s nimi seznámím, každou chvíli by měli přijít." Ty dvě dívky se spolu bavili, jako by se znaly roky…. Ginny jí řekla vše o Bradavicích a o spolužácích. Po dalších 15 minutách se vlak dal do pohybu. A z chodbičky se ozývala taková menší výměna názorů.
"Ronalde jestli si myslíš, že ti letos budu dávat opsat svoje úkoly, tak se hodně mýlíš. Nezasloužíš si je." Povídala zvýšeným tónem dívka s kudrnatými vlasy chlapci, který se jen přiblble uculoval."
"Tak tohle nebude nikdo jiný než můj bratr Ron a Hermiona." Prohlásila Ginny. Posuvné dvířka od kupe se s trhnutím otevřeli a stál v nich chlapec se zrzavými vlasy a pihovatým obličejem. A stále se díval na onu dívku, která po něm ještě před pár minutami křičela.
"No tak Hermiono to byla jen sranda…" usmál se na ni, ale to ho Hermiona už nevnímala. Všimla si dívky, která seděla vedle Ginny a začalo celé představování na novo.
"Příjde ještě někdo…" zeptala se Jenny než začala vyprávět o svém životě.
"Jo měl by přijít ještě Harry a Neville. Odpověděl jí Ron
"Tak fajn počkáme na ně, protože už mě to nebaví, připadám si jako kolovrátek." Usmála se Jenn. Nemuseli čekat moc dlouho, protože do kupé vpadl chlapec se stejně tmavými vlasy jako měla Jenn. Ta se zarazila a v hlavě jí proběhl novinový titulek. Chlapec který přežil. To je přece Harry Potter. Její otec nechápal, proč mu nikdo nevěří, že se Temný pán vrátil. A celá její rodina patřila k příznivcům Harryho a Brumbála.
"Tak jo začni, myslím, že už nikdo nepřijde." Prohlásil Ron a začal se ládovat čokoládovými žabkami. Během doby co jim Jenn vyprávěla o sobě a svém životě, na druhém konci vlaku seděl u okna blonďatý chlapec a nepřítomně sledoval ubíhající krajinu. Vedle něj seděla dívka s krátkými černými vlasy a pořád do něj něco hučela. Draco jí nevnímal. Byla pro něj až příliš otravná. Dívka si sice myslela, že je jediná věc v jeho životě a že jí blonďák poslouchá a stále mu povídala o svých úžasných a dokonalých prázdninách. Draco už to nevydržel.
"Proboha Parkinsonová zavři už hubu, nemám náladu na tvoje kecy." Rozkřičel se Draco na dívku.
"Co tě žere kámo?" zeptal se Malfoye jeho "kamarád" Blaise Zabinny, který byl stejně chladný jako zdi v Bradavicích. Byl snědé pleti a každá mu ležela u nohou. Draco si kdysi myslel, že jsou opravdoví přátelé, ale změnil na něj názor, když se od svého"milovaného" otce dozvěděl, že se Blaise přidal na stranu Temného pána.
"Nic Zabbiny, nestarej se. Jdu se projít…." řekl plný vzteku Draco. "Sám," dodal, když se jeho dvě gorily začaly zvedat, že ho doprovodí. Draco za sebou prudce zavřel dveře. Zbylí pasažéři v kupé se jen zaraženě dívali na třesoucí se dveře.
Draco prošel chodbičkami až na úplný konec vlaku a otevřel okno. Vystrčil hlavu a vítr mu rozcuchal jeho blond vlasy.
~ Do háje jsem s nimi pouhých 15 minut a už mi lezou děsně na nervy….. jak jsem mohl být tak slepý…bavit se s takovými idioty. Jak já je nesnáším.~ Chlapec v duchu přemýšlel. Po chvíli se rozhodl, že se vrátí, ale nijak nespěchal. Když byl v půli třetího vagonu někdo na něj promluvil.
"Ahoj" Draco se pomalu otočil a viděl stejnou dívku, které pomáhal s kufrem. Místo toho, aby nasadil svou chladnou masku, rozhodl se, že se bude chovat přirozeně.
"Jé to si ty, ta dívka s tím kufrem." Snažil se Draco o příjemnou konverzaci.
"Jde vidět, že máš dobrou paměť." Usmála se na něj dívka. V tu chvíli vlak prudce zabrzdil a Jenn přistála v Dracově náruči. Ve stejný okamžik se otevřeli dvířka od kupéčka a v nich se objevil Harry. Celá situace, která se mu naskytla na pohled vypadala velice zvláštně a mohla být vysvětlena více způsoby. Bohužel Harry si vybral tu horší.
"Malfoyi sundej z ní ty pracky, nebo ti v tom pomůžu." Prohlásil Harry a vytáhl na Draca hůlku.
"Zchlaď se Pottere, nikdo tady není zvědavý na tvoje "Hrdinské výstupy." Řekl mu Draco svým obvyklým ledovým tonem. Jenn nevěřila, že se někdo může z minuty na minutu změnit.
"Uvidíme se někdy jindy." Řekl směrem k Jenny a trochu se na ni usmál.
"Jenn pojď zpátky." Řekl jí Harry a stále nevěřil, že by se Malfoy vzdal tak snadno. Oba se vrátili do kupé a po zbytek cesty se všichni dobře bavili, ale jen Jenny stále přemýšlela nad změnou onoho bledého chlapce.
Draco byl naštvaný, protože ho opět vytočil ten odporný Potter. Byla tu jediný osoba, která ho neznala a na kterou chtěl působit přirozeně, normálně a mile, ale ten brejloun mu to opět zkazil. Bože jak on je všechny nesnášel. Nevěděl s kým si může normálně popovídat…. Vlastně s nikým, každý ho má za chladnokrevného prince Zmijozelu-o téhle koleji už přemýšlel mnohokrát. Co když ho klobouk poslal špatně. Tohle byla úvaha, nad kterou se zamýšlel velice často. V hlavě se mu honily stále ty též myšlenky. Došel až ke svému kupé a na tvář nahodil svou masku. Otevřel dveře a v duchu prohlásil. ,Budu se chovat zase tak, jako předtím….snad.' Po zbytek cesty se snažil chovat jako starý, odporný Draco… stejně chladný jako jeho otec.
Vlak zabrzdil na nádraží v Prasinkách. A všichni studenti se vyvalily z vlaku pryč. Draco sice moc nespěchal a nechal své kumpány, aby mu zabraly kočár. Když stál na schůdkách, všiml si jak Jenny cupitá za Grangerovou a Weaslym. Jako by vycítila, že jí sleduje a otočila se. Její pohled se střetl s Dracovým. Draco se rychle zatvářil mile a za dnešní den se už po třetí usmál…. To bylo víckrát než za jeho celý život…. Jenny sice nevěděla proč, ale usměv opětovala. Něco jí říkalo, že je v jádru milý člověk.
Jenn se pak otočila směrem ke kočárům a viděla zvláštní tvory, kterých by se kdokoliv lekl, ale ona ne, znala je. Už se o nich v Benátkách učili. Své překvapení, že je vidí tady nedala najevo a nastoupila do kočáru, který jí vezl vstříc novému životu.
Malfoy také vstoupil do kočáru, ale nikoliv tak nadšený.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jenny Jenny | Web | 23. prosince 2007 v 19:48 | Reagovat

Jak už jsem ti psala, tahle kapitola je skvělá!! Vůbec celá tahle povídka mě moc zaujala...a těšim se na novou kapču, co takhle dáreček pro mě zítra pod stromek-druhou kapču?=D=D

2 Léňa Léňa | E-mail | 23. prosince 2007 v 21:03 | Reagovat

Super to se mi moc líbí!!

3 tabby tabby | Web | 24. prosince 2007 v 9:58 | Reagovat

Ty vado Mel ty valís...Hele Mel to byla blba otazka..Jestli s ni mam pokracovat...To vis zhe mas je to uzasnej napad :-D..Jo a MEl nadherný Vanoce a kupu dárku pod stromkem :-D

4 wisty wisty | E-mail | Web | 26. prosince 2007 v 11:38 | Reagovat

jéé, je to fakt moc hezký, určitě přidávej kapči častějc!!! :) jen tak dál!!! :)

5 Enervate Enervate | Web | 26. prosince 2007 v 14:48 | Reagovat

Mel, děláš si srandu? Jasně, že s touhle povídkou máš pokračovat. Co máš, musíš! ;o)) Je to skvělý! Good nápad. Tahle kapča je super. Jen tak dál! :o))Sem zvědavá, co z Malfoye nakonec vyleze ;o))

Kdy bude další? :o)

6 SweetLil SweetLil | E-mail | Web | 6. ledna 2008 v 22:56 | Reagovat

Wow,tahle povídka se mi moc líbí a to hlavně proto že zachováváš pravý vlastnosti a charaktery  postav,já to neumím,moje povídky mi příjdou  jako bych osobám vytvářela úplně nové vlastnosti a povahu...vlastně je to tak u většiny povídek...

7 Andílek:o) Andílek:o) | 8. ledna 2008 v 5:54 | Reagovat

pokračování?

8 MarryT MarryT | Web | 15. ledna 2008 v 12:20 | Reagovat

No tak to je vážně super smějící se Draco!!!! no že by z toho koukala láska?? Fakt super

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama