1.kapitola

10. listopadu 2007 v 17:00 |  *Poberti naruby

Tak tady máte 1. kapitolu k Pobertům, upřímně doufám, že se bude líbit.
1. kapitola
Začátkem posledního týdne prázdnin se Poberti sešli u Remuse doma, jelikož jako jediný měl volný dům a oni si přáli strávit alespoň jeden týden spolu, i když Sirius byl u Jamese celé prázdniny, protože doma by to v žádném případě nevydržel.
Jak sám říká: " To bych nepřál ani Srabusovi." Bohužel se jim to nesplnilo úplně. Ráno přišel Remus za Jamesem:
" Ty Jamesi, nemohl by jsi se na ten týden nastěhovat k Siriusovi? Rád bych, aby měla Lily pokoj sama."
" Co??? K Siriusovi??? Si spadl na hlavu ne??? A ona přijede i Evansová??? Já myslel, že to bude pánská jízda …., a proč jí nechceš mít v pokoji ty, snad spolu chodíte už rok ne?"
"Jo to chodíme, ale tady se jedná o to, že je úplněk a sám víš, že by nebylo bezpečné mě nechávat v její blízkosti samotného……" Remus však svou úvahu nedokončil…..
"Jo jasně, proč si mi to neřekl hned? Teď vypadám jako sobeckej parchant….. jen doufám, že Sirius nebude pořád číst ty svý knihy….. myslím, že bych asi zcvoknul…… měl by si najít holku, už mu to pomalu leze na mozek."
"Co mi leze na mozek?" ozval se ode dveří Sirius,
"Ale jenom ty knihy, myslím, že by jsi si měl užívat dokud můžeš……, přece se nechceš zahrabat letos zase v knihách, vždyť po tobě jedou baby jak vosy po sladkém, a neříkej, že ne." Zakončil James a podíval se vítězoslavně na Siria. -Ten musel uznat, že měl James pravdu, nevypadal špatně, co to kecá, vždyť je hezčí než samotný James Potter, ten který chodil snad s každou holkou na škole, teda skoro každou, s jednou holkou, která je jeho nejlepší kamarádka by si prý nikdy nezačal, ta dívka o které jsem se teď zmínil, je Cindy Bell, členka Záškodníků a nejlepší kamarádka všech zbylých Pobertů. Já si stejně myslím, že se Jamsovi líbí, ale on si to nepřipouští, asi si chce zachovat přátelství, doufám že se to letos změní, jeho řeči, kterou holku chce sbalit mě už nebaví. - Sirius musel své myšlenky nechat na později, právě přiletěla pošta a jedna sova to jaksik neubrzdila a napálila přímo do protější zdi. Sirius ji zvedl a trochu s ní zatřásl, pak si vzal dopis a položil ji na okno. Sova se pokusila vzlétnout, ale jen spadla na zem jako švestka, kluci to už nevnímali právě si pročítali dopisy, které jim přišly z Bradavic. Ani jeden nemohl věřit tomu, co četl.
"Já jsem kapitánem nebelvírského družstva, to není možný. Vždyť to měl být Thomas. Tak to je teda gól." Řekl do vzduchu James.
" Ne to není gól, tohle je gól. Já a prefekt…… ne ne to nemůže být pravda, myslel jsem, že to budeš ty Siriusi, já chtěl večery trávit s Lily a teď budu místo toho chodit po chodbách školy .. a… a…. budu nám muset odečítat body, za to že se budeme flakat v noci po škole."
" Co blbneš Remusi, vždyť to bude supr, nikde není psáno, že je budeš muset odečítat těm co jsou neviditelní a má to další výhodu, ty jako prefekt můžeš chodit po škole, kdy budeš chtít a aniž by jsi musel mít neviditelný plášť a víš co to znamená….. to znamená že se pod tím pláštěm nebudeme muset krčit čtyři, stejnak bychom se pod něj už nevešli všichni. A nejlepší by bylo, kdyby se Cid stala taky prefektkou, to bychom měli otevřené dveře kamkoli." Zakončil James, který si prohlížel svůj nový odznak.
"Víš co obdivuju, jak na všem dokážeš najít něco dobrého. A co ty Siriusy, co tam máš napsané ty, že na to koukáš jako na ducha?" zeptal se Remus Siriuse.
"Dočetli jste to až do konce???? Zřejmě ne, tak to dočtěte, a pak se mi nebudete divit, že na to hledím jako na ducha." Oba šťastně jmenovaní v nových funkcích si dočetli dopisy.
"Tak tohle jsem vážně nečekal, vždyť Brumbál by to nedovolil nebo jo?"
"Jamesi, on je schopný všeho, tak proč by nedovolil pořádat maškarní ples. A sám bude naprosto šťastný, až nás uvidí v nějakém připitomělém kostýmu…." Zbytek se od Siriuse nedozvěděli u dveří totiž stála Lily a neudržela už svůj smích.
"Hej Evansová, jak dlouho tam takhle stojíš?"
"Dost dlouho na to Pottre, abych viděla vaše udivené obličeje a musím vám říct, že to je zážitek. Tak ještě jednou…. Ahojky."
"Lily já myslel, že přijedeš až zítra. Ještě jsem nestačil připravit pro tebe pokoj…. A….."
"Omlovám se Remusi, ale s Petunií se to nedalo už vydržet, jen sem vděčná osudu, že jsem s ní trávila jen poslední jeden den, protože jsem byla celé prázdniny u tety ve Francii a mám novinku o dvou nových studentech v Bradavicích. Stanou se jimi Melissa a Frederic Descombes-Sevois moje sestřenice a bratranec. Tak doufám, že se k nim budete chovat slušně, přece jenom jsou úplně z jiné země. A také upřímně doufám Pottre, že se nestanou objektem tvé šikany, protože to bych tě vlastnoručně uškrtila..... A Siriusi abych nezapomněla," Lily zalovila ve své cestovní tašce a vytáhla jednu ohromnou knihu, "vím, že jsi měl narozeniny už před týdnem, ale určitě se ti bude líbit."
"Lily mockrát děkuju." Sirius byl naprosto zaskočený a nevěděl jak se má tvářit. Vzal si knihu a začal číst. Kniha nesla název: Ochranná a útočná kouzla pro pokročilé.
"Ježiši Evansová tos mu nemohla koupit alespoň nějakou tenkou, aby ji měl hned přečtenou? To už s ním nevydržím tím tuplem." Protočil James očima a odešel z pokoje, kde začal přemýšlet o nových členech týmu, bude to muset probrat s Thomasem a Cid - se dvěma nejlepšími střelci na škole. Po chvíli usilovného přemýšlení usnul a ani nevnímal, když do pokoje přišel Sirius a opět si začal číst.
***
Ráno se jako první probudil Remus, no skoro nespal, blížil se úplněk a byl docela mimo. Sešel po schodech do kuchyně a uvařil si kávu. Musel chvíli přemýšlet už bylo na čase, aby to Lili řekl, aby ji řekl, že je vlkodlak.
-Má právo to vědět- našeptávalo mu jedno já, ale to druhé stále říkalo, že ne, co kdyby se jí potom znechutil, co kdyby ho přestala milovat, trápila ho představa, že by ji ztratil…. Ještě hodnou chvíli takto přemýšlel a nakonec dospěl k názoru, že jí to řekne během tohoto týdne.
Poté si na pergamen začal psát seznam věcí, které musí na Příčné koupit. Dohodl se se Siriusem, že tam půjde jen s Lily a jestli chtějí s Jamesem něco koupit, tak si mají napsat seznam. Nebylo divu, že chce strávit alespoň pár hodin s Lily sám. Nebyli spolu celé prázdniny a Sirius to respektoval, dalo by se říct, že jim trochu záviděl.
"Dobré ráno" ozvalo se ze schodů, " tady máš ten seznam, co chceme koupit a doufám, že se brzo nevrátíte, protože já si jdu ještě lehnout, myslel jsem, že toho Jamese uškrtím, v noci mluvil ze spaní o tom, jak je úžasný a jak skvěle hraje famfrpál." Řekl naštvaně Sirius. "Tak zase dobrou."
Remus se musel od srdce zasmát
"Čemu pak se směješ???? je ráno a prší tak nevím, co je k smíchu," řekla Lily a políbila Remuse. Ten jí řekl o Siriusově problému a ta málem vyprskla kafe, které měla v puse.
"Tak to mu musíme dát do pokoje diktafon. A pak to pustíme ve velké síni třeba při tom plese…."
"Teď jsi mi připomněla," začal Remus, "nechtěla by jste Lily Evansová jít semnou na ten ples? Byl bych poctěn, kdyby jste přijala..
"No nevím pane Lupine, musím si to ještě rozmyslet." zatvářila se Lily vážně a pak se opět rozesmála. "Tohle byla snad ta nejblbější otázka, jakou jsi mi položil…. Co by jsi dělal, kdybych řekla ne?"
"No asi bych si vzal dlouhé lano a šel na ten nejvyšší strom." namítl na to Remus naprosto s kamenným výrazem.
Lili se ušklíbla: "Jistě, že s tebou pujdu, už mám vybrané i šaty. Už jsem se bála, že se mě na to nezeptáš a dal ti Sirius už ten seznam???"
"Jo dal mi ho a jsou tam i věci co chce James, takže máme vše a můžeme vyrazit"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pantherka pantherka | Web | 22. listopadu 2007 v 12:29 | Reagovat

zajímyvý :) Trošku nezvyk, když se nám vyměnili role, ale je to rozhodně originální, jdu dál :D

2 Jenny Jenny | Web | 30. listopadu 2007 v 21:31 | Reagovat

Noo...je to fakt originální ....zajímavá představa Siriuse -šprta...=D Jdu dál, líbí se mi to

3 Pád´o - girl Pád´o - girl | E-mail | Web | 4. prosince 2007 v 16:11 | Reagovat

ahojky , je to fakt dobře napsaný , hezký!!!!

4 Nora van Hallen Nora van Hallen | Web | 22. prosince 2007 v 19:13 | Reagovat

Juu toe upe dobrý, honem du na další kapitolku:)

5 Veve Veve | 22. února 2008 v 11:08 | Reagovat

je to super rychle du číst další

6 Karin Karin | E-mail | Web | 6. dubna 2008 v 18:19 | Reagovat

Tak tohle se ti tedy povedlo! =D =D =D Já z toho nemůžu! Sirius a čte tlustý bichle =D Ty kráááso =D To bych chcoula vidět =D Jinak super povídka =)

7 Annie Annie | Web | 14. srpna 2008 v 11:01 | Reagovat

Tak tohle je fakticky originální. Představa jak Sirius čte knížky a James s Remem jsou škoní casanové :D je celkem vtipná. Pádím na další kapitolu :)

8 FReedoM FReedoM | Web | 18. ledna 2009 v 8:04 | Reagovat

Jejko. Toto je haluzná poviedka. Ohromne sa mi páči :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama